RT MUUSIKA

See, et näitlejad laulda oskavad, ei üllata tänapäeval enam kedagi. RT muusika aga annab neile võimaluse tutvustada end uutes muusikalistes vormides, pakkuda nostalgiat või üllatusi. Nõnda on eri hooaegadel jõudnud publiku ette nii meie näitlejate kontserdid, muusika, mis seotud meie lavastustega, kui ka nn „kadunud poegade” ehk varem Rakvere Teatris asjatanud kollektiivide ja artistide kontserdid.

Lisaks püüame võimalusel mahutada kavasse uusi üllatajaid ja paljulubavaid eripalgelisi artiste, kes ei pruugi olla veel Rakvere kanti esinema jõudnud, kuid kes väärivad kindlasti tutvustamist.

On toimunud Imre Õunapuu esimene autorikontsert, Silja Miksi ülesastumine hooaja avapeol, Ülle Lichtfeldti ja Isasõprade ainukordne kontsert jõulukuul, ning teatri 79. sisehooaja lõpetas Jaune Kimmeli kohvikukontsert. Märten Matsu tegi oma esimesed katsetused DJ ja muusikaloojana, samas kui Margus Grosnõi trio meelitas teatri väiksesse saali kohale suure hulga muusikasõpru.

Ühel kaunil naistepäeval tõid Margus Grosnõi ja Imre Õunapuu kaasa veel kaks Lõuna-Eesti meest, Agu Trolla ja Vootele Ruusmaa, et täita Contra tekstide vahendusel väike saal eriliselt lõunamaiste viisidega.

 

Peale Rakvere Teatri näitlejate on alati oodatud ka laulvad näitlejad väljastpoolt. Seni on meil külas käinud Inga Lunge, Mari Jürjens, Maili Metssalu ja Jaan Tätte.

„Kadunud poegadest” oleme üle pika aja tagasi kutsunud vanad sõbrad ansamblitest Jäääär, Dagö, Singer Vinger.

Uusi tulijaid, tõusvaid tähti ja põnevaid punte on olnud äärest ääreni. Näha ja eeskätt kuulata on saanud selliseid muusikalisi kooslusi nagu Puuluup, Lonitseera, Peegelpilt, Karmoškakamraadid, Erkki Otsman ja Allan Jakobi, Egert Milder, Vootele Ruusmaa, Edgars Rubenis ja Kalle Tikas, Jaan-Eerik Aardam.

 

RT muusika sarjal on käimas seitsmes hooaeg.

Arhiiv

RT muusika: Jaan Tätte 60 – kontsertetendus "Minu lugu"

Praegu lausa ei usu, et olen elus 15 aastat teinud näitleja rasket, aga imelist tööd. Viimased 15 aastat ei ole ma kordagi teatrilavale astunud. See juhtub nüüd üle pika aja 4. aprillil Rakvere Teatris. Natuke pabistan. Kontserdil räägin sõelale jäänud ehk parimaid lõbusaid lugusid oma elust ja laulan laule, mida see elu on mulle kinkinud.

RT MUUSIKA: Edgars Rubenis ja Kalle Tikas

Kaks soolokontserti ühes!

Edgars Rubenis on läti muusik, kes tegeleb algupäraste bluusi ja ragtime’i motiivide tõlgendamisega akustilisel kitarril. See väga eripalgeline kitarrist ja helilooja alustas oma muusikalist teekonda Riia eksperimentaalrokibändi Mona de Bo koosseisus. Veel on ta esinenud sooloartistina elektrikitarri-performance’ite ja minimalistlike helimaastikega.

RT MUUSIKA: Jaan-Eerik Aardam

Jaan-Eerik Aardam on Saaremaa päritolu kitarrist, laulja ja laulukirjutaja, kes pärast Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetamist 2020. aastal on löönud aktiivselt kaasa Eesti muusikamaastiku kujundamisel. Tema debüütsingel „Never Here Alone” (2020) sai palju head vastukaja ning valiti ka Raadio 2 nädala demoks.

Koostööd on Jaan-Eerik teinud teiste hulgas nii Sten-Olle Moldau, Maili Metsalu kui ka Eesti hetkel ühe armastatuima artisti, NOËPiga.

