"Ettevaatust, õnn!" esietendus

Rakvere Teatri 84. hooaja teiseks uuslavastuseks on tapvalt naljakas komöödia "Ettevaatust, õnn!", mille esietendus on 22. septembril suures majas.

Šoti päritolu telestsenaristi Steven Moffati näidend „Ettevaatust, õnn!” (The Unfriend) järgib inglise huumori parimaid traditsioone. Lavastaja Peeter Raudsepa sõnul on see väga kaasaegne, ühiskondlikke mõnu- ja valupunkte puudutav groteskne lugu.

Teatrikohviku e-pood avatud

Teatrikohviku e-pood on avatud! Tutvu e-poega siin.

Etendusele või teistele üritustele tulles saab õhtuoote või vaheajalaua nüüd mugavalt ette tellida.

Jõulud "Kessu ja Tripiga"

9. detsembril jõuab lavale Robert Vaidlo tuntud lasteraamatul põhinev „Kessu ja Tripp”. Kessu suurim soov on see, et tal oleks jälle isa, aga nagu ema ütleb ei kasva isad puu otsas. Nõnda leiab ta tsirkuseraamatust endale sõbraks Tripi, kellega võetakse ette kummalisi seiklusi. Üheskoos käiakse poes, mõeldakse välja söögiautomaat ning püütakse igati aidata Kessu ema rasketes majapidamistöödes. Kuid nagu lastel ikka juhtub – tahad head, välja kukub ikka pundar pahandust!

"Vallatud võtted" esietendus

Rakvere Teatri 84. hooaja esimeseks uuslavastuseks on Norm Fosteri lustakas lugu "Vallatud võtted"

Lugu räägib majanduslikult jänni jäänud abielupaarist ja nende töö kaotanud sõbrast, kes püüavad meeleheitlikult nuputada viisi keerulisest olukorrast välja tulekuks. „Hätta sattunud inimesed teevad ootamatuid valikuid ja haaravad kinni kummalistest ideedest, mis avavad neis sootuks uusi külgi ja andeid,” vihjab lavastaja Peeter Tammearu.

Algasid lavastuse „Klassis” proovid

Algasid 13. oktoobril esietenduva lavastuse „Klassis” proovid. 

Ühes täiesti tavalises klassiruumis kohtuvad õpiraskustes poisi vanemad õpetajaga, et rääkida lapse mahajäämisest õppetöös. Hiljuti lahku läinud vanemate enda koolitrauma tekitab eelarvamusi ja hirmu, kergitab üles valusaid mälestusi ning vastumeelsust kooli ja õpetajate suhtes. Kokkupõrge abivalmis, kuid reeglitest kammitsetud õpetajaga on vältimatu.

"See kõik on tema" kohtub veebipolitseiga

Lavastuse „See kõik on tema” sügisestele etendustele eelneb kohtumine veebipolitseinikega. Me enamasti teame, kuidas käituda turvaliselt pärismaailmas. Samas veedame suure osa päevast internetis, kus piirid ja ohud on hägusamad. Lavastuse „See kõik on tema” teemadest lähtuvalt on RT vestleb sarjas külas piirkonnapolitseinik Aleksei Osokin ja veebipolitseinik Getter Kangur. Lahatakse ka praegu maailmas toimuvast tulenevalt libauudiste ning valeinformatsiooni teemasid. „See kõik on tema” etendused on 21. septembril, 18.

Lux Expressiga Rakvere Teatrisse

Tallinnast ning Haljalast saab Rakvere Teatrisse sõita Lux Expressi bussidega.

Lux Expressi väljumistel Tallinnast kell 16.00 ja Narvast kell 19.30 on uus peatus Rakveres „Teater“. Tallinnast jõuab buss peatusesse Teater kell 17.25 ning Narva poolt tagasi tulles väljub Rakverest Tallinna poole kell 21.33. See võimaldab tulla Tallinnast vaatama meie etendusi ning pärast bussiga pealinna tagasi sõita.

Tallinnast väljuval reisil on see nõudepeatus ainult väljumiseks; Narvast väljuval reisil peatus väljumiseks ja eelmüügist ostetud piletiga sisenemiseks.

Rakvere Teater suvel

 "Robin Hoodi" etendustega Lammasmäe puhkekeskuses sai läbi Rakvere Teatri 83. hooaeg. 

Suur tänu, kallis publik, et olite koos meiega!
Etendusi andsime möödunud hooajal 325, kinoseansse 1046 ning külastajaid oli kokku 114 633.

Proovidega alustame uuesti augustis, Rakvere Teatri etendusi saab taas vaatama tulla 23. augustil Pärnus, 24. ja 25. augustil Tallinnas ning 28. ja 29. augustil Kuressaares. Vaata mängukava.

