RT Galerii

 

       kkkk                               

      12.aprillil 2024 kl.17.00 avatakse Rakvere teatri Suure maja galeriis kostüümikunstnik Ketlin Saaremäe näitus "Loodusega ühes".

      Ketlin Saaremäe fotolavastused on vaimukalt ülesehitatud loomingulised katsetused siduda argielu paradokse ümbritseva loodusega. Näitust saab vaadata mai lõpuni.

 

 

 

 

kkkk

Alates 03.04 on Rakvere Teatrimaja kohvikus vaatamiseks teatri peakunstniku Krista Areni näitus "JÄLJED" . Väljapanek on neljas osa sarjast "Visuaalsed vastuolud". Autor uurib isetekkelisi nähtavaid sõnumeid looduslikus keskkonnas. 

Merelõhnaline visuaalne uurimus on valminud loomingulistel rännakutel kogutud materjalidest. Pinnamustrite autorid on vesi, tuul, liiv, adru, päike jt. Näitus jääb avatuks mai lõpuni.

 

Näitus on tervitus Jaan Tättele, kelle sünnipäevakontsert toimus Rakvere teatris 04. aprillil.

 

 

Akkkk                         

Alates 6. märtsist saab Rakvere teatri Suure maja jalutusgaleriis vaadata  multimeedia kunstniku Eva Grete Huul'i kontseptuaalset fotonäitust. Käesoleva kollektsiooni eesmärgiks oli väljendada  vaimselt keerulisel perioodli  tajutud negatiivseid emotsioone ja mõtteid. Näituse pealkiri “Juhe on koos” võtab tabavalt kokku autori pooltläbielatud kogemuse, kuid seostub ka teostes kasutatava läbiva elemendiga, milleks on elektrijuhtmed. Ekspositsiooni täiendab video.

Eva Grete Huul on lõpetanud Integreeritud kunst muusika ja multimeedia  õppekava BFM-s. Kunstnikku huvitab lugude jutustamine läbi erinevate meediumite.

 

kkkk          kkkk   

Väikese maja jalutussaalis ja kohvikus saab vaadata Rakvere teatri grimmikunstniku Maret Kongi peaehete näituse "Teatraalsed tiaarad". Näitus avati 15.veebruaril ja on vaatamiseks märtsi lõpuni 2024. Näitust toetab Eesti Kultuurkapitali Lääne- Virumaa ekspertgrupp.

Näitus tutvustab andeka kunstniku fotodel esitatud suurejoonelisi peaehteid.

Üllatusena on väljas ka mõni tiaara oma ehedas ilus.

 

 

 Suure maja galeriis on video- ja fotokunstnik Elisabeth Kužovniku suureformaadiline fotonäitus, mis on seotud Rakvere Teatris äsja esietendunud lavastusega „Madisoni maakonna sillad”.

  kkkk

Arhiiv

Fiona Koso ja Iiris-Minda Paemurru näitused

Rakvere teatri Suure maja kohvikus sai  veeruaris-märtsis 2024 tutvuda noorte kunstnike Fiona Koso ja Iiris-Minda Paemurru ekstravagantsete loominguliste töödega, mis peegeldasid autorite emotsiooone ja vaimseid seisundeid.

kkkk