ROBO

Perefilm, Ulme

Kogupere ulmefilm "Robo" räägib usaldusest ja tõelisest sõprusest! "Robo" on lugu 12-aastase poisi ja roboti ootamatust kohtumisest ja sõprusest. Mitja on uudishimulik jõnglane, kellele meeldib joonistada koomikseid superkangelastest. Paraku ei meeldi poisi vanematele see harrastus kohe sugugi. Nemad soovivad, et laps läheks vanemate jälgedes ja õpiks samuti inseneriks, kes hakkaks tulevikus roboteid looma.

SEITSE PÖIALPOISSI JA PUNASED VÕLUKINGAD

Animafilm, Märul, Seiklus

Muinasjutusaarel on sõna otseses mõttes üks tosinast inimesest prints või printsess. Saare tosinaist printsidest parimateks peetakse erilist rühma, keda kutsutakse Kartmatuks Seitsmeks (K7). Nende hulka kuuluv prints Merlin asub otsima kuningriigi kõige kaunimat printsessi, kellesse ta võiks armuda. Ilusa printsessi lohe käest päästmine on seitsmele printsile ju käkitegu, kuid seekord nad eksivad. Printsess polegi selline iludus, kelleks KT teda pidas. Nad narrivad ja alandavad inetut haldjaprintsessi, kes paneb vihahoos printsidele peale needuse, mida saab murda vaid kuningriigi kõige ilusama

ADDAMSITE SUGUVÕSA (2D)

Animafilm, Komöödia, Perefilm

Juba pikka aega jumaldatud jube, salapärane ja õudne Addamsite pere naaseb Halloweeniks suurele ekraanile, kuid seekord animafilmis. Nunnult napaks Addamsite suguvõsa äratab Charles Addams’i kunagise New Yorker’i koomiksina alanud ülilõbusa loo taas ellu ning inspireerib igas vanuses vaatajaid võtma omaks uut arusaama sellest kes ja mis on normaalne. Legendaarse perekonna värvikad liikmed Gomez, Morticia, Pugsley, Kolmapäev, Onu Fester ja Vanaema tuletavad meile meelde, miks nad on naabruskonna kõige ekstsentrilisem perekond.

ADDAMSITE SUGUVÕSA (3D)

Animafilm, Komöödia, Perefilm

Juba pikka aega jumaldatud jube, salapärane ja õudne Addamsite pere naaseb Halloweeniks suurele ekraanile, kuid seekord animafilmis. Nunnult napaks Addamsite suguvõsa äratab Charles Addams’i kunagise New Yorker’i koomiksina alanud ülilõbusa loo taas ellu ning inspireerib igas vanuses vaatajaid võtma omaks uut arusaama sellest kes ja mis on normaalne.Legendaarse perekonna värvikad liikmed Gomez, Morticia, Pugsley, Kolmapäev, Onu Fester ja Vanaema tuletavad meile meelde, miks nad on naabruskonna kõige ekstsentrilisem perekond.

MOSLEY

Animafilm

Maagiline kogupereseiklus vahvatest olendidest, kel nimeks "toriphandid".

MARJU LEPAJÕE. PÄEVADE SÕNAD

Biograafia

Inimene kõnnib mööda maailma ja otsib taga oma elu, mida ta kunagi kätte ei saa.  See on portreefilm Marju Lepajõest, filoloogist, religiooniloolasest, Tartu Ülikooli usuteaduskonna õppejõust.  Vaimuka sarmiga mõtestab Marju meie kaasaega, mil inimese vajadus ja võime süveneda on taandunud teisejärguliseks. Ka ülikool, õpetatuse ja kultuuri pühakoda, on kaotamas oma vaimset mõõdet ning tähendust. Milline on haritlase koht teda mitte soosivas maailmas?Vaatajal on võimalus saata Marjut  tema mõtteteekonnal täpse sõna ja isikliku tõe poole.

Bergmani filmiprogramm: "FANNY JA ALEXANDER"

Draama

Ingmar Bergmani viimaseks täispikaks filmiks jäänud poolautobiograafiline draama „Fanny ja Alexander“ maalib värvika ja ausa pildi rootslaste perekonnaelust eelmise sajandi alguse Uppsalas. Bergman märkis filmi kavandamise ajal oma päevikusse, et lõpuks ometi tahab ta kehastada rõõmu, millele ta oma töös nii harva ja napilt eluõigust on andnud. Film kirjeldab Bergmani sõnutsi tegutsemistahet, elujõudu, headust. 

Bergmani filmiprogramm: "TRESPASSING BERGMAN"

Biograafia, Dokumentaal

Grupp tuntud filmimehi, nende seas Michael Haneke, Clair Denis ja Alejandro González Iñárritu avastavad Rootsi filmirežissööri Ingmar Bergmani eraklikku maja Fårö saarel, külastades lähedalasuvaid filmimispaiku ning heites seeläbi pilku Bergmani rikkalikule filmipärandile.  Sõna saavad filmimaailma suurkujud nagu Martin Scorsese, Lars von Trier, Wes Anderson, Ang Lee, Zhang Yimou, Woody Allen, Francis Ford Coppola, Takeshi Kitano ja Robert De Niro, kelle mõtisklustest saab kokku justkui testament Bergmani mõjudest filmimaailmale. 

Bergmani filmiprogramm: "SUVI MONIKAGA"

Draama, Romantika

Harry ja Monika on noor armastajapaar, kes mõlemad töötavad ühe kohviku laoruumis, üks nõude osakonnas, teine juurviljade omas. Ühel hetkel lepivad nad kokku, et lasevad peagi linnast jalga. Nad võtavadki Harry paadi ja sõuavad eemale, veedavad romantilisi öid tähistaeva all, kuid kui neil toiduvarad otsa saavad, pöörduvad nad tagasi linna, plaaniga abielluda. Nad ei tea, et linnas ootab neid ees vaevaline elu.

