Nädalalõpp Rakveres

Tule nädalalõpuks Rakverre ja purjeta koos elamustega kevadesse!

Mida tähistame? Laupäeval tähistame karjalaskepäeva ja naljapäeva ning pühapäeval palmipuudepüha. 

Loomad tuli karjalaskepäeval kas või korraks üle laudaukse ajada ning esimene karjasevits valmis lõigata. Peamised tegevused olid sel päeval seotud ennetava maagiaga, et tagada karja tervis, loomade kojutulek ja sigimine. Karjasele kallati vett kaela, seejärel anti talle keedetud muna ja karjasekakk.

Naljapäeva pärimuse järgi põhjustas paavst Gregorius XIII kalendrireform, millega nihutati uusaasta 1. aprillilt 1. jaanuarile, palju segadust. Osa inimesi jätkas vanade kommete järgi elamist ja uue aasta tähistamist 1. aprillil. Neid siis hakatigi haneks tõmbama, neile naljaõnnitlusi saatma või narriks hüüdma. 

Palmipuudepüha ehk urbepäev juhatab sisse lihavõtte-eelse nädala. Paksupudrupäev selle päeva kolmanda nimetusena seostub kaudselt urbadega – jämedatest kruupidest tehtud puder on nn urvapuder. Urbimine või vitstega löömine on toimunud hea tervise, sigivuse, viljakuse ja õnne nimel.


TEATER

Mängukavast leiab nädalalõpul ameerika trilleri, briti suhtedraama ja komöödia, prantsuse draama ja kontsertetenduse.
N, 30. märtsil kell 19 väikses saalis süsimust komöödia "Ajurünnak"
R, 31. märtsil kell 19 suures saalis kolmenaise-tragikomöödia "Di ja Viv ja Rose"
R, 31. märtsil kell 19 väikses saalis suhtedraama "Algus" 
L, 1. aprillil kell 19 suures saalis eestimaine kontsertetendus "Lihtsalt, rõõmuks" (viimane etendus!)
L, 1. aprillil kell 19 väikses saalis detektiivne draama "Ilma sinuta" (viimane etendus!, välja müüdud)

Mujal Rakveres on laupäeva õhtul kell 20 Buena Vista Sofa Club-is külas Margus Tabor, kes räägib oma noorpõlve lugusid Hiiumaast, kooliajast, Mammast, õpingutest Tallinnas ja kangelaslikust ajateenistusest Nõukogude armees. Välja müüdud!


KINO

Teatrikinos saab nädalalõpul vaadata nii laste- kui seiklusfilme, nii komöödiaid kui dokumentaalfilme. Kavas on lastefilm "Kardemoni linna rahvas ja röövlid", romantiline komöödia „Dave`i pank”, film naiseks olemisest, jutustatuna läbi poetess Kristiina Ehini elu „Vetelkõndija”, seiklusfilmi „John Wick” neljas osa, dokumentaalfilm Georg Otsast „Bariton frakis”, fantaasiaseiklus "Dungeons & Dragons: Varaste au", ulmepõnevik „65”, Tanel Toomi uus film "Viimane vahipost", legendaarse eesti komöödia „Suvitajad” uusversioon, 7 Oscarit pälvinud pöörane fantaasiapõnevik "Kõik kõikjal ja korraga", Sundance´i  filmifestivali võistlusprogrammis esilinastunud ja seal maailmakino dokumentaalfilmide võistlusprogrammi parima režissööri preemia võitnud „Savvusanna sõsarad“. Kino kava vaata siit.

Lisaks teatrile ja kinole leiab nädalalõpul Rakverest ka muud tegevust. Seekord oleme lisanud ka Virumaal toimuvaid muid sündmusi.

MUUSIKA

Lääne-Virumaa keskraamatukogu saalis esinevad sopran Anna-Grete Joamets ja Tanel Joametsa klaveriõpilased neljapäeval, 30. märtsil kell 18. Kontsert on tasuta.

Reede õhtul astub Virma pubis lavale ansambel MaMa ja laupäeva õhtul Traffic

Kära kantsis saab reede õhtul alates kella 23-st kuulata Läti roki ja metali bändi Hypervent.

Eesti Muusikaauhindade jagamisel ametlikult rahva lemmikuks kuulutatud Stefan jõuab oma tuuriga laupäeval, 1. aprillil kell 17 Vihula mõisa, kus saab kuulda tema tuntuid laule akustilises versioonis.

Pärimuse sõbrad saavad sõita Lüganusele, kus hooaja viimases Lüganuse tantsuklubis võtavad pillilugu eest Asso Int ja Martin Müller ning Lüganuse kapelli liikmed. Saab tantsida ja kaasa mängida.

TERVIS 

Reede õhtul kell 18–19.30 toimub Tammiku stuudios helimeditatsioon.

