Kasvatushoone

Süsteemi ülistuseks
 
Kas te olete kunagi kokku puutund ametnikega? Muidugi olete. Ikka on vaja mingit dokumenti uuendada või korteriasju ajada. Kas on tekkinud probleeme? Ilmselt on. Ja te pole aru saanud, miks need asjad nii palju aega võtavad ja miks sellega alati mingi jama on?
 
Kasvatushoone ametnike tontmustas maailmas avaneb asjaosaliste püha ja õilis suhtumine oma töökohustusse, millest teie inimestena kunagi aru ei saa.
 
Kasvatushoone on ministeerium, omamoodi riik. Ja seal on ametnikud. Suure hädaga peavad nad oma asutuses süüdlase leidma. Keegi neist jäi rasedaks – kas tulevane isa oli surnu, või oli ta taim, või oli lombakas, või oli puujalaga, või oli üks ametnike seast.
 
Uurimine viib avastusteni, mis sobivad tänapäeva ühiskonda nagu rusikas vastu viimase tõpranäo lõuga, kuid Toompere juba teab, kuidas Pinteri hullunud teksti vägivallata taltsutada. 
 
Meie riigis ametniku kriitiline piir on see, et ta teeb täpselt nii palju, et kinni ei pandaks, ja täpselt nii vähe, et lahti ei lastaks. Kui midagi ei tehta, siis ei jää ka midagi tegemata.
 
Inimesi on siinilmas ligi 8 miljardit. Läheb üks või teine – statistika.
 
Aga nalja saab.
 
Esietendus 8. oktoobril 2021 Rakvere Teatri väikses saalis.

Video