VIIMASED ETENDUSED

Rakvere Teatri lavastused „Küllus” ja „Gravitatsioon” annavad sel talvel viimased etendused. 

OLULINE INFO PUBLIKULE

Alates 25. oktoobrist 2021 on vabariigi valitsus kehtestanud uued piirangud koroonapandeemia tõkestamiseks. 

Valitsuse otsusest tulenevalt ootame teid teatrisse tervena, enne tulekut kontrollige, et teil oleks kaasas 3 tähtsat asja: 

1. teatripilet
2. COVID-tõend
3. isikut tõendav dokument 

NB! Alates 25. oktoobrist toimib COVID-tõendina ainult lõpetatud vaktsineerimiskuuri tõendav vaktsiinipass või viimase kuue kuu jooksul COVID-19 läbipõdemist kinnitav tõend. 

Võtame tööle LAVATEHNIKU

Töö kirjeldus:
Dekoratsioonide monteerimine ja demonteerimine, lavaseadmete tehnilise seisukorra kontrollimine, dekoratsioonide ja lavainventari korrasoleku tagamine, nende ladustamine, transpordiks peale- ja mahalaadimine ning veoauto juhtimine vastava kategooria juhilubade olemasolul.

Nõudmised kandidaadile:
Tehniline taip, kohusetundlikkus, täpsus, kannatlikkus, valmidus meeskonnatööks, pingetaluvus, füüsiline vorm raskuste tõstmiseks, eelistatult C-kategooria juhiload.

Rakvere Teater avab putukahotelli! 

Ühes lastelavastusega „Lepatriinude jõulud” avab Rakvere Teater detsembrikuus ukse ka kõiksugu eriskummalistele putukatele, kes leiavad endale kodu koridoridesse loodavas putukahotellis. Selleks, et putu-mutukate valik oleks eriti kirju, vajame me Sinu abi!

Esietendus Suvitusromaan

Rakvere Teatri suures saalis esietendus 15. oktoobril Indrek Hargla suvine passioon „Suvitusromaan”.

Selles loos satub noor kirjanik Ervin, kes on justkui oma ajast lahti ja kelle hing elab muinasromantikas, suvitama ühte Virumaa turismitallu. Sealne elu näib olevat samuti oma ajast lahti ja kulgemas mineviku painete pidi. Ervin avastab, et talu üle valitseb sünge saladus. 

ESIETENDUS "KASVATUSHOONE"

Meie värskeim uuslavastus on Harold Pinteri “Kasvatushoone”, mis esietendus 8. oktoobril Rakvere Teatri väikses saalis, lavastas Hendrik Toompere.

Esietendus KATK.EST.USED.

Meie 82. hooaja teiseks esietenduseks on noore autori-lavastaja Karl Koppelmaa helge perekonnadraama „Katk.Est.Used.“, mis toob ühele lavale kokku vanemad ja nende lapsed, kes ise peagi lapsevanemateks saamas. Ühes Eesti väikelinnas toimuv on pilguheit sellele, miks on perekond oluline – isegi kui ollakse erineval arvamusel, vihastatakse ja lepitakse. Kui 20-ndates noored kunstiinimesed valmistuvad oma esimese lapse sünniks, paneb see neid vaatama ja arutlema selle üle, kuidas on enne neid elatud.

Rakvere Teater jagas ordeneid

Möödunud reede õhtul, pärast hooaja esimest esietendust „Tavaline ime”, andis teater üle kolm tänuordenit.

Vastutulelikkuse ja kiire abi eest viiruseolukorrast tingitud keerulistel aegadel tänas ja tunnustas Rakvere Teater koostööpartneri ordeniga Rakvere Haiglat. Ordeni võttis vastu AS Rakvere Haigla juhatuse esimees Ain Suurkaev.

Eriti sagedase teatritee leidmise eest tänas ja tunnustas Rakvere Teater teatritruuduse ordeniga Katrin Satsit.

Esietendus "Tavaline ime"

Muusikaline armastuslugu Tavaline ime” jõuab lavale vaid valitud arv kordi augustis, septembris ja novembris. Ainult Rakvere Teatri kodusaalis mängitava lavastuse peaosades astuvad üles Ott Lepland ja Saara Pius. Lugu räägib inimeseks olemise imelisest kergusest ja imekspandavast raskusest.

