RT MUUSIKA

See, et näitlejad ka laulda oskavad, ei tohiks enam kedagi üllatada. RT muusika annab neile aga võimaluse end publikule tutvustada uutes muusikalistes vormides, pakkuda nostalgiat või tuua üllatusi. Nii on erinevatel hooaegadel jõudnud publiku ette nii meie näitlejate kontserdid, muusika, mis seotud meie lavastustega kui ka niinimetatud „Kadunud poegade” ehk varasemalt Rakvere Teatriga seotud olnud kollektiivide ja artistide kontserdid.

Toimunud on Imre Õunapuu esimene autorikontsert, Silja Miksi ülesastumine hooaja avapeol, Ülle Lichtfeldti ja Isasõprade ainukordne kontsert jõulukuul ja teatri 79. sisehooaja lõpu kohvikukontsert Jaune Kimmelilt. Märten Matsu tegi oma esimesed katsetused nii DJ kui muusikaloojana ning Margus Grosõi trio täitis teatri väikse saali suure hulga muusikasõpradega.

Kadunud poegadest” on külas käinud näiteks pikaaegsed sõbrad ansamblitest Jäääär ja Dagö, ammustel aegadel meie lavalaudu vallutanud Inga Lunge ning lastelavastusele „Kuldse liilia saladus” nimiloo kirjutanud ja muusikalise kujunduse teinud Mari Jürjens.

2022. aasta naistepäeval astusid publiku ette meie näitlejad Margus Grosnõi ja Imre Õunapuu, tõid endaga kaasa veel kaks Lõuna-Eesti meest, Agu Trolla ja Vootele Ruusmaa ning täitsid Contra tekstide vahendusel väikse saali eriliselt lõunamaiste viisidega.

Üritused

RT muusika: Zetod

RT muusika: Rakvere Teatri sisehooaja lõpetamine ZETODEGA

Rakvere Teatri väike maja osta pilet

Arhiiv

RT muusika: Lonitseera

Neljapäeval, 9. märtsil toimub „RT muusika” sarja esimene kontsert sel kevadhooajal. Tähistame sellega üheskoos teatrikuud ning naistepäeva.

Üles astub tänavustel Eesti Muusikaauhindadel oma esikalbumiga „Tapeet” aasta autorilaulualbumi preemia pälvinud Lonitseera, ansambel, kelle loomingut on kirjeldatud teravmeelse alternatiivpopina.

RT muusika: Šansoon ja tango

Neljapäeval, 1. detsembril toob Rakvere Teater jõulukuu alguse puhul oma kohvikusse sumeda Pariisi pehmust ja Buenos Airese soojust, et muutuda üheks õhtuks mõnusaks lounge’iks, kus veini ja suupisteid nautides saab kuulata erakordse Erkki Otsmani laulu ja Allan Jakobi prantsuse- ning argentiinapäraseid akordioniviise.

KARMOŠKA

RT muusika: Elina Reinold ja Karmoškakamraadid

Laupäeval, 12. novembril toimub Rakvere Teatri suures saalis sõprust ülistava lavastuse „Di ja Viv ja Rose” matinee-etendus. Lavastuse külalisnäitleja Elina Reinold seab aga kohe etenduse lõppedes sammud teatrikohvikusse, kus teda ootavad tema karmoškasõbrad, et kohviku laval ühiselt natuke jämmida ja lustida. Ning otse loomulikult kutsuvad nad sellest osa saama kõiki soovijaid.

Rakvere Teatri 83. hooaja avapidu ansambliga SINGER VINGER

Kurb on seda teile öelda – meie hooaja lõpupidu reedel ei toimu.

Alanud on hea sääseaasta, kuid inimestel on rasked ajad ja võib-olla pole sellise peo jaoks sobiv hetk. Seda näitab ka vähene eelmüük, kuid kuna Angus väärib täissaali, siis loodame kohtuda nende suviste reggae-rütmidega tulevikus.

Seekord siis niimoodi.

Loodame mõistvale suhtumisele ning vabandame nende ees, kes olid tantsukingad juba läikima löönud.

RT muusika: PEEGELPILDI debüütalbumi "Hingelind" esitlus

Peegelpilt on Pärnumaal sündunud viieliikmeline ansambel, kes mängib omaloomingulist muusikat, kuid ansambli looja ja laulja Helina-Victoria Pildi juured on hoopis Lääne-Virumaal, Väike-Maarjas. Debüütalbumit suundutaksegi esitlema kõikjale, kust bändiliikmed pärit.

Peegelpildis segunevad stiilidest popp, džäss ja pisut folki. See on mõtisklev, jutustav, veidi poeetiline ja unistav, vahel lõbusalt kerge, kuid ka iseenese valukohtadele vajutav ja võib kõnetada just neid, kes tahavad lasta end kõigest sellest kanda.

PUU TAGA HOOD

Rakvere Teater lõpetab sisehooaja!

Reedel, 20. mail kohtuvad Rakvere Teatri väikeses saalis

- PUULUUP

- NUPUTUSVÕISTLUS JA SUURED PANUSED

- NÄITLEJATE VALITUD VANAKOOLI TANTSUMUUSIKA

Puuluup on hiiu kannelt elektroonikaga ristav kahe omapärase muusiku ansambel, mis kõigub kaasaegsete muusikastiilide ning pärimuse piiril, flirtides lõbusalt maailmamuusika, popi ja undeground’iga.

