Viimased etendused

Sügishooajal mängime viimaseid kordi lavastusi "See kõik on tema", "Ohtlik meetod", "Onu Vanja" ja "Ajurünnak" .

Meie repertuaari vanim lavastus, 2017. aasta alguses esietendunud "See kõik on tema" annab viimase etenduse 21. novembril kodusaalis. Vähe on lavastusi, mis saavad nõnda palju mängukordi nagu 147. etenduseni jõudev "See kõik on tema". Selle aja jooksul on lavastuse teemaks olev sotsiaalmeedia palju muutunud, kuid endiselt on kergem silmast silma suhtlemise asemel olla kontaktis ja end avada läbi interneti.

"See on draama psühhiaatria võtetest, keerulistest suhetest patsientidega, armuheitlustest, saatuste kujunemisest, unest ja reaalsusest, salapärasest alateadvusest," on öelnud "Ohtliku meetodi" kohta lavastaja Madis Kalmet. Lavastus põhineb tegelikel sündmustel. Andekas algaja psühhiaater Carl Gustav Jung kasutab Sigmund Freudi loodud vestlusteraapiat noore hüsteerikust venelanna Sabina juures, kellesse ta armub. Ravi tulemused avaldavad Freudile muljet ning Jung valitakse välja tolle õpilaseks ja mantlipärijaks. Ent teadmisi sel alal püüdleb Sabinagi – oma tervenemisest innustunud naine alustab teekonda ravialusest ravi pakkujaks. Viimast etendust mängime laupäeval, 2. detsembril 2023 kell 15 (NB lõunane etendus) Rakvere Teatri väikses majas.

"Onu Vanja" kohta on öelnud lavastaja Eili Neuhaus: "See lugu räägib ka armastusest, üldinimlikest suhteprobleemidest, aga minu jaoks eelkõige inimesest, kes on tahtnud elada oma elu võimalikult hästi ning ühel hetkel küsib ta iseendalt, mida ma elult tahan?". "Onu Vanja" on olnud meie mängukavas 2019. aasta sügisest ning on valitud ka publikulemmikuks. Lisaks praegusele trupile on lavastuses mänginud Toomas Suuman ja Laura Baumverk. Viimast etendust Rakveres näeb reedel, 20. oktoobril, päris viimane etendus on teisipäeval, 12. detsembril Lihula kultuurimajas. 

"Ajurünnakut" on lavastaja Taago Tubin kirjeldanud kommentaarina praegusele paranoiaajastule, milles on äärmiselt keeruline uskuda, mida näidatakse või räägitakse. "Eks ta tegelebki sellega, kuidas ja mis hetkel võib ebakindlus tuleviku ees minna üle paranoiaks, kus kahtlustused tekivad iga väikese infokillu suhtes." Vaatajate poole pealt on Tiit Pruuli öelnud: "Ajurünnakut peaks vaatama need, kel ajakirjandust lugedes juhe aeg-ajalt kokku jookseb, keda naised oma saunajuttudega mõnikord pöördesse ajavad, kes tegelevad psühholoogilise sõja ja infooperatsioonidega, kes satuvad sõjauudistest paanikasse, keda on paelunud vandenõuteooriad, kes ei saa aru, kuidas sünnivad libauudised, kes ei usalda peavoolumeediat. No ja ka need, kes arvavad, et just nemad on kõige targemad." Viimast "Ajurünnakut" saab kogeda laupäeval, 16. detsembril kell 19 Rakvere Teatri väikses majas.