RT Galerii

Rakvere Teatris toimuvad regulaarselt näitused: pindadena on kasutusel nii suure kui väikese maja fuajee ja kohvik, vahel jõuavad näitused ka Teatrikinno. Galerii näitused vahetuvad pidevalt, andes teatripublikule võimaluse etenduste eel või vaheaegadel nautida mitmekülgset kunsti. 
Suure maja kohvikus on näitus avatud igapäevaselt kohviku lahtiolekuaegadel kell 9–23. Suure ja väikese maja näitused on avatud poolteist tundi enne etendust. Sissepääs erinevatele näitustele on võimalik ka eelneval kokkuleppel peakunstnikuga 56452328, Eveli Varik.

Arhiiv

Reili Evarti kostüümikavandite näitus

Väikeses majas saab alates 7. novembrist vaadata Reili Evarti loodud kostüümikavandeid. Kuidas kostüümid laval välja nägema hakkavad, saab uudistada alates 3. detsembrist, kui Rakvere Teatri väikeses saalis esietendub A. Ostrovski suur vene klassika "Kaasavaratu".

Materialiseerunud elemendid

Most Interiors esitleb
"Materialiseerunud elemendid"
näitus Rakvere Teatrikohvikus
10.02.2014 - 10.03.2014

Most Interiors kutsub põnevale avastusretkele süüvimaks iseendasse ja tapeetide lummavasse maailma.

Aed

Näituse avamine teisipäeval, 8. aprillil kell 17:17 Teatrikohvikus.

Näitusel välja pandud teosed pärinevad kunstniku viimaste aastate loomingust. Aia teemaga tegelemine sai alguse 2003. aastal, mil kunstnik viis läbi esimese performance´i sarjast "Soovide peenar" noorte kunstnike festivalil Moskvas.

SEPTEM

Mall Nukke näitus "Septem" avatakse 2. oktoobril kell 17.17 Rakvere Teatris.

Näitusel „Septem“ saab näha läbilõiget Mall Nukke viimase seitsme aasta loomingust. Sõltuvalt ideest kasutab Nukke joonistamist, maali ja kollaaži.

Raha hääl

Rahaga on meil kõigil tavaliselt kahesugused tunded: positiivsus ja negatiivsus ehk siis armastus või vihkamine. Tunnete tugevus ja polaarsus oleneb aga sellest palju meil teda on. Niisiis on selle näituse piltide kolmnurkne formaat iseenesest lihtne ja sümboolne - ühes tipus inimene ise, teises armastus, kolmandas vihkamine ...

Vanasõnad

Vanasõnad on inimeste suu kaudu üle aegade kandunud. Inimesed kasutavad neid oma igapäevakõnes praegu ja küllap ka tulevikus, seda kinnitab vanasõnade pikk ajalugu. Euroopas on vanasõna-allikaid leitud väga ammusest ajast – Saksamaal on vanasõnu sisaldavaid käsikirju juba 11. sajandist. Ning sumeri savitahvlitelt leitud andmete põhjal on teada, et vanasõnad on olnud olemas juba vähemalt 4000 aastat.
Vanasõnad ületavad suhteliselt kergesti keele- ja riigipiire. On olemas ütlusi, mida tuntakse globaalselt.

Kavandilt kaamera ette

Rakvere Teatri väikses majas avab 4. oktoobril kell 17.17 näituse Mare Raidma.

Salzburg: visioonid

Esmaspäeval, 6. novembril kell 16.00 avab Austria Suursaatkonna asejuht Cornelia Godfrey Salzburgi liidumaa kunstnike näituse „Salzburg: visioonid“.

Austria kaasaegse maali, graafika ja fotonätusel on oma töödega esindatud 21 Austria kunstnikku. Näha saab pilte linna ajaloo, geograafia, kultuuri, muusika ja kirjanduse vaatenurgast. Näitust kureerivad Peter Rieder, Regina Rieder ja Karin Puchinger, toetavad ja vahendavad Eestisse Salzburgi liidumaa Kunstnike Liit art-bv-Berchtoldvilla ning Austria Suursaatkond Eestis.