Rakvere Teater jagas kolleegipreemiaid

Rakvere Teater jagas kolleegipreemiaid möödunud hooaja silmapaistvamate tegude, rollide ja teiste “naelapea pihta” tabamiste eest. Alates teatrimaja renoveerimisest 2005. aastal on üleantavaks auhinnaks sepistatud nael.

Parimaks naisnäitlejaks tunnistati kolleegide hinnangul Grete Jürgenson Anna rolli eest lavastuses „Charlotte Löwensköld” ning Sirli rolli eest lavastuses „Sirli, Siim ja saladused”. Meesnäitleja naela pälvis Margus Grosnõi Hammi rolli eest lavastuses „Lõppmäng” ning osatäitmise eest kontsertlavastuses „Lihtsalt, rõõmuks”.

Algas Rakvere Teatri 82. hooaeg!

Augustist novembrini mängime kokku 128 etendust, neist 67 kodusaalides ning 61 väljasõitudel üle kogu Eesti. 

Rakvere Teater pälvis preemia Baltoscandali korraldamise eest

Rakvere Teater pälvis rahvusvahelisel teatripäeval Eesti Teatriliidu juhatuse auhinna festivali Baltoscandal korraldamise eest 2020. aasta keerulistes tingimustes. Suured tänud kõikidele truppidele, kes meiega sellel teekonnal kaasas käisid! Nende hulgas on paljud välismaa esinejad, kellest enamus pidi festivalil osalemisest loobuma ning eesti trupid, kellega koos õnnestus Baltoscandal läbi viia. 

Head teatripäeva!

Meie poolt edastab teatripäeva tervituse Esko (Tarvo Sõmer), Eskole kirjutas teksti Urmas Lennuk.

Algasid "Tavalise ime" proovid

Algasid muusikalise mõistuloo „Tavaline ime” proovid. Jevgeni Švartsi lüürilise armastuse lugu on allegooria, kus kohtuvad maagia ja muusika, hirm ja arm. Aastakümneid tagasi kirjutatud lugu vaatab otsa tänasele päevale, kus hirmu tekitab see, mis tundmatu. Aastal 2021 Rakvere Teatri suures saalis etenduva lavastuse peaosades on Saara Pius ja Ott Lepland, lavastab Eili Neuhaus.

Esietendus Tants

Rakvere Teatri väikses saalis esietendus 12. veebruaril August Strindbergi "Tants". Lavastaja Veiko Õunpuu sõnul on tants pealkirjana abstraktsem kui Strindbergi originaalpealkirja surmatants. "See on mitte ainult tants surma palge ees, vaid mingis mõttes igikestev, pidevalt aset leidev tants suhetes ja elus".

Osades Tiina Mälberg, Toomas Suuman ja Tarvo Sõmer. 

"Ükssarvikute farm" taas repertuaaris

Publiku soovil on Rakvere Teatri mängukavas taas lavastus "Ükssarvikute farm"

See on lugu kolmest naisest, kes kirjanduslukku kinni jäänud: Raja Teelest, Tammsaare Tiinast ja Mäeküla Marist. Lutsu, Tammsaare ja Vilde poolt raamatukaante vahele vangi pandud naised nõuavad oma äpardunud eluga vanaema juurde sattunud kirjanik Heldurilt vastuseid.

Esietendus "Oi, Johnny"

Rakvere Teatri suures saalis esietendus 16. jaanuaril Ray Cooney komöödia "Oi, Johnny", mis toob välja inimeste seksuaalsuse, tegemata sellest mureteemat. Järgmised etendused on 19. jaanuaril, 5., 11. veebruaril Rakveres ning 3. veebruaril Haapsalus.

"Sirli, Siim ja saladused": laste unistused

Detsembris esietendub Rakvere Teatris "Sirli, Siim ja saladused". Andrus Kivirähki raamatul põhinev Mari Antoni lavastus viib meid rändama kõige sügavamate unistuste maailmadesse. Millest aga unistavad lapsed? Meie unistuste üleskutsele vastas mitukümmend kooli ja lasteaeda üle Eesti. Aitäh kõigile, kes unistasid koos meiega! Siin jagame teiega meile saadetud unistusi.