RT muusika: Kontsert-lavastus “Naistepäev… üle aiste lööma läen”

Meie teatri omad mehed Imre Õunapuu ja Margus Grosnõi on kutsunud Lõuna-Eestist kampa Vootele Ruusmaa ja Agu Trolla, võtnud toeks Margus Konnula ehk Contra luule ning astuvad teie ette MTÜ Müüdud Naeru kontsert-lavastusega “Naistepäev… üle aiste lööma läen”. 

RT muusika: TRIO NATURALE "Lihtsalt meeleolukalt"

Järgmine külaline RT muusika sarjas on Trio Naturale – 1993. aastast naturaalset muusikat pakkuv ansambel, mis kaudselt saanud alguse just Rakverest. Nimelt on üks trio liikmetest, Teet Veskus, sündinud ja õppinud Rakveres ning mänginud nooruspõlves siinsetes ansamblites Sigma ja Jokker.

Ka Rakvere Teatriga on mees koostööd teinud – 60ndate lõpus laval olnud luulekava tarbeks, mida esitati just Jokkeri muusikaga.

RT muusika: Dagö “Küt(k).Est.Used.“

Kontserdipealkiri “Küt(k).Est.Used.“ on inspireeritud Rakvere Teatri lavastusest "Katk.Est.Used.".

Dagö albumi „Küte“ ja Karl Koppelmaa lavastuse elulugudes on mitmeid sarnasusi. Mõlemate sünd lükkus katku tõttu edasi. Jaune Kimmeli esituses kõlab lavastuses albumi nimilugu ning Lauri Saatpalu on andnud lavastusse ka oma hääle. Dagö koosseisus on trummarina laval ka Rakvere Teatri turundusspetsialist Kristjan Priks.

RT muusika: Inga ja Toomas Lunge

RT muusika: Inga ja Toomas Lunge

"Aeg iseendale" laule ja lugusid Inga Lunge tekstidele. Saadab Toomas Lunge.

Kontserdi fookus on näitleja Inga Lunge loomingul.

Lisaks imelistele lauludele kõlavad vahetekstidena mõtted kevadel ilmunud raamatust "Ma kirjutan Sulle". Õhtu kava on koostatud nii, et iga külastaja mõne mõtte või taipamise endaga kaasa saaks võtta. Esinejad soovivad, et kuulaja igapäeva-rütmist korraks välja saaks astuda ja nautida aega, mis kulutatud vaid iseendale!

RT muusika: Mari Jürjens

RT muusika: Mari Jürjens "Omaenese ilus ja veas" plaadiesitluskontsert

Mari Jürjens „Omaenese ilus ja veas”

Laulja ja laulukirjutaja Mari Jürjens annab 10. oktoobril välja oma neljanda stuudioalbumi “Omaenese ilus ja veas” ning tuleb sügisel uute lauludega mitmesse talle olulisse kontsertpaika. Rakvere Teatri väikses saalis toimub kontsert neljapäeval, 26. novembril kell 19.

RT muusika: JÄÄÄÄR „Kadunud poegade kadunud laulud”

Jääääre kontsert „Kadunud poegade kadunud laulud”

Jaan Söödile ei ole Rakvere Teatri lava võõras. Ta on löönud muusikuna kaasa meie lavastustes ning andnud korduvalt teatrikohvikus kontserte. Aastal 2005 musitseeris ta Rakvere Teatri renoveerimisejärgsel avamispeol. Nüüd, viisteist aastat hiljem, tuleb Jaan taas meiega juubeliaastat tähistama, seekord koos sõpradega. Laulmisele tulevad lood, mida pole pikka aega esitatud.

RT muusika: Margus Grosnõi trio

Margust oleme me kuulnud laulmas mitmetes kooslustes ja lavastustes. Aga laulmist ei ole ta kunagi õppinud ega ka muusikakoolis käinud. Talle lihtsalt meeldib laulda ja nagu ta ise ütleb: "Kuna natuke viisi pean, siis on igale poole esinema pandud." Kuid laulupeole jõudis ta sel suvel päris esimest korda, lauldes Rakvere Teatri segakooris.

RT muusika: Matsu & sõbrad

Tere! Mina olen Märten Matsu ja teid ootab ees autorikontsert “Matsu & Sõbrad”.

Pildi autor Maret Saluste

RT muusika: JAUNE


Rakvere Teatri näitleja Jaune Kimmeli eneseületus kuubis: akordion, klaver ja hääl

“2001. aastal algas mu 8-aastane sõprus muusikakooliga. Õppisin akordionit, vahepeal kuulusin ka Eesti Vabariiklikusse akordioniorkestrisse. Neljandal aastal, nagu ikka, lisandus erialapillile klaver ning sealt tekkis tahe end mõnikord ka klaverisse unustada.

Muusika on minuga alati kaasas, aga pillimäng on kohal hetkedel, mil tuleb tunne end teistmoodi laadida, unustusse viskuda, mujal viibida...

RT muusika Ülle Lichtfeldt ja Isasõbrad (Foto Anne & Stiil, fotograaf Anu Hammer ja stilist Kelly Kipper)

RT muusika: Ülle Lichtfeldt ja Isasõbrad

Kontsert ja pidu

Sa sõidad 15. detsembri õhtul Rakvere Teatrist mööda ja põikad korra lörtsi eest kohvikusse. Kohviku poole minnes kostab väikse maja poolt hääli, uste vahelt paistab valgust. Häältes on segunenud muusika ja sõnad, selles on midagi erutavat ja saladuslikku. Sa mõtled, et etendusi ei tohiks sel õhtul ju olla.