RT muusika: Maili Metssalu

Maili Metssalu on üks isemoodi nähtus eesti kultuurimaastikul. Oma loomingulisel teel on ta pidanud üheksat ametit nagu Hunt Kriimsilm. Näitleja, laulja, lavastaja, festivalikorraldaja, folklorist, saatejuht ja mida kõike veel...

Egert Milder

RT muusika: Egert Milder

Tule ja saa osa ühest toredast õhtust Egert Milderi akustilisel kontserdil!
Esitamisele tulevad nii vanad lemmikud kui ka seni avaldamata värske looming.

Põhjust tähistada on omajagu, sest tänavu möödub 5 aastat Egerti esimese soolosingli „Live+Love+Grow“ ilmumisest. Sel puhul annabki laulja erinevates Eesti linnades akustiliste kontsertide sarja.

Neljapäeval, 28. septembril jõuab Egert oma tuuriga Rakvere Teatrisse.

RT muusika: Lonitseera

Neljapäeval, 9. märtsil toimub „RT muusika” sarja esimene kontsert sel kevadhooajal. Tähistame sellega üheskoos teatrikuud ning naistepäeva.

Üles astub tänavustel Eesti Muusikaauhindadel oma esikalbumiga „Tapeet” aasta autorilaulualbumi preemia pälvinud Lonitseera, ansambel, kelle loomingut on kirjeldatud teravmeelse alternatiivpopina.

RT muusika: Šansoon ja tango

Neljapäeval, 1. detsembril toob Rakvere Teater jõulukuu alguse puhul oma kohvikusse sumeda Pariisi pehmust ja Buenos Airese soojust, et muutuda üheks õhtuks mõnusaks lounge’iks, kus veini ja suupisteid nautides saab kuulata erakordse Erkki Otsmani laulu ja Allan Jakobi prantsuse- ning argentiinapäraseid akordioniviise.

KARMOŠKA

RT muusika: Elina Reinold ja Karmoškakamraadid

Laupäeval, 12. novembril toimub Rakvere Teatri suures saalis sõprust ülistava lavastuse „Di ja Viv ja Rose” matinee-etendus. Lavastuse külalisnäitleja Elina Reinold seab aga kohe etenduse lõppedes sammud teatrikohvikusse, kus teda ootavad tema karmoškasõbrad, et kohviku laval ühiselt natuke jämmida ja lustida. Ning otse loomulikult kutsuvad nad sellest osa saama kõiki soovijaid.

Rakvere Teatri 83. hooaja avapidu ansambliga SINGER VINGER

Kurb on seda teile öelda – meie hooaja lõpupidu reedel ei toimu.

Alanud on hea sääseaasta, kuid inimestel on rasked ajad ja võib-olla pole sellise peo jaoks sobiv hetk. Seda näitab ka vähene eelmüük, kuid kuna Angus väärib täissaali, siis loodame kohtuda nende suviste reggae-rütmidega tulevikus.

Seekord siis niimoodi.

Loodame mõistvale suhtumisele ning vabandame nende ees, kes olid tantsukingad juba läikima löönud.

RT muusika: PEEGELPILDI debüütalbumi "Hingelind" esitlus

Peegelpilt on Pärnumaal sündunud viieliikmeline ansambel, kes mängib omaloomingulist muusikat, kuid ansambli looja ja laulja Helina-Victoria Pildi juured on hoopis Lääne-Virumaal, Väike-Maarjas. Debüütalbumit suundutaksegi esitlema kõikjale, kust bändiliikmed pärit.

Peegelpildis segunevad stiilidest popp, džäss ja pisut folki. See on mõtisklev, jutustav, veidi poeetiline ja unistav, vahel lõbusalt kerge, kuid ka iseenese valukohtadele vajutav ja võib kõnetada just neid, kes tahavad lasta end kõigest sellest kanda.

PUU TAGA HOOD

Rakvere Teater lõpetab sisehooaja!

Reedel, 20. mail kohtuvad Rakvere Teatri väikeses saalis

- PUULUUP

- NUPUTUSVÕISTLUS JA SUURED PANUSED

- NÄITLEJATE VALITUD VANAKOOLI TANTSUMUUSIKA

Puuluup on hiiu kannelt elektroonikaga ristav kahe omapärase muusiku ansambel, mis kõigub kaasaegsete muusikastiilide ning pärimuse piiril, flirtides lõbusalt maailmamuusika, popi ja undeground’iga.

