Elina Reinoldi suvi tuleb töiselt kirev

Mai lõpus, pärast esimest prooviperioodi osa Rakvere Teatris, lendab Elina Reinold New Yorki. „Olen juba kolm aastat koroona tõttu pidanud edasi lükkama oma soovi osaleda Strasbergi Instituudis kursusel “Acting on TV and Film”.” Elina loodab, et ehk õnnestub sel suvel see soov teoks teha.

„Kui Ameerikast saabun, algavad üsna pea teatri R.A.A.A.M. suvelavastuse „Diktaator, naljamees ja liiderdaja” proovid, mida mängime nii Mäetaguse kirvehallis kui ka Tõstamaa mõisas.

Mõlemad mängukohad on minu jaoks uued ja veel avastamata, samuti ootan rõõmu ja põnevusega kohtumist lavastaja Damir Salimzianoviga Udmurtiast ja taaskohtumist heade kolleegide Kristo Viidingu ning Martin Kõivuga.

Lavastuses kohtuvad Narva Punase Risti laagris pärast I maailmasõda Jaroslav Hašek (tuntud humorist) ja Josip Broz Tito (tulevase kommunistliku Jugoslaavia liider). Minu tegelaskuju pendeldab nende kahe äärmuse vahel.

Ka „Kättemaksukontori” sügishooaja võtted mahuvad suvekuudesse!

Töine suvi on oodatud

Porkuni lähedal on mul maakodu. Loodan ikka seal ka vahel olla. Aga koroonaaeg on tekitanud töös mitmeid pause, nii et nüüd, kui saab, teen oma tööd rõõmuga.

Ja siis, augusti keskel, tagasi Rakverre, et juba septembris vaatajaid lavastusega „Di ja Viv ja Rose” rõõmustada. Mul on väga hea meel, et lavastaja Peeter Raudsepp mind kutsus ja et saan Ülle ja Tiinaga koos mängida. Proovid on juba praegu olnud väga ägedad ja usun, et sellest tuleb üks puudutav ning ka naljakas lavastus.

Rakvere Teater valmistub avama kolme naise sõpruse lugu

Peeter Raudsepp alustas Ülle Lichtfeldti, Elina Reinoldi ja Tiina Mälbergiga proovisaalis tööd inglise näidendiga „Di ja Viv ja Rose".

Näidendi autor Amelia Bullmore tugineb 2013. aastal avaldatud lavaloos oma mälestustele ülikoolielust 1980ndatel Manchesteris. Aeg pühib meid kõiki unustusse, aga meie armastus jääb. Üks liigutus, üks naeratus, üks abistav lihtne sõna saavad igavikuks teiste inimeste kaudu, kes meid mäletavad, isegi kui meid enam ei ole.

Rakvere Teatri loomingulise juhi ja lavastaja Peeter Raudsepa sõnul käiakse laval läbi kolmkümmend aastat kolme väga erineva naise sõprusest, alates aastast 1983, Inglismaal.

„Tudengielu, seks, naljad-kurbused ja koos kasvamine ühes erakas kujunevad ühiseks saatuseks, ehkki elu viib need naised väga erinevatele radadele. Lapsed, üksindused, edu, taaskohtumised. Koomiline põimub traagilisega, lihtne ja igapäevane olemise põhialustega, väikesed veidrused nii heas kui ka halvas jäävad aga samaks, lahustudes suures sõpradevahelises armastuses, mis on tugevam kui surm," kirjeldas Raudsepp.

Ole sa naine või mees või kes iganes sa tahad, peaasi -jäägem napakaks!

„Di ja Viv ja Rose" esietendub Rakvere Teatri suures saalis septembris 2022.

 

Tekst: Eve Kallaste