EVA SAMOLBERG-PALMI INTERVJUU Rainer Elhiga

Viljandi kultuuriakadeemia lõpetanud ja Ugala lavastusest “Kuidas minust sai HAPKOMAH” tuttav näitleja Rainer Elhi alustas sügisest Rakvere teatris karjääri, mille kõrvalt näitleb aeg-ajalt ka sarjades ja filmides.

Suvel sai Rainer Elhi rolli uues draamasarjas “Süü”. Uurisime noorelt näitlejalt, milline on tema tõsine ja sügavamõtteline roll, mismoodi ta karakterisse sisse elab ja missugust tüüpi tegelaskujudega teda peamiselt seostatakse.

Ülikooli lõppedes jagus näitlejal rohkem aega tegeleda asjadega, mis olid õpingute tõttu tagaplaanile jäänud. “Saan nüüd rohkem perekonnaga suhelda, käia maal vanavanemate juures abis ning viimasel ajal olen hakanud ka taastama ja redisainima vana mööblit. Vabal ajal vaatan ka üsna palju sarju ja filme, käin jooksmas, ujumas ja ka taliujumas,” räägib Rainer Elhi enda paljudest hobidest. Näitleja alustas sellest hooajast karjääri Rakvere teatris.

“Oktoobris esietendus esimene lavastus, kus kaasa teen - Aare Toikka lavastatud “Suvitusromaan”. Teatri kõrvalt olen teinud ka mõningaid väiksemad episoodilisi sutse seriaalis, kuid pigem olengi võtnud aega, et kolida ja tegeleda oma elu sisseseadmisega Rakveres.” Niisiis on hooaeg Rakvere teatris Rainer Elhile tegusalt alanud.

Suvel osales ta seriaali “Süü” prooviesinemistel ja ta valiti Danieli rolli. Rainer Elhi suhtus rolli sisseelamisse ja ettevalmistusse väga põhjalikult. “Esialgu lugesin terviku korraga läbi ja lasin lool enda sees natuke settida. Võtsin ette enda stseenid ja töötasin teksti läbi, otsides ja püüdes aru saada, mis tegelast käivitab, millest ta mõtleb ja mida võib tunda. Õppisin teksti pähe ning kordasin seda omaette, et selle kaudu tegelasele veelgi lähemale jõuda. Kuna võtetel filmitakse stseene tihti ebakronoloogiliselt, tuleb lugu ja tegelase emotsionaalne areng endale enne hästi selgeks teha, et siis suuta stseene täpselt mängida,” kirjeldab Rainer Elhi ettevalmistusprotsessi.

Mõnikord seostatakse näitlejaid kindlat tüüpi rollidega ja see muster võib korduda terve karjääri jooksul. Rainer Elhi sõnul on tal juba praegu välja kujunenud teatud kehastatavate tüpaaž, milles ta end ikka ja jälle avastab.

“Olen tähele pannud, et satun tihtipeale mängima pigem süngeid, väga tõsiste teemadega tegelevaid tegelasi. Ka see roll andis mulle taas võimaluse kaevuda inimese psühholoogia tumedamatesse kihtidesse ja uurida inimese varjulisemat külge. Õnneks on seal iga kord avastamist küllaga, kuid selliste teemadega tegelemisel on oluline osata hoida distantsi iseenda ja rolli vahel. Et rolli mõtted ja tunded minusse endasse liiga kauaks ringlema ei jääks. Selline rolli iseenda kaudu üles ehitamine ja laiali lammutamine on jällegi iga kord erinev, seega õpingi ka seda iga kord uuesti,” kõneleb Rainer Elhi oma tööst.

Ta ootab huviga tulevasi filmi- ja sarjarolle ning vahetaks hea meelega sünged rollid ka lõbusamate vastu. “Peaasi, et leiaksin loost midagi, mis mind kõnetaks või mis pakuks väljakutset,” lisab noor näitleja.

Elisa originaalsari “Süü” esilinastub 19. novembril Pimedate Ööde filmifestivalil ning Elisa Huubis. Seriaal on toodetud Warner Brothers International Television Productioni stsenaariumi põhjal ning loo keskpunktiks on 12 aasta tagune pisipoja traagiline surm, mis on isa Sepot (Rasmus Kaljujärv) ja tema ülejäänud perekonda aastaid saatnud. “Süüs” astuvad üles Rasmus Kaljujärv, Jaan Rekkor, Epp Eespäev, Ott Sepp, Maarja Jakobson, Sandra Uusberg, Ago Anderson jt. Seriaali režissöör on Priit Pius.

EVA SAMOLBERG-PALMI
https://virumaateataja.postimees.ee/7384750/rainer-elhi-suu-andis-voimaluse-kaevuda-psuhholoogiasse