Eesti parimad interjöörid ja disain 2010

PARIMAD RUUMID RAKVERE TEATRIS

2011. aastal tunnustas Eesti Sisearhitektide Liit juba 34. korda Eesti parimaid sisearhitekte ning nende loomingut. Jagati välja aastapreemiad ja nominentide hulka valitud objektidest koostati näitus ning anti välja raamat.

Preemiad anti välja erinevates kategooriates. Žürii valis seekordsele konkursile laekunud 37 töö hulgast välja 24 nominenti, mis on kõik ka näitusel ja raamatus eksponeeritud.

PERFORMACHINE

See ei ole retrospektiiv! Me ei ole vanad! Hullem on alles ees! Aga siiski!

SUMMARUM 2

Näitusel saab näha piholikult isikupärast käekirja, mida iseloomustab läbikumav ja mitmekihiline värvikasutus, teisalt omalaadne staatiline äraspidine maailm, kus tegelasteks pole lihtsalt inimesed, loomad, linnud ja taimed, vaid nende olemised ja olukorrad, nende omavaheline suhtlus ja koosviibimine.

Eesti Näitlejate Liit 100. Näitleja portree

Rakvere Teatrikinos on avatud näitus "Eesti Näitlejate Liit 100. Näitleja portree". Näitust saab külastada Teatrikino lahtioleku aegadel kolmapäevast pühapäevani kell 14-21.

Eesti Näitlejate Liit on Eesti kutseliste näitlejate loomeliit ja ametiühing. Eesti Näitlejate Liit asutati 3. mail 1917 ja tähistab sel aastal oma 100. sünnipäeva. Tänase seisuga kuulub liitu 518 liiget. Näituse "Eesti Näitlejate Liit 100. Näitleja portree" külastajatel on võimalus viibida 60 minutit koos Eesti näitlejaga. Kes on need, kes sada aastat pärast liidu loomist selle moodustavad?

Harilikud inimesed

Näituse avamine 4. aprillil kell 16 Rakvere Teatri väikses majas.

Mõtsik

„Mõtsikul“ eksponeeritud trummid on valminud 2015. ja 2016. aastal UMA PIDO sõnumi kandjatena lavakujunduses ja näitustel.

Enamuse trumme on Matthew Mitt valmistanud Intsikurmu metsas, kus peale ligunemist Orajões on nahad puhastatud ja raamile tõmmatud. Nii ongi trummid igaüks isemoodi. Suved ja talved koolutavad raame erinevalt, ka hobusenahad raamidel mängivad - lõhestudes või venides.

UMA PIDO on Vana-Võromaa kihelkondi siduv võrokeelne laulupidu, mis toimub alates 2008. aastast kahe või kolme aasta tagant kord Võrus, kord Põlvas.

Siin ma olõ

Näituse "SIIN MA OLÕ" avamine 4. aprillil 2017 kell 17.17

Jarõna Ilo ja Regina-Lukk Toompere näitus

Lasteraamatute Illustraator Jarõna Ilo:
Carlo Collodi Pinocchio 1985
Ingvald Berner Eikeland Segner og historier fra Sidal, Norra 2oo3 (Sirdali lood)
Piia Ausman Tähtsad asjad (Esimesed 5 lugu) 2007
Piia Ausman Kaptenid avastavad maailma 2008
Piia Ausman Tähtsad asjad(10 lugu) 2014
Andry Ervald Unenäorong 2014
Juhani Püttsepp Lugu väikesest tammepuust, vihast ja varesest 2015
Piia Ausman Anna maailm, 2018

Harilikud inimesed

Näituse avamine 4. aprillil kell 16 Rakvere Teatri väikses majas.

Elagu Vabadus!

Näituse avamine Rakvere Teatrigaleriis esmaspäeval, 3. märtsil kell 17.17. Peale näituse avamist kell 18.18 toimub Tarrvi Laamanni raamatu "Minu Jamaica" esitlus. Kirjastuse Petrone Print välja antud raamatut saab koha peal osta.

Teisipäeval, 4. märtsil kell 15.30 toimub teatri fuajees puulõike koolitus, juhendaja Tarrvi Laamann. Koolitus on tasuta.