"Robin Hoodi" lisaetendus

Suure publikuhuvi tõttu panime müüki suvelavastuse "Robin Hoodi" lisaetenduse piletid.

28. juuni lisaetendusele on nüüd ruumi ka suuremale seltskonnale. Üksikuid kohti leiab veel 30. juuni ja 1. juuli etendustele. 

Teatrisõber Riina muljed: „Suurel looduslikult kaunil alal toimub ilus ajalooline müstika- ja huumorisugemetega suursugune teatrietendus, mida lihtsalt peab nägema igaüks, kes soovib suve sissejuhatuseks unustamatut emotsiooni.”

Suvelavastus "Robin Hood"

Juunis 2022 jõuab Lammasmäe puhkekeskuses Lääne-Virumaal publiku ette suvelavastus "Robin Hood". Ettemääratusest ja armastusest, aga ka endast nõrgemate aitamisest rääkiva suurejoonelise lavaloo on kirjutanud Urmas Lennuk, lavastab Taavi Tõnisson Eesti Noorsooteatrist. Publiku ette astub suur osa Rakvere Teatri trupist, nimiosas Madis Mäeorg, lisaks mitmed külalised.

Baltoscandali piletid müügil

Rahvusvaheline etenduskunstide festival Baltoscandal toimub 6.–9. juulini Rakveres.

Robin Hoodi seiklusretked Lammasmäel

Juunis jõuab Lammasmäe puhkekeskuses publiku ette suurejooneline lavalugu "Robin Hood", milles astub üles suur osa Rakvere Teatri trupist. Lisaks Robin Hoodi seikluste kaemisele saab ka ise härjal sarvist haarata ning enne ja pärast etendusi Lammasmäel mõni seiklus ette võtta. Nii lavastuse "Robin Hood" kui seiklusretked ning saunapakett on müügil Piletimaailmas. Lavastuse piletid leiab siit.

Lahkunud on Toomas Suuman

14. mail lahkus meie hulgast pärast rasket haigust Rakvere Teatri näitleja ja lavastaja Toomas Suuman. Toomas on sündinud 1956. aastal Rakveres. 1978. a. lõpetas ta Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri 8. lennu. Aastatel 1978-1980 oli Toomas Suuman näitleja Vanemuises ja viimased 42 aastat töötas näitleja ja lavastajana Rakvere Teatris. Suuman on mänginud mitmetes Eesti filmides ja teleseriaalides, samuti tegutsenud näitekirjanikuna. Näitleja viimaseks rolliks jäi Roote lavastuses „Kasvatushoone”.
Kaduviku nimel,
Rakvere Teater

Lux Expressiga Rakvere Teatrisse

Uus aasta toob häid sõnumeid kaugematele teatrisõpradele, sest nüüd saab pealinnast ning Haljalast Rakvere Teatrisse sõita Lux Expressi bussidega.

Lux Expressi bussiliinil nr 746 väljumistel Tallinnast kell 17.15 ja Narvast kell 19.30 on uus peatus Rakveres „Teater“. Tallinnast jõuab buss peatusesse Teater kell 18.37 ning Narva poolt tagasi tulles väljub Rakverest Tallinna poole kell 21.33. See võimaldab tulla Tallinnast vaatama meie etendusi ning pärast bussiga pealinna tagasi sõita.

Esietendus "Rosmersholm"

Märtsi alguses esietendus suures saalis Henrik Ibseni poliitiline kiredraama "Rosmersholm".

Rosmersholm on rikas pärusmõis ja kogukonna tugisammas, kus ootavad ees pinevad valimised. Poliitiliste ja isiklike kirgede pingeväljas avatakse kaua suletud mälestuste väravad ja kibemagusa armastuse salalaekad.

Ukraina toetuseks

Venemaa tungis kallale Ukrainale. Rakvere Teater asub linnulennul 85 kilomeetri kaugusel riigist, mille valitseja viis oma riigi välja tsiviliseeritud maailmast ja astus rahumeelse naaberriigi vastu. Inimlikke väärtusi tallatakse jalge alla toore sõjalise jõuga, tuues ohvriks süütud inimesed mõlemal pool rindejoont. Seisame koos – kolleegid, sõbrad ja publik, eestlased, ukrainlased, venelased ja teised – selle vihkamise vastu. Võimuiha vastu peab tõusma mõistus ja hirmu asemele armastus! Elagu Ukraina!

Meie toetuse märgiks on Rakvere Teater Ukraina värvides.

Siin on COVID-19 turvaline

Rakvere Turismiinfokeskuse poolt välja antud märgisega "Siin on COVID-19 turvaline" kinnitame, et järgime meie tegutsemisvaldkonnale kehtestatud Vabariigi Valitsuse korraldusi ja Terviseameti juhiseid, hoiame end nende järgimiseks infoga pidevalt kursis ning aitame külastajatel täita kohapeal viiruse vältimise reegleid.

Esietendus "Algus"

2022. aasta esimene uuslavastus Rakvere Teatris on stereotüüpe murdev David Eldridge’i näidend „Algus”, mille lavastas Tiina Mälberg.

OLULINE INFO PUBLIKULE

Rakvere Turismiinfokeskuse poolt välja antud märgisega "Siin on COVID-19 turvaline" kinnitame, et järgime meie tegutsemisvaldkonnale kehtestatud Vabariigi Valitsuse korraldusi ja Terviseameti juhiseid, hoiame end nende järgimiseks infoga pidevalt kursis ning aitame külastajatel täita kohapeal viiruse vältimise reegleid.

Liitu infokirjaga!

Rakvere Teatri infokirjaga saab liituda siin.

Uudiskirjas jagame teiega värsket infot uuslavastuste, ürituste, eripakkumiste ja muu teatris toimuva kohta. Kuna anname etendusi üle Eesti, saab liitudes valida huvipakkuva teatripiirkonna. Uudiskirja saadame välja 1 kuni 2 korda kuus. Uudiskirjade koostaja on teatri turundusspetsialist Kristjan Priks.

 

 

"Sirli, Siim ja saladused": laste unistused

Detsembris esietendub Rakvere Teatris "Sirli, Siim ja saladused". Andrus Kivirähki raamatul põhinev Mari Antoni lavastus viib meid rändama kõige sügavamate unistuste maailmadesse. Millest aga unistavad lapsed? Meie unistuste üleskutsele vastas mitukümmend kooli ja lasteaeda üle Eesti. Aitäh kõigile, kes unistasid koos meiega! Siin jagame teiega meile saadetud unistusi.

Mängime!

Andrus Kivirähk ja tema lasteraamat „Sirli, Siim ja saladused” on tuttav paljudele lastele, võib-olla on see isegi juba koolis ühiselt loetud ja arutatud. Sel aastal detsembrikuus jõuab see fantaasia- ja mängurohke materjal Rakvere Teatris lavale. Enne kardinate avanemist kutsume koole ja lasteaedu endaga üheskoos fantaasiamänge mängima, et viia mõtted Sirli, Siimu ja nende seikluste radadele. Selleks oleme valmis mõelnud ühe mängu või isegi mängupäeva, mis sobib läbiviimiseks nii koolides kui lasteaedades.

Ukraina perepäeva annetuskontod

Rakvere heategevuslik perepäev Ukraina sõjapõgenike toetuseks!