Suvist kultuuri nautimas

Suvesündmuste eriväljaandes avaldavad Ülle Lichtfeldt, Elina Reinold ja Tiina Mälberg, milliste kultuursete ürituste, ettevõtmiste, kohtumiste ja teatriteemaliste suveprojektidega nad algavat suve sisustavad. Üks põnev ühine projekt on neil samuti töös - septembris näeme Üllet, Elinat ja Tiinat Rakvere Teatri kolme naise värvikast sõprusest rääkivas lavastuses „Di ja Viv ja Rose”, mida võib iseloomustada lausega: ole sa naine või mees või kes iganes sa tahad, peaasi - jäägem napakaks! Sisukat, kultuurset ja lõbusalt napakat suve sullegi, hea kultuurihuviline lugeja!

Ülle Lichtfeldt oma suvepuhkust ei planeeri, sest tema elu käib aasta ringi planeeritud mängukava järgi. Lähikuudel plaanib Ülle suvekontserte nautida ja kodukandi matkaradu mõõta. Sel aastal osaleb näitleja ka kahes suveprojektis. Alates 28. juunist mängib ta Alatskivi lossis Jan De Hartogi „Baldahhiinvoodis”, mille lavastajaks on Eili Neuhaus ja Ülle lavapartneriks Eduard Salmistu. Lisaks etenduse külastamisele soovitab Ülle kõigil huvilistel ka uhket lossi kaema minna.

Ideedest tulvil

„Alatskivi loss asub endises Kodavere kihelkonnas Tartumaal, Alatskivi südames.
Hoone on lumivalge ja uhkete tornidega. Lossi projekteeris mõisnik Arved Georg von Nolcken ja see meenutab Balmorali kuninglikku residentsi Šotimaal. Suurejooneline vaatamisväärsus! Loss jääb n-ö Sibulateele, kus läbi suve toimub erinevaid üritusi alates kontsertidest laatadeni välja. Veeta päevake-paar Peipsi järve äärset avastades, see on tore!

Siis on nädalake puhkust ja kui jumal ilma annab, naudiksin meeleldi rannamõnusid.

Minu kodust pole kaugel Käsmu ja Võsu. Läbi suve toimuvad õhtuti kontserdid, avatud on suvekohvikud. Rannapromenaad viib sadamasse, kus asub sadama restoran Wöse - seal on terrass, hea söök, mõnus muusika ja imelised päikeseloojangud.

 

Käsmu on tuntud kui kaptenite küla. Käsmus asus kunagi merekool, nii et pea igas peres oli oma kapten või tüürimees. Küla asub Käsmu poolsaarel. Seal on viieteistkümne kilomeetri pikkune matkarada, millest kümme kulgeb mere ja metsa piiril. Käsmus toimub igal aastal põhjamaise muusikaga koguperefestival Viru Folk.

 

21. juulist mängin Andrus Kivirähki „Liblikas”, lavastajaks Üllar Saaremäe. Kel eelmisel suvel see lavastus nägemata, tulge aga lahkesti vaatama. Etendused toimuvad Kadrina vallas Loobu mõisa kõrval asuvas hoones.

Loobu mõisast pole kaugel Viitna järved. Ümber järvede asub seitsmekilomeetrine loodusõpperada, kus on imelised vaated „järvemägede” - ooside ja mõhnade harjadelt järvedele ja metsadele.

 

Miks mitte kasta ennast enne etendust jahutavasse järvevette või teha väike matk. Kes seitset kilomeetrit paljuks peab, siis usun, et ka kahe ja poole kilomeetrine matk ümber Pikkjärve on paras ja jõukohane jalutuskäik.

 

Keha saab kinnitada ajaloolises Viitna kõrtsis või kilomeetrike Rakvere poole asuvas Arturi šašlõkibaaris.

 

Siis jääb veel nädalake hooaja alguseni ja selle veedan Saaremaal.

 

Võib-olla kohtume, ilusat ja päikeselist suve!”

 

Ülle Lichtfeldt soovitab suvel Peipsi järve äärset, Käsmut ja Viitnat külastada - nii köitva looduse kui ka haaravate kultuurisündmuste tõttu

Tekst: Eve Kallaste