RT muusika: Kontsert-lavastus “Naistepäev… üle aiste lööma läen”

Meie teatri omad mehed Imre Õunapuu ja Margus Grosnõi on kutsunud Lõuna-Eestist kampa Vootele Ruusmaa ja Agu Trolla, võtnud toeks Margus Konnula ehk Contra luule ning astuvad teie ette MTÜ Müüdud Naeru kontsert-lavastusega “Naistepäev… üle aiste lööma läen”. 

RT muusika: TRIO NATURALE "Lihtsalt meeleolukalt"

Järgmine külaline RT muusika sarjas on Trio Naturale – 1993. aastast naturaalset muusikat pakkuv ansambel, mis kaudselt saanud alguse just Rakverest. Nimelt on üks trio liikmetest, Teet Veskus, sündinud ja õppinud Rakveres ning mänginud nooruspõlves siinsetes ansamblites Sigma ja Jokker.

Ka Rakvere Teatriga on mees koostööd teinud – 60ndate lõpus laval olnud luulekava tarbeks, mida esitati just Jokkeri muusikaga.

RT muusika: Dagö “Küt(k).Est.Used.“

Kontserdipealkiri “Küt(k).Est.Used.“ on inspireeritud Rakvere Teatri lavastusest "Katk.Est.Used.".

Dagö albumi „Küte“ ja Karl Koppelmaa lavastuse elulugudes on mitmeid sarnasusi. Mõlemate sünd lükkus katku tõttu edasi. Jaune Kimmeli esituses kõlab lavastuses albumi nimilugu ning Lauri Saatpalu on andnud lavastusse ka oma hääle. Dagö koosseisus on trummarina laval ka Rakvere Teatri turundusspetsialist Kristjan Priks.

RT muusika: Inga ja Toomas Lunge

RT muusika: Inga ja Toomas Lunge

"Aeg iseendale" laule ja lugusid Inga Lunge tekstidele. Saadab Toomas Lunge.

Kontserdi fookus on näitleja Inga Lunge loomingul.

Lisaks imelistele lauludele kõlavad vahetekstidena mõtted kevadel ilmunud raamatust "Ma kirjutan Sulle". Õhtu kava on koostatud nii, et iga külastaja mõne mõtte või taipamise endaga kaasa saaks võtta. Esinejad soovivad, et kuulaja igapäeva-rütmist korraks välja saaks astuda ja nautida aega, mis kulutatud vaid iseendale!

RT muusika: Mari Jürjens

RT muusika: Mari Jürjens "Omaenese ilus ja veas" plaadiesitluskontsert

Mari Jürjens „Omaenese ilus ja veas”

Laulja ja laulukirjutaja Mari Jürjens annab 10. oktoobril välja oma neljanda stuudioalbumi “Omaenese ilus ja veas” ning tuleb sügisel uute lauludega mitmesse talle olulisse kontsertpaika. Rakvere Teatri väikses saalis toimub kontsert neljapäeval, 26. novembril kell 19.

RT muusika: JÄÄÄÄR „Kadunud poegade kadunud laulud”

Jääääre kontsert „Kadunud poegade kadunud laulud”

Jaan Söödile ei ole Rakvere Teatri lava võõras. Ta on löönud muusikuna kaasa meie lavastustes ning andnud korduvalt teatrikohvikus kontserte. Aastal 2005 musitseeris ta Rakvere Teatri renoveerimisejärgsel avamispeol. Nüüd, viisteist aastat hiljem, tuleb Jaan taas meiega juubeliaastat tähistama, seekord koos sõpradega. Laulmisele tulevad lood, mida pole pikka aega esitatud.

RT muusika: Margus Grosnõi trio

Margust oleme me kuulnud laulmas mitmetes kooslustes ja lavastustes. Aga laulmist ei ole ta kunagi õppinud ega ka muusikakoolis käinud. Talle lihtsalt meeldib laulda ja nagu ta ise ütleb: "Kuna natuke viisi pean, siis on igale poole esinema pandud." Kuid laulupeole jõudis ta sel suvel päris esimest korda, lauldes Rakvere Teatri segakooris.