Bergmani filmiprogramm: "SARABAND"

Draama

Ligikaudu kolmkümmend aastat pärast lahutust otsustab Marianne külastada oma endist abikaasat Johanit tema suvekodus. Kuid saabudes satub ta keset perekonnadraamat, milles osalisteks ka Johani teisest abielust pärit poeg ja lapselaps. 

LE MANS '66

Biograafia, Draama, Märul

Oscari-võitjad Matt Damon ja Christian Bale kehastavad peaosi selles tõsielul põhinevas põnevas loos ajast, mil Ford Ferrari vastu sõtta läks. See on lugu lennuka visiooniga autoehitajast Carroll Shelbyst (Damon) ja kartmatust võidusõitjast Ken Milesist (Bale), kes trotsisid suurkorporatsiooni bürokraatiat, füüsikaseadusi ja isiklikke deemoneid, et ehitada Ford Motor Company jaoks revolutsiooniline võidusõiduauto, millega minna vastu Enzo Ferrari loodud võidukatele neljarattalistele Prantsusmaal, legendaarsel Le Mans'i 24 tunni võidusõidul.

21 SILDA

Draama, Põnevik

Filmis „21 silda asub probleemne New Yorgi politsei uurija (Chadwick Boseman „Must Panter”, „Tasujad: Lõppmäng”) pärast ulatusliku ja ootamatu vandenõu paljastamist üle linna võmmitapjate paari jahtima. Peagi aga pole enam selge, keda tema jälitab ja kes teda jälitavad. Otsingu käigus võetakse kasutusele äärmuslikud meetmed, et tapjad ei saaks Manhattanilt lahkuda. Võimud sulgevad kõik 21 silda, et keegi kuulsale saarele ei pääseks ega saaks sealt minema.

CHARLIE INGLID

Komöödia, Märul, Seiklus

Elizabeth Banksi lavastatud filmis kehastavad Kristen Stewart, Naomi Scott ja Ella Balinska Inglite uut põlvkonda, kes töötavad salapärase Charles Townsendi alluvuses. Charlie Inglid on alati eraklientidele kaitset ja uurimisoskusi pakkunud. Nüüdseks rahvusvahelises Townsendi agentuuris töötavad maailma kõige nutikamad, kartmatud ja parima väljaõppega naised. Bosleyde juhitud Inglite tiimid võtavad vastu keerukaid tööotsi kõikjal maailmas. Kui noor süsteemiinsener ohtliku tehnoloogia paljastab, peavad Inglid tegutsema asuma ning kõigi kaitsmiseks oma elud ohtu seadma.

ÜHEKSAS OHVER

Põnevik, Seiklus

19. sajandi lõpu Peterburi on vallutanud kirg okultismi ja esoteerika vastu. Inglannast meedium Olivia Reed saabub Vene tsaaririigi pealinna võõrusetendustele ja tema spiritistlikud seansid toovad kokku suured rahvamassid. Samal ajal toimub linnas saladuslike rituaalmõrvade seeria: otse tänavatel röövitakse tüdrukuid ning nende moonutatud laibad leitakse linna eri paigust. Uurimisega hakkavad tegelema noor politseiohvitser Rostov ja tema abiline Ganin. Iga uue ohvriga muutub lugu üha segasemaks. Kahtlused viivad Rostovi Olivia juurde lootuses, et naise tõelised või teeseldud oskused hukkunute

ZOMBIELAND 2: TOPELTLASK

Komöödia, Märul, Õudus

Keset koomilist kaost, mis ulatub Valgest Majast riigi keskosani, tuleb neljal kangelasel seista vastamisi pärast esimest filmi arengu läbi teinud paljude uut liiki zombidega ja uute inimestest ellujäänutega. Kuid kõige keerulisem on neil tulla toime omaenda tüütu asendusperega.

MIDWAY LAHING

Ajalooline, Draama, Märul

“Midway lahing” räägib teise maailmasõja ajal Vaiksel ookeanil peetud pöördelise tähtsusega lahingust Ameerika laevastiku ja Jaapani keiserliku mereväe vahel. Tõestisündinud lool põhinev film jutustab juhtidest ja sõduritest, kes tuginesid kõigele vaatamata oma vaistule ning näitasid üles meelekindlust ja vaprust.

DOKTOR UNI

Õudus, Põnevik

Dan pole siiani lapsena Overlookis läbielatust üle saanud ja on näinud pisutki rahu leidmiseks palju vaeva. Kuid seda rahu ei jätku kauaks, kui ta kohtab vaprat teismelist Abrat, kel on võimas üleloomulik võime, mida kutsutakse “hiilguseks”. Abra tunnetab, et Danil on temaga sama võime, ning otsib ta üles, lootes ühiselt võidelda armutu Rose the Hati ja tema järgijate, The True Knotiga, kes kasutavad surematuse saavutamiseks süütute hiilgust.

ÜHEMEHESHOW

Draama, Komöödia

Tõestisündinud loost inspireeritud komöödia „Ühemeheshow“ on humoorikas, liigutav ja kordumatu lugu aususest ja eneseleidmisest. Filmi keskmes on üks tõeline luuser - raadio DJ Chuck Berger. Tema naine tahab ta maha jätta, tema ülemus tahab ta vallandada ja nagu sellest veel vähe oleks, isegi tema munand tahab temast lahti saada.