Kingi teater

Vali jõuluvana kingikotti teatripiletid! 

Elamus võib olla suurem kui kingikotti mahub. Heaks kingituseks on meie uue aasta piletid või kui soovid jätta kingisaajale valiku vabaks, Rakvere Teatri kinkekaart Kaduviku laegas. Kinkekaart hinnaga 10, 20 või  30 eurot võimaldab ühe aasta jooksul külastada meelepäraseid Rakvere Teatri etendusi üle Eesti. Vaata lähemalt siit.

Jõulumaa fotonurga pildid

"Kuldse liilia saladus" on esietendunud ning meie jõulumaa on avatud!
Jõulumaa fotonurgas tehtud pildid leiate kuupäevade kaupa siit

 

Liitu infokirjaga ja võida kingitus!

Juubeli puhul jagame kingitusi!
Rakvere Teatril on käimas 80. hooaeg. Kuni hooaja lõpuni loosime välja 80 kingitust kõigi nende vahel, kes liituvad Rakvere Teatri infokirjaga. Igal kuul oktoobrist juulini läheb loosi 8 kingitust. Mida varem sa liitud, seda rohkem saad võita, sest igas loosis osalevad ka kõik varem lisatud meiliaadressid.

Loosis osaled kui lubad meile saata oma e-posti aadressile teatriuudiseid. Rakvere Teatri infokirjaga saab liituda siin

Uue aasta etenduste piletid nüüd müügil!

Müügile tulid Rakvere Teatri 2020. aasta esimese kolme kuu etenduste piletid. 

Uut aastat alustame väljasõitudega Tallinnasse ja Kuressaarde. Esimesed koduetendused anname reedel, 10. jaanuaril. 

Õhtusöömaaeg ja muusika "Made in China" detsembri etendustel

Detsembris on Made in China” etendused erilised, sest pärast etendust pakume pikas lauas õhtusöömaaega, mida saadab elav muusika.

Õhtusöömaaeg koos jumalatega nii taevas kui maa peal. 

Peagi selguvad publikuküsitluse võitjad

Kuulutasime 80. hooaja alguses välja traditsioonilise publikuküsitluse möödunud hooaja lemmikute valimiseks.

Hääletus on lõppenud. Publikulemmikud kuulutame välja 4. oktoobril Onu Vanja esietendusel.

Baltoscandal 2020

Järgmine rahvusvaheline teatrifestival Baltoscandal toimub 1.–4. juulini 2020 Rakveres.

 

MÄNGUD KOOS PUBLIKUGA

Teatri loominguline juht Peeter Raudsepp tutvustab 80ndat juubelihooaega
      
      Inimene tahab mõtestada enda olemist ja üks viis on teha seda läbi mängu – on kurvad, on rõõmsad, on ohtlikud ja on ka rahulikud mängud, mida me koos publikuga teatris mängime. Inimesed saalis vaatajatena, näitlejad laval tegelaskujudena. Kus kõige aluseks on maagiline “mis oleks, kui...” Nii et iga meie lavastus on omal kombel eksperiment ja alternatiiv argisusele, rutiinile.

Esietendus Nagu peeglis

80. juubelihooaja esimene uuslavastus on Ingmar Bergmani "Nagu peeglis"

See on skandinaavia perekonnalugu neljale näitlejale, kus habraste suhete ja kiivuste keskel püütakse leida armastust ja vastuarmastust. 

Madis Kalmeti lavastus esietendus 13. septembril kell 19 Rakvere Teatri väikses saalis.

Sügishooaja mängukava

Kodulehel on nüüd avalik meie sügishooaja mängukava ning kõigile etendustele saab osta pileteid. 

Uue hooaja alguses mängime augustis veel oma mõlemat suvelavastust: "Miks Jeppe joob?" etendub Kolgaküla rahvamajas ning "Loojanguekspress" Rakvere raudteegetos. Loojanguekspressi jaoks on need ka viimased etendused.

La h use viimane etendus

Liisi Rohumäe "La h us" annab viimase etenduse pühapäeval, 30. juunil kell 19 ERMi teatrisaalis Tartus ESTO päevade raames.

