Rainer Elhi osales lühimängufilmis "Lend"

Rakvere teatriga sellest hooajast liitunud näitleja Rainer Elhi teeb rolli lühimängufilmis "Lend". Tegu on Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti 13. lennu diplomifilmiga, mille lavastas Mihkel Kuusk.

Tunnipikkune film tutvustab 13. lennu näitlejaid ning kujutab inimese elus toimuvaid tõuse ja mõõnu, koosnedes eraldiseisvatest stseenidest, mis on omavahel siiski tunnetuslikus seoses – üks tunne viib järgmiseni.

"See on meie lennu film, aga näitlejad ei räägi mitte enda nelja aasta jooksul õpitust," selgitas Elhi. "Pigem on film kunstiline projektsioon meie lennust." Näitleja sõnul eeldab abstraktne film vaatajalt seda, et too tuleks mõtte otsimisel poolele teele vastu. "Samas pole vaja vaatajal midagi lahendada, nagu oleks mõnes tavalises, loogilises põnevikus."

Filmi lavastas samuti 13. lennuga teatrikooli lõpetanud Mihkel Kuusk, kes kirjeldab teost kui kontrollimatu tulemusega uue vormi otsingut, mis seab loost tähtsamale kohale emotsiooni.

Lisaks Rainer Elhile on osades Maria Paiste, Miika Pihlak, Mariann Tammaru, Kristi Kimmel, Marion Tammet, Ruuben-Joosua Palu, Karmel Naudre, Elis Järvsoo ja Elise Pottmann.

Filmi esilinastus toimus Viljandi, järgmised linastused on kavas 11. detsembril Tartu Elektriteatris ning 15. detsembril Tallinnas kinos Artis. Uuel aastal seansse lisandub.

Filmi tutvustavat treilerit saab vaadata siit.

MART RAUBA
https://virumaateataja.postimees.ee/7405971/rainer-elhi-osales-luhimangufilmis-lend