Sügishooaja mängukava

Kodulehel on nüüd avalik meie sügishooaja mängukava ning kõigile etendustele saab osta pileteid. 

Uue hooaja alguses mängime augustis veel oma mõlemat suvelavastust: "Miks Jeppe joob?" etendub Kolgaküla rahvamajas ning "Loojanguekspress" Rakvere raudteegetos. Loojanguekspressi jaoks on need ka viimased etendused.

Rakvere Teatri suvi

Suvel 2019 mängib Rakvere Teater kahte suvelavastust, mis mõlemad etenduvad meie jaoks uutes mängukohtades. 

"Loojanguekspressi" helinäitus

Rakvere raudteegetos mängitavas suvelavastuses „Loojanguekspress” põrkuvad kahe vastandliku mehe, Musta ja Valge maailmavaated ja elukogemused. Kuid selliseid mõttelisi duelle ei pea ainult nemad. Meist igaüks maadleb nii iseenda sees kui ka enda ümber paljude küsimustega. Olgu need siis küsimused elu mõttest või elutee leidmisest, jumala olemasolust, pettumustest ja elu raskustest, abi otsimisest ja teiste aitamisest. 

La h use viimane etendus

Liisi Rohumäe "La h us" annab viimase etenduse pühapäeval, 30. juunil kell 19 ERMi teatrisaalis Tartus ESTO päevade raames.

Üllar Saaremäe lavastatud "La h us" kõneleb eestlastest kodus ja võõrsil. Kokku mängitakse "La h ust" 36 korda, lisaks Eestile käidi Torontos.

 

Esietendus "Kaks tosinat tulipunast roosi"

Märtsis esietendus suures saalis itaalia komöödia "Kaks tosinat tulipunast roosi", mille lavastas Giorgio Bongiovanni. Aldo de Benedetti kirjutatud kerge ja elegantse teksti taga peitub tõde elust enesest. 

Ühe abielupaari ellu saabub salapärane kimp tulipunaseid roose, teadmatus tekitab uudishimu ning uudishimu avab väravad armastusele. 

Rakvere Teatri mai

Mais saab Rakvere Teatrisse minna ka mujal Eestis. Lisaks Rakverele mängime etendusi Pärnus (Ükssarvikute farm, See kõik on tema), Tartus (Verikambi, See kõik on tema, Hullemast hullem), Järvakandis (Astuge edasi!), Raplas (Kaks tosinat tulipunast roosi), Tallinnas (Lendas üle käopesa), Viimsis (La h us).

Rakvere Teatri kolleegipreemiad jagatud

Rakvere Teater peab oma sünnipäeva samal päeval Eesti Vabariigiga, sest Rakvere Teater avati 24. veebruaril 1940. Traditsiooni kohaselt jagatakse sünnipäeval välja kolleegipreemiad, mille märgiks saab laureaat sepistatud naela. 

Esietendus "Kuni ta suri"

Nadežda Ptuškina romantiline komöödia "Kuni ta suri" esietendus reedel, 16. novembril väikses saalis. Peeter Raudsepa lavastuses mängivad Ülle Lichtfeldt, Maria Klenskaja (külalisena Eesti Draamateatrist), Eduard Salmistu ja Anneli Rahkema. Koomiline lavalugu toimub ühes raamatuid täis äärelinna korteris, kus elavad ema ja tema kuuekümneaastane tütar. Nende vaikse ja üsna närbunud kooselu paiskab ümber ootamatu uksekell ja ukse taga seisev lilledega mees.

Teatrikohviku värske menüü alati leitav meie kodulehelt

 

Mitte, et meil oleks midagi selle vastu, et telefonitsi inimestele menüüd ette lugeda... aga tunduvalt lihtsam on Teil avada hoopis meie koduleht, sest seal on igapäevaselt kõik samuti kirjas (ja helistada võib ju ka – sest toredate inimestega meeldib meile alati rääkida).

Päevapakkumiste menüü leiad siit.