Üllar Saaremäe lavastatud "La h us" kõneleb eestlastest kodus ja võõrsil. Kokku mängitakse "La h ust" 36 korda, lisaks Eestile käidi Torontos.

 

Esietendus "Kaks tosinat tulipunast roosi"

Märtsis esietendus suures saalis itaalia komöödia "Kaks tosinat tulipunast roosi", mille lavastas Giorgio Bongiovanni. Aldo de Benedetti kirjutatud kerge ja elegantse teksti taga peitub tõde elust enesest. 

Ühe abielupaari ellu saabub salapärane kimp tulipunaseid roose, teadmatus tekitab uudishimu ning uudishimu avab väravad armastusele. 

Esietendub "Made in China"

Urmas Lennuki "Made in China" esietendusest alates pakub Rakvere Teater tõde maailmast kuni 90% soodsamalt. 

Urmas Lennuk: "Tõsistest asjadest ei saa alati väga tõsiselt rääkida. Kui me tõsistest asjadest ainult tõsiselt räägime, siis ongi vaid üks lahendus – lõpp, kõik, pimedus. Aga masendus ei päästa kindlasti maailma. Las tõsistest asjadest räägivad tõsiselt presidendid. Teatris ma tahaks ikka veel näha mängulist momenti, kus traagiline mõjub koomiliselt ja koomiline traagiliselt."

Suur maskide üleskutse

Aitäh toredate maskide eest, mida te meile saatsite. Sanna ja Artur loosisid Terevisooni otse-eetris välja võitja. Teatrisse saavad tulla Haapsalu Noorte Huvikeskuse maskimeistrid! Palju õnne!

Sanna ja Artur valisid välja ka enda lemmikud. Sannale meeldis Aaron Saluste (Jõelähtme Muusika- ja Kunstikool) mask. Elar valis välja maski, mille tegid Isabel Türnpuu, Heidy Liisa Sinimets ja Mirtel Merilaht Audentese kooli 5. A klassist. Neid külastavad päkapikud!

Saatelõiku saab vaadata siit (alates 17.10).

Esietendus "Onu Vanja"

Meie 80. juubelihooaja teine uuslavastus on klassika – Anton Tšehhovi "Onu Vanja" esietendus 4. oktoobril suures saalis. Eili Neuhausi lavastuses teevad lisaks meie näitlejatele külalistena kaasa Laura Baumverk ja Hannes Kaljujärv (Vanemuine).

Ühes ääremaade mõisas kulgeb elu mööda sissetallatud radu. Tehakse tööd, aga osatakse ka puhata. Inimestel on süda õige koha peal nagu öeldakse. Asjad lähevad keeruliseks kui pealinnast saabub mõisa omanik, professor oma naisega. 

RAKVERE TEATER AVAB 80. HOOAJA

13. septembril alustab Rakvere Teater oma 80. hooaega, mille tähistamiseks istutab teatrirahvas linna idaküljele 80 tamme tulevase pargi tarvis. Pidulik tseremoonia algab kl 15 Tuleviku ja Ussimäe nurgal asuval haljasalal. Tammesid istutavad endised ja praegused teatrijuhid, teatriveteranid, teatritöötajad ning kõik need, kelle jaoks Rakvere Teater on südamelähedane. Fotosid istutamisest saab näha teatri Facebooki albumis.

Rakvere Teatri kolleegipreemiad jagatud

Rakvere Teater peab oma sünnipäeva samal päeval Eesti Vabariigiga, sest Rakvere Teater avati 24. veebruaril 1940. Traditsiooni kohaselt jagatakse sünnipäeval välja kolleegipreemiad, mille märgiks saab laureaat sepistatud naela. 

"Puudutada kuud" viimased etendused

Oktoobris ja novembris anname viimased etendused lavastusega "Puudutada kuud", mis valmis sarjas "Sajandi lugu" koostöös Fine5 Tantsuteatriga. Ühtlasi jõuab "Puudutada kuud" esimest korda Tallinnasse, kuhu teda tehnilise keerukuse tõttu pole varem viidud.