RT Esitleb: 5 grammi sisemist rahu

MUST KAST ESITLEB
 
SILVER KALJULA MONOLAVASTUS "5 GRAMMI SISEMIST RAHU"
 
Lavastaja & näitleja Silver Kaljula
Tekst Kätlin Padesaar
Valguskujundus Peep Maasik Tiimis Kristo Kuusik
 
„...Ma tahtsin, tol ajal poisikesena, elada nii, et ei peaks tundma pidevat hirmu. Olin täiesti tavaline tukka loopiv teismeline ning kahtlemata oli mulle ülioluline teiste arvamus. Eriti oli ülikõva lihtsalt selline chill jacool olla. Alustasin kanepiga, naah, täiega mass tunne oli. Edasi läkski juba kergemalt. Mul oli respekti ja hunnik sõpru. Tarvitasime aineid ja panime pidu, kuni ühel hetkel ööbisin suvalistes mahajäetud majades. Ei kottinud enam sellised asjad...”
 
„5 grammi sisemist rahu" toob vaatajateni endise narkomaani valusad, aga ausad mõtted. See on lugu noorest mehest, kes alustas kanepiga, kuid lõpetas fentanüüliga – seda kõike väga inimliku eesmärgiga leida endas õnnetunne ja sisemine rahu. Lavastus ei püüa kedagi hirmutada ega käsitletavale teemale omapoolset hinnangut anda, vaid pigem pakkuda üht lugu, mis räägib ausalt narkootikumide mõjust tarvitajale, lähedastele ja ümbritsevale ühiskonnale.
 
Sobilik alates 12. eluaastast
 
Pärast etendust toimub suure maja kohvikus avalik aruteluring lavastuse teemadel, millest võtab osa ka Rakvere linna psühholoog Heivi Mäekivi.