Tulekul "Metamorfoos"

15. aprillil esietendub Rakvere Teatri väikses saalis "Metamorfoos", mille lavastab Taavi Tõnisson.

Ühel hommikul ärgates avastab proovireisija Gregor Samsa, et on prussakaks muutunud. Franz Kafka samanimelisel jutustusel põhinev lavastus „Metamorfoos” on lugu läbipõlemisest. Aga mitte ainult...

Suvelavastus "Robin Hood" 2023

Juunis 2023 jõuab Lammasmäe puhkekeskuses Lääne-Virumaal taas publiku ette eelmisel suvel esietendunud "Robin Hood". Publik valis lavastuse eelmise hooaja parimaks.

Nädalalõpp Rakveres

Tule nädalalõpuks Rakverre ja purjeta koos elamustega kevadesse!

Mida tähistame? Laupäeval tähistame karjalaskepäeva ja naljapäeva ning pühapäeval palmipuudepüha. 

Loomad tuli karjalaskepäeval kas või korraks üle laudaukse ajada ning esimene karjasevits valmis lõigata. Peamised tegevused olid sel päeval seotud ennetava maagiaga, et tagada karja tervis, loomade kojutulek ja sigimine. Karjasele kallati vett kaela, seejärel anti talle keedetud muna ja karjasekakk.

Viimased etendused

Kevadhooajal mängime viimaseid kordi lavastusi "Sirli, Siim ja saladused"; "Lihtsalt, rõõmuks" ja "Ilma sinuta".

Märts on teatrikuu!

Kõikide märtsis Rakvere Teatri etendustele piletiostnute vahel loosime aprilli alguses välja majutuspakette meie partnerite juures! Nii saad muretult kasvõi teisest Eesti otsast meile külla tulla ja pärast teatrielamust pehmetel patjadel lõõgastuda.

Öömaja kahele inimesele on loosirattasse välja pannud:

"Süüta süüdlased"

4. märtsil esietendus „Süüta süüdlased” – draama elust enesest. Lavastaja Eili Neuhausi jaoks on see 30. lavastus, sügisel täitub tal 30. tööaasta teatris ja Ostrovski kirjutas näidendi "Без вины виноватые" 3 aastat enne oma surma.

Algasid "Metamorfoosi" proovid

Taavi Tõnisson toob aprillis Rakvere Teatris lavale Franz Kafka „Metamorfoosi”

Rakvere Teatris algasid Franz Kafka samanimelisel jutustusel põhineva lavastuse „Metamorfoos” proovid. Lavastaja Taavi Tõnissoni sõnul on see lugu läbipõlemisest, aga mitte ainult.

Robin Hoodi seiklusretked Lammasmäel

Enne Rakvere Teatri suvelavastuse „Robin Hood” etendusi pakub Lammasmäe Puhkekeskus eriilmelisi seiklusretki, et nautida aktiivselt ümberkaudset loodust ja panna end Robin Hoodi kombel proovile. Kõik matkad algavad ja lõppevad Lammasmäe puhkekeskuses ja viiakse läbi instruktori juhendamisel. Perepiletit ostes on laste vanusepiir 16 aastat (kaasa arvatud). Matkad algavad kell 16.30 ja kestavad ligikaudu 1 tunni.

Kaduviku kaardiga aasta läbi -25%

Kaduviku kaart on Rakvere Teatri kliendikaart, mis kehtib 24/7.

Kogu aeg piletid 25% soodsamad!

Lisaks soodustused Teatrikinos ja Teatrikohvikus.

Vaata ostu- ja tellimise infot siit.

Ravikindlustus kõigile

Eesti Kunstnike Liit alustas tähtajatut meeldetuletuskampaaniat „Ravikindlustus kõigile!“


Saabuva 2023. aasta 5. märtsil on Riigikogu 15. korralise koosseisu valimised ning erakondade platvormide koostamine valimisteks on alanud. Kuna valimisplatvormide jõulisematest seisukohtadest jõuab valim ka tulevasse koalitsioonilepingusse, on oluline Eestis tegutsevatele erakondadele taaskord meelde tuletada, kui hapras ja haavatavas olukorras on juba aastaid või ehk isegi aastakümneid olnud loovisikud, ning et olukord halveneb mitte päevade, vaid tundidega. 

