Rakvere teater valmistub avama kolme naise sõpruse lugu

Peeter Raudsepp alustas Ülle Lichtfeldti, Elina Reinoldi ja Tiina Mälbergiga proovisaalis tööd inglise näidendiga "Di ja Viv ja Rose".

Näidendi autor Amelia Bullmore tugineb 2013. aastal avaldatud lavaloos oma mälestustele ülikoolielust 1980-ndatel Manchesteris.

Aeg pühib meid kõiki unustusse, aga meie armastus jääb. Üks liigutus, üks naeratus, üks abistav lihtne sõna saavad igavikuks teiste inimeste kaudu, kes meid mäletavad, isegi kui meid enam ei ole.

Rakvere teatri loomingulise juhi ja lavastaja Peeter Raudsepa sõnul käiakse laval läbi kolmkümmend aastat kolme väga erineva naise sõprusest alates aastast 1983 Inglismaal.

"Tudengielu, seks, naljad-kurbused ja koos kasvamine ühes erakas kujunevad ühiseks saatuseks, ehkki elu viib need naised väga erinevatele radadele. Lapsed, üksindused, edu, taaskohtumised. Koomiline põimub traagilisega, lihtne ja igapäevane olemise põhialustega, väikesed veidrused nii heas kui halvas jäävad aga samaks, lahustudes suures sõpradevahelises armastuses, mis on tugevam kui surm," kirjeldas Raudsepp.

Ole sa naine või mees või kes iganes sa tahad, peaasi – jäägem napakaks. "Di ja Viv ja Rose" esietendub Rakvere teatri suures saalis septembris.

Loe lisaks:
​​​​​​​https://virumaateataja.postimees.ee/7515993/rakvere-teater-valmistub-avama-kolme-naise-sopruse-lugu