RT ESITLEB: Tallinna Tantsuteater

Lavastuslik filmiviktoriin ja lavastus „Tantsud Eesti filmidest”

I osa
LAVASTUSLIK FILMIVIKTORIIN
2014. aasta tARTuFFi filmifestivali etenduskunstide programmiks valminud meelahutuslik viktoriin-lavastus. Publikul on võimalik olla nii pealtvaataja kui ka aktiivne osaleja. Vaatajate ette jõuavad katkendit tuntud ja märkimisväärsetest Eesti filmidest, kuid mitte alati kõige äratuntavamas võtmes. Katked on tõstetud kas uudsesse žanri, edasi on antud filmi atmosfääri, tegevus on kehakeeles vms. Huumorit ja nuputamist on, kuid mitte üleliia palju. Viktoriin-lavastus on jõukohane igale keskmisele Eesti filmide vaatajale.


Idee: Heili Lindepuu
Laval: Jaanus Tepomees ja Veiko Porkanen (mõlemad Vanemuise teatrist)
Konsultant: Helmut Jänes (PÖFFist)

II osa
TANTSUD EESTI FILMIDEST
Lavastus on mõtteline järg 2014. aastal toimunud Lavastuslikule filmiviktoriinile
2015. aastal otsustasime „muukida” Eesti filmikunsti lahti läbi seal olevate rütmiseeritud liikumiste ja tantsunumbrite. Neid on rohkem, kui keegi arvata oskab või aimab ja palju jäi sel korral välja. Nii tulevad Kallaste ja Tepomees publiku ette katketega Eesti dokumentaalfilmidest (Marani loodusfilmid), mängufilmidest (Kevade, Siin me oleme, „Hukkunud Alpinisti” hotell, Sügisball, Nukitsamees, Kevad südames, Valgus koortis, Don Juan Tallinnas), telelavastusest (Lumekuninganna) ja midagi las jääb ka üllatuseks. Publikul on positiivset energiat täis lavastuses hulganisti äratundmisrõõmu ja (taas)kohtumisi Eesti filmikunstiga.
Lavastus on teinud ringi mööda Eestit ja rõõmustanud eestlasi ka Rootsis.

Lavastaja: Heili Lindepuu

Laval: balletiartist Aivar Kallaste ja näitleja Jaanus Tepomees (mõlemad Vanemuise teatrist)

Piletid müügil Piletimaailmas https://www.piletimaailm.com/performances/16218-rt-esitleb?lang=et_EE, Rakvere Teatri kassas ja enne etendust väikse maja kassas 7€ / 5€

Õhtu kestus: viktoriin umbes 35 minutit, vaheaeg, etendus 35 minutit