Film "Viimased" ning kohtumine Veiko Õunpuuga

Reedel, 12. veebruaril esietendub väikses saalis Veiko Õunpuu lavastus "Tants" (August Strindberg "Surmatants").

See on Veiko Õunpuu lavastajadebüüt Rakvere Teatris. Siiani on ta peamiselt tuntust kogunud oma režissööritöödega - varasemast teatakse filme nagu "Tühirand", "Sügisball", "Püha Tõnu kiusamine" jpt. Eelmise aasta lõpus linastus film "Viimased", mis on pälvinud palju tähelepanu, võites nii Eesti Kultuurkapitali aastapreemia kui parima Eesti filmi auhinna Neitsi Maali. Kusjuures viimast auhinda on Õunpuu võitnud lausa neljal korral.

Laupäeval, 13. veebruaril kell 15 saavad soovijad Teatrikino suurelt ekraanilt vaadata auhinnatud filmi ning pärast filmi vaatamist kohtuda Veiko Õunpuuga väikesel vestlustunnil, mida juhatab Grete Jürgenson.

 

Filmist lähemalt:

Režissöör: Veiko Õunpuu

"Viimased" on põhjamaine vestern, mille tegevus toimub metsikus Lapimaa tundras. Filmi peategelane on noor kaevur Rupi, kes loodab tundrat õõnestades piisavalt raha kokku kühveldada, et kaevandusküla hingemattev tolm igaveseks jalgelt raputada. Aga töö kaevanduses on seiskunud, sest Rupi põdrakasvatajast isa keeldub oma maid müümast. Kõigele lisaks on manipulatiivne kaevandusboss, hüüdnimega Kalastaja, hakanud silma viskama Rupi sõbra naisele, kellesse ka Rupi on salaja armunud. Nüüd, kui elu kaevanduskülas muutub iga hetkega üha enam varisemisohtlikuks, peab Rupi otsustama, kuhu ja kellele ta kuulub. Kas isakodu ürgsele tundrale või isiklike huvide külmale maale?

"Viimased" on Eesti, Soome ja Hollandi koostöös valminud linateos, mille režissööriks on Veiko Õunpuu. Filmi peaosades mängivad Pääru Oja, Laura Birn ja Tommi Korpela. Lisaks teevad filmis kaasa Taavi Eelmaa, Juhan Ulfsak, Indrek Spungin, Elmer Bäck, Samuli Edelmann, Sulevi Peltola, Emmi Parviainen, Jarkko Lahti jpt. Filmi produtsent on Katrin Kissa, helilooja Sven Grünberg ja operaator Sten-Johan Lill, stsenaariumi kirjutasid Heikki Huttu-Hiltunen, Eero Tammi ja Veiko Õunpuu.

"Viimased" tootjateks on Homeless Bob, Bufo ja PRPL. Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Euroopa kaastootmisfond Eurimages, Soome Filmi Instituut, Hollandi Filmi Instituut, NL Production Incentive, YLE TV ning Loov Euroopa MEDIA. Filmi maailmamüügi õigused on omandanud Prantsusmaal asuv filmide müügifirma Loco Films.

 

Filmi pikkus: 1h 57min

 Alla 12 a. keelatudAlla 12-aastastele keelatud!

 

Üritust toetab Eesti Kultuurkapital

Järgmised üritused

Meediakajastused