Kingi!

Parim jõulukink on elamus!

Elamus võib olla suurem kui elu ise ning elamus ei aegu. Meie etendusi saab vaatama tulla nii Rakveres kui üle Eesti, meil on midagi noorele ja vanale, mehele ja naisele, naabriperele ja Lääne-Eestis elavale sugulasele. Piletid saad osta kodust lahkumata!

Kui aga astud teatrimajast läbi, saad piletite juurde lisada teatriveini või käsitöökomme ning panna kokku enda komplekti elamuslikust jõulukingist.

Uue aasta piletid müügil

Müüki tulid kõik Rakvere Teatri jaanuari kuni mai piletid! Võimalus on soetada pilet pikalt välja müüdud etendustele, aga ka kõikidele uuslavastustele ja väljasõiduetendustele üle Eesti! 
Enne suvehooaega esietendub veel viis uuslavastust.
9. detsembril esietendub suures majas lastelavastus "Kessu ja  Tripp".
26. jaanuaril esietendub suures majas "Madisoni maakonna sillad".

Võtame tööle TEENINDAJA

Kutsume kandideerima rõõmsameelset ja avatud suhtlejat, kes on kiire, korrektne ja kohusetundlik, ei pelga arvutiprogrammidega töötamist ning saab klientidega suheldud eesti ja inglise keeles.

Teatrikohviku teenindaja on maja visiitkaart, kes teenindab kohviku külastajaid ja etenduste publikut nii letis kui lauas. 
Kasuks tuleb eelnev teeninduskogemus. Väljaõpe kohvikukaupade programmiga BUUM ja piletimüügi programmiga töötamiseks kohapeal.

Jõulud "Kessu ja Tripiga"

9. detsembril jõuab lavale Robert Vaidlo tuntud lasteraamatul põhinev „Kessu ja Tripp”. Kessu suurim soov on see, et tal oleks jälle isa, aga nagu ema ütleb ei kasva isad puu otsas. Nõnda leiab ta tsirkuseraamatust endale sõbraks Tripi, kellega võetakse ette kummalisi seiklusi. Üheskoos käiakse poes, mõeldakse välja söögiautomaat ning püütakse igati aidata Kessu ema rasketes majapidamistöödes. Kuid nagu lastel ikka juhtub – tahad head, välja kukub ikka pundar pahandust!

Ajurünnakud publikule ja meeskondadele

Meie lavastus "Ajurünnak" inspireeris ERE koolitused ja Loovusaida koolitajaid Elina Siilbekit ja Indrek Maripuud tegema ajurünnaku lühikoolitust. 

Edaspidi saab tellida ajurünnaku koolitust ka ilma etenduseta ERE Koolitustelt, helistades 5099885 või kirjutades info@erekoolitus.ee.

Lühikoolitusel võetakse tükkideks lahti ja pannakse uuesti kokku järgmised teemad:

Algasid "Madisoni maakonna sillad" proovid

Proovisaali kogunes esimeseks lugemiseks lavastuse „Madisoni maakonna sillad” trupp koos lavastaja Artjom Garejeviga, et 26. jaanuaril tuua publiku ette armastatud menuromaani lavaversioon.

Teadaanne maailma parimatele trikimeistritele!

Aitäh kõigile, kes oma trikivideosid saatsid! Võitjad kuulutame välja detsembris, "Kessu ja Tripi" esietenduse nädalal.

Märka, et oled teatris!

Eesti teatrite ühine kampaania „Märka, et oled teatris” kutsub kaasa mõtlema murekohtadele, millega puutuvad kokku nii näitlejad laval kui publik saalis. Oleme märganud, et teatriskäimise kultuur on aastatega muutunud. Sarnaselt etenduse ajal laval toimuvaga, mis on nähtav ja kuuldav publikule, on ka publikualal toimuv kuulda ja näha näitlejatele laval. Etenduse ajal tuleb üha sagedamini ette, et vesteldakse valjuhäälselt kaaslasega, krabistatakse kaasa võetud söögiga ja hoitakse pilku helendavas nutiseadmes. Kõik see mõjutab kõrvalistujaid ja artisti laval.  

Esietendus "Hääl minu sees"

10. novembril esietendus Rakvere Teatri väikeses majas lavastus „Hääl minu sees”, mis toob esmakordselt partneritena lavale ema ja poja - Tiina Mälbergi ja Karl Robert Saaremäe.

Publikulemmikud

20. oktoobril, pärast „Onu Vanja” viimast kodusaali etendust, kuulutati välja 83. hooaja publikupreemia saajad.

Rakvere Teater jalutab

Lavastuse „Nipernaaditalv” etendumisõhtutel Rakvere Teatris saab jalutada koos lavastaja Urmas Lennukiga läbi linna ja avastada sidemeid tuntud kirjanike ning kultuurilugudega.

Rännakud algavad Lääne-Virumaa keskraamatukogu fuajeest (Lai tänav 7) ja lõpevad Rakvere Teatris (Kreutzwaldi 2a). Teekonna läbimiseks kulub 30–40 minutit. Kuigi jalutuskäigul osalemine on tasuta, on vajalik eelregistreerimine eelmise päeva lõunaks (kell 12) aadressil kassa@rakvereteater.ee või telefonil +372 32 95444.

Esietendus „Klassis”

13. oktoobril esietendus draama „Klassis”

Ühes täiesti tavalises klassiruumis kohtuvad õpiraskustes poisi vanemad õpetajaga, et rääkida lapse mahajäämisest õppetöös. Hiljuti lahku läinud vanemate enda koolitrauma tekitab eelarvamusi ja hirmu, kergitab üles valusaid mälestusi ning vastumeelsust kooli ja õpetajate suhtes. Kokkupõrge abivalmis, kuid reeglitest kammitsetud õpetajaga on vältimatu.

Teatrikohviku e-pood

Sellest sügisest on avatud Teatrikohviku e-pood! Tutvu e-poega siin.

Etendusele või teistele üritustele tulles saab õhtuoote või vaheajalaua nüüd mugavalt ette tellida.

Viimased etendused

Sügishooajal mängime viimaseid kordi lavastusi "See kõik on tema", "Ohtlik meetod", "Onu Vanja" ja "Ajurünnak" .

Teatriordenid jagatud

Rakvere Teatris andis 22. septembril, pärast hooaja teist esietendust „Ettevaatust, õnn!”, välja kolm tänuordenit.

"Ettevaatust, õnn!" esietendus

Rakvere Teatri 84. hooaja teiseks uuslavastuseks on tapvalt naljakas komöödia "Ettevaatust, õnn!", mis esietendus 22. septembril suures majas.

Šoti päritolu telestsenaristi Steven Moffati näidend „Ettevaatust, õnn!” (The Unfriend) järgib inglise huumori parimaid traditsioone. Lavastaja Peeter Raudsepa sõnul on see väga kaasaegne, ühiskondlikke mõnu- ja valupunkte puudutav groteskne lugu.

"Vallatud võtted" esietendus

Rakvere Teatri 84. hooaja esimeseks uuslavastuseks on Norm Fosteri lustakas lugu "Vallatud võtted"

Lugu räägib majanduslikult jänni jäänud abielupaarist ja nende töö kaotanud sõbrast, kes püüavad meeleheitlikult nuputada viisi keerulisest olukorrast välja tulekuks. „Hätta sattunud inimesed teevad ootamatuid valikuid ja haaravad kinni kummalistest ideedest, mis avavad neis sootuks uusi külgi ja andeid,” vihjab lavastaja Peeter Tammearu.