RT muusika: Ülle Lichtfeldt ja Isasõbrad

Kontsert ja pidu

Sa sõidad 15. detsembri õhtul Rakvere Teatrist mööda ja põikad korra lörtsi eest kohvikusse. Kohviku poole minnes kostab väikse maja poolt hääli, uste vahelt paistab valgust. Häältes on segunenud muusika ja sõnad, selles on midagi erutavat ja saladuslikku. Sa mõtled, et etendusi ei tohiks sel õhtul ju olla.

Lähemale minnes jääd seisma plakati ees, kus on kirjas Ülle Lichtfeldt ja Isasõbrad. Hämmeldunult astud uste vahelt sisse ja leiad end kontserdi- ja peomelust. Parajasti astub lavale Ülle ise ning teda on toetamas abikaasa Indrek. Kas tõesti hakkab kultuuriminister laulma? Jah, nad laulavad – algul kumbki üksi, seejärel moodustavad aga dueti. Järgmisel hetkel on laval juba teised, kes paistavad kah olevat Isasõbrad. Näha on kolme tuntud muusikut, kuid vokaalidega astub üles palju senitundmatuid tähti. Ka publiku hulgast võetakse sõna ja lauldakse. See kõik on ehe, ootamatu ja spontaanne ning otsekui selle märgiks läheb pidu ühel hetkel sundimatult üle tantsuks.

Ka Sina võid saada osa kontserdist ja peost Ülle ja Isasõpradega, kui tuled laupäeval, 15. detsembril kell 19 Rakvere Teatri väiksesse saali. Isasõbrad on tore ja mõnus seltskond tegelasi, kes armastavad aeg-ajalt koos käia ja teha asju, mida ehk üksi ei teeks, ja muuta nii oma väikest maailma paremaks.

Isasõprade juured lähevad tagasi 1980ndate Õpilasmalevasse. See viis suvedeks kokku noored inimesed erinevaist Eesti paigust ja lõi aluse aastatepikkusele sõprusele. Isasõbrad on sõbrad ja isad üheaegselt. Sõbrad teineteisele, isad oma lastele ja ühtlasi ka Isasõbrad oma sõprade lastele. Tundub keeruline? Tegelikult ei ole seal keerulist midagi – mingil hetkel, kui seltskond jälle mingi veidrusega tegeles, oli emadel lastele lihtsam öelda… Isasõbrad! See ütleb kõik.

15. detsembri õhtul saab koos etendatud üks klassikaline Isasõprade õdus koosviibimine, kus keegi ei esine, aga samas on esinejaid palju. Kus keegi ei soleeri, aga soliste on rohkem kui tuppa ära mahub. Põhipillimehed on muusikajuht Tarvo Krall (klaver, akordion jm), Ragnar Toompuu (kitarrid), Madis Jürgens (kontrabass, bass, viiul).

Ürituse tulu läheb vana Hundiaru malevamaja taastamiseks Järvamaal. Sellest majast tuleb üks mõnus üle-eestiline Isasõprade varjupaik.

Ütle mulle, kes on Sinu sõbrad ja ma ütlen, kes oled Sina.

Foto: Anne & Stiil, fotograaf Anu Hammer ja stilist Kelly Kipper.

Järgmised üritused

Meediakajastused

Ülle Lichtfeldt annab tulu malevamajale

Virumaa Teataja

09. dets 2018