Detsembris tulekul "Lepatriinude jõulud"

Detsembris jõuab vaatajate ette Janno Põldma seikluslik jõululugu „Lepatriinude jõulud”, kus kõigil on võimalus end taas lapsena tunda.

Ühel lumisel jõululaupäeval läheb lepatriinu Tim külla oma sõbrale Miale, kes elab kuuse otsas. Sündmuste keerises satuvad nad täiesti võõrasse kohta – toaputukate juurde.

Kaduviku Laegas kingikotti!

Koos Kaduviku laekaga kingid teatrielamuse! Kaduviku laegas on Rakvere Teatri kinkekaart hinnaga 10 ja 25 eurot või vabalt valitud summas. 

Lavale jõuab "Ingel"

Jõulukuul toob Rakvere Teater välja tantsulavastuse "Ingel", kus visuaalteatri elemente ning mitmeid meediume kasutades kujutatakse reaalseid inimesi ja nähtamatut maailma inimeste kõrval. Tantsulavastus „Ingel" on loodud Rakvere Teatri näitlejatega sündmustest ja paikadest, millele mõeldes hing saab tiivad.

Koreograafid Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik (külalistena Fine5 Tantsuteatrist) on „Ingliks” inspiratsiooni saanud Wim Wendersi, Peter Handke, Max Richteri ning lavastuses osalevate näitlejate lugudest.

2022. aasta piletid müügil

Müügile tulid Rakvere Teatri piletid jaanuari kuni märtsi etendustele.

Sellesse aega jääb meil kaks esietendust. Tiina Mälberg toob jaanuari lõpuks väikses saalis lavale David Eldridge`i "Alguse", kus mängivad Silja Miks ja Andres Mähar (külalisena Vanemuisest). Peeter Raudsepp lavastab Ibseni "Rosmersholmi", mis esietendub märtsi alguses suures saalis.

TEATRIMAJA VÕTAB TÖÖLE KORISTAJA

kelle peamised tööülesanded on erinevate ruumide (kabinetid, tualetid, töökojad, laod, publikuruumid jne) ja pindade (tekstiil, puit, kivi, klaas jms) koristamine ja puhastamine vastavalt kokkulepitud tööpiirkonnale ja -graafikule. Toataimede eest hoolitsemine.

OLULINE INFO PUBLIKULE

Alates 25. oktoobrist 2021 on vabariigi valitsus kehtestanud uued piirangud koroonapandeemia tõkestamiseks, millele 29. oktoobril lisandus maskikandmise kohustus avalikes kohtades. Maskikandmise kohustus hõlmab kohti, kus kontrollitakse koroonapassi (sealhulgas teatrid ja kinod).

Valitsuse otsusest tulenevalt ootame teid teatrisse tervena, enne tulekut kontrollige, et teil oleks kaasas 4 tähtsat asja: 

1. teatripilet
2. COVID-tõend
3. isikut tõendav dokument 
4. mask
(soovi korral saab maski ka teatrist osta)

Rakvere Teater avab putukahotelli! 

Ühes lastelavastusega „Lepatriinude jõulud” avab Rakvere Teater detsembrikuus ukse ka kõiksugu eriskummalistele putukatele, kes leiavad endale kodu koridoridesse loodavas putukahotellis. Selleks, et putu-mutukate valik oleks eriti kirju, vajame me Sinu abi!

Rakvere Teater jagas ordeneid

Möödunud reede õhtul, pärast hooaja esimest esietendust „Tavaline ime”, andis teater üle kolm tänuordenit.

Vastutulelikkuse ja kiire abi eest viiruseolukorrast tingitud keerulistel aegadel tänas ja tunnustas Rakvere Teater koostööpartneri ordeniga Rakvere Haiglat. Ordeni võttis vastu AS Rakvere Haigla juhatuse esimees Ain Suurkaev.

Eriti sagedase teatritee leidmise eest tänas ja tunnustas Rakvere Teater teatritruuduse ordeniga Katrin Satsit.

Rakvere Teater jagas kolleegipreemiaid

Rakvere Teater jagas kolleegipreemiaid möödunud hooaja silmapaistvamate tegude, rollide ja teiste “naelapea pihta” tabamiste eest. Alates teatrimaja renoveerimisest 2005. aastal on üleantavaks auhinnaks sepistatud nael.

Parimaks naisnäitlejaks tunnistati kolleegide hinnangul Grete Jürgenson Anna rolli eest lavastuses „Charlotte Löwensköld” ning Sirli rolli eest lavastuses „Sirli, Siim ja saladused”. Meesnäitleja naela pälvis Margus Grosnõi Hammi rolli eest lavastuses „Lõppmäng” ning osatäitmise eest kontsertlavastuses „Lihtsalt, rõõmuks”.

Rakvere Teater pälvis preemia Baltoscandali korraldamise eest

Rakvere Teater pälvis rahvusvahelisel teatripäeval Eesti Teatriliidu juhatuse auhinna festivali Baltoscandal korraldamise eest 2020. aasta keerulistes tingimustes. Suured tänud kõikidele truppidele, kes meiega sellel teekonnal kaasas käisid! Nende hulgas on paljud välismaa esinejad, kellest enamus pidi festivalil osalemisest loobuma ning eesti trupid, kellega koos õnnestus Baltoscandal läbi viia. 

Head teatripäeva!

Meie poolt edastab teatripäeva tervituse Esko (Tarvo Sõmer), Eskole kirjutas teksti Urmas Lennuk.

Liitu infokirjaga!

Rakvere Teatri infokirjaga saab liituda siin.

Uudiskirjas jagame teiega värsket infot uuslavastuste, ürituste, eripakkumiste ja muu teatris toimuva kohta. Kuna anname etendusi üle Eesti, saab liitudes valida huvipakkuva teatripiirkonna. Uudiskirja saadame välja 1 kuni 2 korda kuus. Uudiskirjade koostaja on teatri turundusspetsialist Kristjan Priks.

 

 

"Sirli, Siim ja saladused": laste unistused

Detsembris esietendub Rakvere Teatris "Sirli, Siim ja saladused". Andrus Kivirähki raamatul põhinev Mari Antoni lavastus viib meid rändama kõige sügavamate unistuste maailmadesse. Millest aga unistavad lapsed? Meie unistuste üleskutsele vastas mitukümmend kooli ja lasteaeda üle Eesti. Aitäh kõigile, kes unistasid koos meiega! Siin jagame teiega meile saadetud unistusi.

Mängime!

Andrus Kivirähk ja tema lasteraamat „Sirli, Siim ja saladused” on tuttav paljudele lastele, võib-olla on see isegi juba koolis ühiselt loetud ja arutatud. Sel aastal detsembrikuus jõuab see fantaasia- ja mängurohke materjal Rakvere Teatris lavale. Enne kardinate avanemist kutsume koole ja lasteaedu endaga üheskoos fantaasiamänge mängima, et viia mõtted Sirli, Siimu ja nende seikluste radadele. Selleks oleme valmis mõelnud ühe mängu või isegi mängupäeva, mis sobib läbiviimiseks nii koolides kui lasteaedades.