RT muusika: Lonitseera

Neljapäeval, 9. märtsil toimub „RT muusika” sarja esimene kontsert sel kevadhooajal. Tähistame sellega üheskoos teatrikuud ning naistepäeva.

Üles astub tänavustel Eesti Muusikaauhindadel oma esikalbumiga „Tapeet” aasta autorilaulualbumi preemia pälvinud Lonitseera, ansambel, kelle loomingut on kirjeldatud teravmeelse alternatiivpopina.

„Alguses oli klaver, pärast oli luule. Või vahet polegi” – nii tutvustab ansambel end ise. Alustanud tegevust 2019. aastal, võitsid nad sama aasta Tudengilaulu võistluse üliedukalt. Nende loominguliseks mootoriks on Kaisa Kuslapuu, kellele osutab bändi nimi (lonicera = ʻkuslapuu’ ladina keeles). Pealkirja „Tapeet” sai Lonitseera esimene kauamängiv protestiks tapeedimuusika vastu.

Ansambli puhul on kiidetud intelligentselt humoorikaid, ühiskondliku tajuga tekste, mis pole üllatav, sest Kuslapuu luuletusi on avaldatud Värskes Rõhus ja ta on Eesti Luuleprõmmu meister 2019. Eesti Ekspress aga on organistiharidusega Kuslapuud nimetanud ehk parimaks heliloojaks, kes kodumaises muusikas tekkinud Vaiko Eplikust saadik.

Ansambli kaks meesmuusikut Taavet Niller ja Tõnis Kirsipu on meie kandi poisid, kes on Rakveres esinenud küll mitmete teiste koosseisudega, kuid ansambliga Lonitseera astuvad nad Lääne-Virumaal üles esimest korda.

Koosseis:

Kaisa Kuslapuu – vokaal, klaver

Katariina Tirmaste – flööt, taustvokaal

Kristin Kaha – taustvokaal

Taavet Niller – kontrabass

Tõnis Kirsipu – löökpillid

 

Piletid müügil Piletimaailmas, teatri kassas ja kohvikus.

Hind kuni 2. märtsini 13 € ja sealt edasi 15 €.

Kontsert on väikeses saalis ja laudadega, kuhu piletiomanikud saavad endale kohvikust meelepärast ette tellida. Uksed avame 18.00.

Teatrikohviku menüü ja naistepäeva eripakkumise leiate SIIT.

 

Üritust toetab Rakvere Linn ja Kultuurkapitali Lääne-Virumaa ekspertgrupp.

 

Järgmised üritused

Meediakajastused