Psühholoogilise näitlejameisterlikkuse tippklass Tiina Mälbergilt ja Toomas Suumanilt!

Psühholoogilise näitlejameisterlikkuse tippklass Tiina Mälbergilt ja Toomas Suumanilt!

August Strindbergi kirjutatu ja Veiko Õunpuu lavastatuna “Tants”. “Surma” on seekord tegijad pealkirja eest maha saaginud, aga “surmaootus/lootus/hirm” pole siiski siit kusagile kõrvale jäetud… see on oma verised hambad ühe neist peatselt hõbepulmi veetva abikaasa kõrri löönud ja lahti enam ei lase. Broadwayl mängisid vastavaid rolle Ian McKellen ja Helen Mirren ning rootslastel endal sealsed suured staarid Mikael Persbrandt ja (eesti juurtega) Lena Endre…aga tead, Tiina ja Toomas teevad neile pika puuga siin ära! Nõnda mahlane ja nagu vaheajal publiku seastki kostus- mingite uute žestide, ilmete ja maneeridega Tiina ja Toomase mängud on siin laval.

Kui mõnus tõdeda, kui näitlejad ise ka võtavad mis võtta annab oma karakteritest - ja oi kui võimas on neid siin maid jagamas vaadata! Kolmanda tegelase rollis Tarvo Sõmer teeb enda tegelasega sellise huvitava teekonna läbi, olles alguses vana rahu ise ja tasakaalukas, aga kui kaks teineteise vangis olevat mürki pritsivat abikaasat ta enda mängude võrku mässivad, ei suuda ka tema jääda mõistuse piiridesse. Kuigi Strindbergi naistevihkamise kõrvad paistavad siin kõikjalt, sest põhipõhjuseks ja kõige hullemaks näib ikkagi olevat naine. Ei ole kahtlustki, kust kohast Albee oma Virginia Woolfile inspiratsiooni sai (ta on seda ka ise öelnud)! Ja just nii seda peabki lavastama. Arvata võib, et ka Beckett on siit šnitti võtnud. Mitmeid huvitavaid detaile seal lavastuslikult veel sees ka, millest mõned blogi pikemas tekstis välja toon. Ma ise ainult selle näidendi suurem sõber ei ole, sest selline teineteise peale viha ja närvitsemise välja valamine (isegi kui see siin mingi kõverpeegli kaudu viitab hoopis vastastikku sügavale armastusele) ei ole lihtne isegi kõrvalt vaadata, kuigi nii söödavaks ja heaks ja seda musta+kuiva huumorit ausse tõstmist pole veel varem näinudki selle materjaliga.

#rakvereteater #7 Saatuse tahtel sai eile Rakvere, täna saab Noorsooteatri ja homme Ugala perevägivalda tunnistada. Tublid teatrid, et selle sotsiaalse valupaise on üles leidnud! Rakverel ka näiteks viide karantiinihaiglale, naiste võimule jm tänapäevast

https://www.instagram.com/p/CP5xOsbJZaCaE7-8WXPLR8aB72hYPvN3IZ8DR80/