Naljaralli proovisaalides

Valmistume sügishooaega avama tõelise naljaralliga, kui lavale jõuavad väikese vahega kaks komöödiat. 19. aprillil alustasid proovisaalides esimese lugemisega Peeter Tammearu rahvalik komöödia "Vallatud võtted" ja Peeter Raudsepa must komöödia „Ettevaatust, õnn!”.

Esietendus "Metamorfoos"

15. aprillil esietendus Rakvere Teatri väikses saalis "Metamorfoos", mille lavastas Taavi Tõnisson.

Ühel hommikul ärgates avastab proovireisija Gregor Samsa, et on prussakaks muutunud. Franz Kafka samanimelisel jutustusel põhinev lavastus „Metamorfoos” on lugu läbipõlemisest. Aga mitte ainult...

"Süüta süüdlased"

4. märtsil esietendus „Süüta süüdlased” – draama elust enesest. Lavastaja Eili Neuhausi jaoks on see 30. lavastus, sügisel täitub tal 30. tööaasta teatris ja Ostrovski kirjutas näidendi "Без вины виноватые" 3 aastat enne oma surma.

Viimased etendused

Kevadhooajal mängime viimaseid kordi lavastust "Sirli, Siim ja saladused".

Andrus Kivirähki tuntud lasteraamatul põhinev "Sirli, Siim ja saladused" viib meid rändama kõige sügavamate unistuste maailmadesse, kus kõik on võimalik. Viimane koduetendus on 16. mail Rakveres ja üldse viimane etendus 24. mail Järvakandis.

Märts on teatrikuu!

Loosimine on tehtud!

Võitjad on Märt Kõrvas(Aqva Hotel & Spa), Siret Tammekänd (Lammasmäe puhkekeskus), Merike Hellerma (Villa Theresa), Andrus Tigane (Katariina külalistemaja), Eve East (Vinni spordikompleks).

Kõikide märtsis Rakvere Teatri etendustele piletiostnute vahel loosime aprilli alguses välja majutuspakette meie partnerite juures! Nii saad muretult kasvõi teisest Eesti otsast meile külla tulla ja pärast teatrielamust pehmetel patjadel lõõgastuda.

Öömaja kahele inimesele on loosirattasse välja pannud:

Algasid "Metamorfoosi" proovid

Taavi Tõnisson toob aprillis Rakvere Teatris lavale Franz Kafka „Metamorfoosi”

Rakvere Teatris algasid Franz Kafka samanimelisel jutustusel põhineva lavastuse „Metamorfoos” proovid. Lavastaja Taavi Tõnissoni sõnul on see lugu läbipõlemisest, aga mitte ainult.

Kaduviku kaardiga aasta läbi -25%

Kaduviku kaart on Rakvere Teatri kliendikaart, mis kehtib 24/7.

Kogu aeg piletid 25% soodsamad!

Lisaks soodustused Teatrikinos ja Teatrikohvikus.

Vaata ostu- ja tellimise infot siit.

Ravikindlustus kõigile

Eesti Kunstnike Liit alustas tähtajatut meeldetuletuskampaaniat „Ravikindlustus kõigile!“


Saabuva 2023. aasta 5. märtsil on Riigikogu 15. korralise koosseisu valimised ning erakondade platvormide koostamine valimisteks on alanud. Kuna valimisplatvormide jõulisematest seisukohtadest jõuab valim ka tulevasse koalitsioonilepingusse, on oluline Eestis tegutsevatele erakondadele taaskord meelde tuletada, kui hapras ja haavatavas olukorras on juba aastaid või ehk isegi aastakümneid olnud loovisikud, ning et olukord halveneb mitte päevade, vaid tundidega. 

Esietendus "Ohtlik meetod"

2023. aasta esimene uuslavastus on psühhiaatriline draama "Ohtlik meetod", mis toob lavale analüütilise psühholoogia isa Carl Gustav Jungi, tema traagilise saatusega patsiendi Sabina Spielreini ning Jungi mentori Sigmund Freudi loo. Christopher Hamptoni tõestisündinud lool põhinev näidend „The Talking Cure” on kirjutatud 2002. aastal ja selle lavastab Madis Kalmet. 

Esietendus "Lohe linna all"

Rakvere Teatri suures saalis esietendus 10. detsembril muusikaline koguperelavastus "Lohe linna all", mille on lavavalmis seadnud Helen Rekkor.

Botaanikaaiast hargnema hakkavad sündmused jutustavad inimeseks olemise põhitõdedest, valikutest ja väärtustest: empaatiast, hirmust, usaldamatusest, heast ja halvast ning lubadustest kinni pidamisest.