Rosmersholmi viimased etendused

Ibseni poliitiline kiredraama "Rosmersholm" jõuab sel hooajal viimaste etendusteni. 

Esietendus "Ohtlik meetod"

2023. aasta esimene uuslavastus on psühhiaatriline draama "Ohtlik meetod", mis toob lavale analüütilise psühholoogia isa Carl Gustav Jungi, tema traagilise saatusega patsiendi Sabina Spielreini ning Jungi mentori Sigmund Freudi loo. Christopher Hamptoni tõestisündinud lool põhinev näidend „The Talking Cure” on kirjutatud 2002. aastal ja selle lavastab Madis Kalmet. 

Esietendus "Lohe linna all"

Rakvere Teatri suures saalis esietendus 10. detsembril muusikaline koguperelavastus "Lohe linna all", mille on lavavalmis seadnud Helen Rekkor.

Botaanikaaiast hargnema hakkavad sündmused jutustavad inimeseks olemise põhitõdedest, valikutest ja väärtustest: empaatiast, hirmust, usaldamatusest, heast ja halvast ning lubadustest kinni pidamisest.

Uuslavastus "Nipernaaditalv"

„Nipernaaditalv” on Urmas Lennuki lavastus Toomas Nipernaadist, kes läheb oma vanadele pruutidele külla. Naised on Toomast oodanud. Kas kõik, mida mees omal ajal lahkelt kinkis, muutis nende maailma rikkamaks? Kas väike vale võib teinekord anda jõudu elada? Nimiosas on Hannes Kaljujärv, teistes osades Madis Mäeorg, Liisa Aibel, Natali Väli, Silja Miks ja Helgi Annast.

Uuslavastus "Ajurünnak"

Rakvere Teatri 83. hooaja kolmas uuslavastus on Aaron Loebi „Ajurünnak”, mida külalisena Ugala Teatrist lavastas Taago Tubin. Näidendi autor Loeb on videomängude arendaja ja insener, kes on töötanud ka ärikonsultandina. „Ajurünnakus” on need kaks maailma kokku pandud ning tulemuseks on koomiliste sugemetega põnevuslugu tippkonsultantidest, kes peavad plaani, kuidas maailma päästa.

"See kõik on tema" kohtub veebipolitseiga

Lavastuse „See kõik on tema” sügisestele etendustele eelneb kohtumine veebipolitseinikega. Me enamasti teame, kuidas käituda turvaliselt pärismaailmas. Samas veedame suure osa päevast internetis, kus piirid ja ohud on hägusamad. Lavastuse „See kõik on tema” teemadest lähtuvalt on RT vestleb sarjas külas piirkonnapolitseinik Aleksei Osokin ja veebipolitseinik Getter Kangur. Lahatakse ka praegu maailmas toimuvast tulenevalt libauudiste ning valeinformatsiooni teemasid. „See kõik on tema” etendused on 19., 27. septembril, 20.

Esietendus Di ja Viv ja Rose

Rakvere Teatri suures saalis esietendus Peeter Raudsepa lavastuses ning Ülle Lichtfeldti, Elina Reinoldi ja Tiina Mälbergi rollidega inglise näidend „Di ja Viv ja Rose”.

Näidendi autor Amelia Bullmore tugineb 2013. a. avaldatud lavaloos oma mälestustele ülikoolielust 1980ndatel Manchesteris. "Aeg pühib meid kõiki unustusse, aga meie armastus jääb. Üks liigutus, üks naeratus, üks abistav lihtne sõna saavad igavikuks teiste inimeste kaudu, kes meid mäletavad, isegi kui meid enam ei ole."

"Kuni ta suri" 100

Rakvere Teatri 83. hooaega alguses jõuab lavastus "Kuni ta suri" 100. etenduseni. Romantilises eksituste komöödias mängivad Ülle Kaljuste (Eesti Draamateater), Ülle Lichtfeldt, Eduard Salmistu ja Anneli Rahkema. Ema rolli täitis esimestel mänguhooaegadel Maria Klenskaja.