Vargamäe kuningriik

A.H. Tammsaare “Tõe ja õiguse” V ja I osa järgi dramatiseerinud U.Lennuk

kolmes osas?kestus 3.30

Lavastaja Jaanus Rohumaa (Tallinna Linnateater) Kunstnik Aime Unt?Muusikajuht Hirvo Surva?Mängivad Endla Teatri ja Rakvere Teatri näitlejad Märt Avandi, Madis Kalmet, Peeter Jakobi, Üllar Saaremäe, Sepo Seeman, Karin Tammaru, Ago Anderson, Eduard Salmistu, Ülle Lichtfeldt, Anneli Rahkema, Margus Stalte, Tiina Mälberg, Tarvo Sõmer,Velvo Väli, Anneli Rahkema, Ahti Puudersell, Toomas Suuman, Carmen Mikiver ning Viljandi Kultuuriakadeemiast Kati Ong ja Taavi Lepik. Kaasa teeb 120-liikmeline ühendkoor.

Elasid  kaks naabrit – Andres ja Pearu. Andres tahtis kangesti tööd teha. Pearule meeldis rohkem vägevusega praalida. ?Nad lõid piiripostid maha ja hakkasid oma talusid üles ehitama. Aga piiripostid ei pidanud. Küll kargasid kariloomad naabri heinamaale, küll kippusid vihased vandesõnad üle piirikivide salvama, küll jooksid koeradki siia ja sinna, et naabrimehele oma asjalkäimistega „au” teha. ??Aeg tuli ja viis naabrimeestelt naised. Aeg võttis ja viis lapsedki. Muist kirikuplatsile, muist ilma peale – silmapiiri taha. ?Aeg viis meestelt tervise ja andis nende aujärje üle pärijatele. Kuid südames ei loobunud kumbki oma tõest ja õigusest. ??Ühel päeval ilmus silmapiirile rändaja. Alguses väike nagu täpike, aga seejärel kasvades ning suuremaks muutudes seisis ta viimaks naabrimeeste ees. Mõlemad mehed vaatasid tagasi. Nõnda oli Andrese ja Pearuga.??Mida me näeme, kui möödunud aastatele ja tehtud tegudele tagasi vaatame? Kas see rõõmustab meid?  ??Lastel peab kergem saama – teadsid Andres ja Pearu. Aga tegelikult...?

Viimased etendused 18.20. ja 22. juuni 2008. Piletid on müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades.

Soovitame panna selga soojad riided ja arvestada Eestimaa muutliku ilmaga, kus vaheldub vihm ja ere päike. Kilekeebid on müügil kohapeal, aga päikeseprillid ja/või sirmid palume endil kaasa võtta.

Esietendus 15. juuni 2006 Vargamäel

Next performances