RT Vestleb

Kui tihti on juhtunud, et etendus lõpeb, ent otsekohe tagasi argiellu minnes jääb miski kripeldama ning tahaks pikemalt mõtteid vahetada. Sooviks kuulda kellegi teise arvamust, ehk isegi suunavaid või seletavaid kommentaare.

Nõnda lõimegi üritustesarja RT vestleb. Need ei ole kohtumisõhtud näitlejate ja lavastajatega, kus tööelu ja ametisaladuste kohta uurida, vaid vestlused, et arutleda asjatundjatega lavastusega otseselt või kaudsemalt seotud teemadel.

Järgmine vestlus toimub 18. detsembril pärast "Kuni ta suri" etendust Rakvere Teatri väikses majas.

Erni Kase vestluskaaslased on Rakvere Teatri loominguline juht ning lavastaja Peeter Raudsepp ning ajakirjanik, kirjanik ja tõlkija Jelena Skulskaja, kes esitleb ka oma raamatut "Armastus vene kirjanduse".

Kõik huvilised on oodatud vestlusele, algusega kell 21:30.

 

Siin saab kuulata või vaadata (osa vestlusi on salvestatud ka pildis) RT vestleb sarja eelnevaid üritusi.

"Puudutada kuud", vesteldi 10. novembril 2018. Erni Kase vestluskaaslasteks olid Kärt Anvelt, Eesti Ekspressi ajakirjanik ning saate "Radar" peatoimetaja ja Andres Anvelt, praegune Eesti Vabariigi siseminister, kes 90ndatel töötas Keskkriminaalpolitseis. 

"Viimane võllamees" ja "Lõikuspeo tantsud" vestlesid 9. juunil 2018 Üllar Saaremäe ja Brian Devaney, vestlust juhtis Erni Kask, tõlkis Kärt Devaney. Salvestust saab kuulata siit.   

"La h us", vesteldi 27. aprillil 2018. Välis- ja kodueestlastest rääkisid emeriitprofessor ja politoloog Rein Taagepera, näidendi "La h us" autor Liisi Rohumäe ning lavastaja Üllar Saaremäe. Pilte vestlusõhtust näeb siit ja ERR-i videot saad vaadata siit.

"Tagassi inglite juure", vesteldi 29. novembril 2017. Viru keelest ja meelest kõnelesid Ingrid Rüütel ja Kaja Toikka. Vestlust juhtis Erni Kask.

"Ükssarvikute farm", vesteldi 14. oktoobril 2017 teemal "Lavastaja flirt vaatajaga", Erni Kase külaliseks oli lavastaja Urmas Lennuk.

"Lendas üle käopesa", vesteldi 27. oktoobril 2017. Kohtusid kolm Eesti eri aegade McMurphyt – Üllar Saaremäe, Tõnu Kark ja Hannes Kaljujärv. Vestlust juhtis Jüri Aarma.

"Kellavärgiga apelsin", vesteldi 14. juunil 2017. Külas olid professor Jaanus Harro ja Ringo Ramul.

"Somnambuul", vesteldi 18. märtsil 2017. Erni Kase külalisteks olid Andrei Hvostov ja Sulev Keedus.

"Thijl Ulenspiegel", vesteldi 4. veebruaril 2017, publikuga kohtusid noored näitlejad Grete Jürgenson, Märten Matsu ja Eduard Tee ning koreograaf ja õppejõud Oleg Titov, vestlust vedas Erni Kask.

"Oscar ja Roosamamma: kirjad Jumalale", vesteldi 22. oktoobril 2016, Erni Kase külaliseks oli tõlkija Indrek Koff.

"Majahoidja", vesteldi 19. märtsil 2016, Erni Kase vestluskaaslasteks olid teatrivaatleja Pille-Riin Purje ja trupi liikmed.

"Viimase öö õigus", vesteldi 20. veebruaril 2016, Erni Kasel oli külas kirjandusteadlane Liina Lukas.

"Põhjas", vesteldi 22. oktoobril 2015, Erni Kasel olid külas lavastaja Jussi Sorjanen Soomest ja sotsioloog Juhan Kivirähk.

"3 õde", vesteldi  12. septembril 2015, Erni Kasel olid külas lavastaja Andres Noormets ja Eva Samolberg-Palmi.