RT vestleb + RT muusika: Vootele Ruusmaa „Keti viljad”

Uue algupärase lühinäidendi ettelugemine koos autori helikujundusega!

 

Vootele Ruusmaa on mitmekülgne inimene, keda näeb Rakvere Teatris üsna tihti. Teatriga on ta seotud juba aastaid, nii muusikalise kujundaja ja heliloojana (lavastused „Kellavärgiga apelsin”, „Robin Hood”, viimati „Hääl minu sees”) kui ka näitlejana („Romaan”, „Paunvere poiste igavene kevade”, „Lihtsalt, rõõmuks”).

Aga loomingulisi väljundeid on Vootelel veel. Ta on avaldanud kaks luulekogu, millest teine, „Purgatoorium”, sai Bernard Kangro nimelise kirjanduspreemia. Samuti võitis ta Eesti Teatri Agentuuri 2023. aasta näidendivõistlusel III koha oma lühinäidendiga „Keti viljad”, mis jõuab nüüd Rakvere Teatrikohvikus esimest korda publikule lugemiseni.

 

Näidendivõistluse žürii iseloomustas „Keti vilju” järgmiselt:

„Olenemata nappusest jäi Vootele Ruusmaa tekst säravalt silma oma paeluva oskusega inimpsüühikat analüüsida. Ema ja poja dialoog vaheldub otsekõnega publikusse (või enda sisse), mõjumata kordagi üleliigse seletamisena. See vaatab lihtsa olukorra taha ja näeb seal rohkemat, kurvemat, ilusamat. Napp, kuid terviklik. Tugeva kaasatõmbejõuga.” (Sirp, 03.11.2023)

 

Õhtut juhib ja autoriga vestleb Urmas Lennuk.

Näidendit loevad Eili Neuhaus ja Madis Mäeorg.

Helide ja kõlade eest hoolitseb kohapeal autor ise.

 

Üritus on tasuta. Kui soovite endale kindlasti lauda, on võimalik see kohviku telefonil broneerida ning suupärast ette tellida.

 

Üritust toetab Rakvere Linn ja Kultuurkapitali Lääne-Virumaa ekspertgrupp.

Järgmised üritused

Meediakajastused