NÄITUSED

Teatris saab etenduste vaheaegadel uudistada näituseid, mis on üles seatud Teatrikohvikusse, suure maja fuajeesse ja väiksesse majja. Teatrikohvikus on avatud Lee Kelomehe näitus "Ilus ebamugavus", mis vaatleb inimeseks olemise muutlikku teekonda. Teatri suure maja fuajees on avatud Kai Kaljo maalinäitus "Sõja ja rahu lilled". „Olin lootnud, et sõda saab läbi ja saan nüüd maalida hästi värvilised lilled, aga sõda sellest ei hoolinud,” avab Kaljo näitusel olevate tööde tausta. Rakvere Teatri väikese maja fuajees on üles seatud Tapa Muusika- ja Kunstikooli kursuslaste akrüülmaalid, mis koonduvad pealkirja alla „Narrid meis endis”. Väikese maja kohvikus ootab kunstisõpru Tapa Kunstikooli noorte maalijate näitus "12 impressiooni à la C. Monet", mis on loodud Claude Monet’ meistriteostest inspireerudes.

Rakvere kirikupargis pakuvad silmarõõmu kaunistatud lihavõttemunad. Munade kevadnäitus on üleval 10. aprillini.

Rakvere Galeriis on avatud näitus "Valguse mälu". Näitus on neljapäeval ja reedel avatud kell 12–18 ja laupäeval kell 10–14.

Virumaa Muuseumide filiaalidest saab külastada Rakvere Linnakodaniku majamuuseumi, Rakvere linnust, Eesti politseimuuseumi, väljaspoolt Rakveret Palmse mõisa, Toolse ordulinnut ja Altja võrgukuure. Vaata lähemalt siit

Lääne-Virumaa Keskraamatukogus saab vaadata Elle Metsa fotonäitust "Imeline Island".

Virumaal saab avastada veel Sagadi mõisa (avatud on härrastemaja ja Metsamuuseum) ning Vihula mõisa (sealhulgas ujula, SPA, saunakeskus, Viinamuuseum).

Lääne-Virumaa Keskraamatukogu kutsub kirjanduslikule jalutuskäigule. Haara kaasa nutiseade ja avasta kirjandusloolisi paiku!


SPORT

Sinilille jooks ehk veteranide auks saab joosta pühapäeval, 2. aprillil kell 10. Jooksust osavõtt on avatud kõigile huvilistele. Rada võib läbida joostes, kõndides või ratastoolis.

Sportida saab Palermo terviseradadel. Rakvere Palermo terviserada asub kesklinna vahetus läheduses Palermo metsas. Terviserajal on 2km & 3km valgustatud saepuru- ja loodusliku kattega rajad, mis on avatud aastaringi suusa- ja liikumishuvilistele. 

Aqva Spordikeskuses saab kasutada jõusaali, osaleda rühmatreeningutes ning mängida reketialasid (tennis, sulgpall, squash).  Sportlikke ja lõõgastavaid tegevusi linnas pakub Aqva vee- ja saunakeskus. Väljaspool Rakveret leiab näiteks Vinni Spordikompleksi (ujula, saun ja jõusaal) või Kadrina spordikeskuse (ujula, saun, jõusaal). Tõsistel huvilistel tasub pühapäeviti kell 14–22 minna Kadrina sauna, kus tegutseb aktiivne klubi.


LOODUS

Rakvere linnas saab loodust nautida Palermo terviseradadel, Rakvere tammikus või mitmetes linnaparkides. Kaugemale jääb Lahemaa rahvuspark mitmete loodusradade ja mereäärega, Altja ajalooline kaluriküla, Käsmu kaptenite küla ja meremuuseum, Sagadi, Palmse ja Vihula mõisad, milles mitmes leiab ka muuseumi; järvede kevadilu pakuvad Neeruti matkarajad

 

OSTLEMINE

Rakvere külje all ootab külla Virumaa suurim kaubanduskeskus Põhjakeskus.

Veidi kaugemal Kundas toimub laupäeval kell 10–13 kevadine kapituulutus. Ja kui juba seal olla tasub läbi astuda ka Kunda tsemendimuuseumist (NB laupäeval külastus ettetellimisel).


MAJUTUS

Teatripakette, millesse kuuluvad teatripiletid ja majutus, pakub Rakvere Teater koostöös Katariina Külalistemaja, Aqva Spa, Art Hotelli, Hotell Wesenberghi, Hotell Villa Theresa ja Vinni Spordikompleksiga. Vaata lähemalt siit.
Kõigi vahel, kes ostavad Piletimaailmast märtsikuu jooksul mõne Rakvere Teatri etenduse piletid, loositakse välja majutus kahele ja teatripiletid. Loosiauhinna panevad välja Katariina Külalistemaja, Aqva Hotel & Spa, Hotell Villa Theresa, Vinni Spordikompleks ja Lammasmäe Puhkekeskus. Vaata lähemalt siit.