Tiina Tammetalu näitus "Ilu päästab"

Näituse avamine reedel, 16. novembril kell 17.17 Rakvere Teatri väikses majas. Näitus jääb avatuks 22. detsembrini 2018.

Et see näitus Rakvere Teatri väikses majas saab teoks samal ajal ja samas majas koos uudislavastusega moodsalt vene naisautorilt, siis mõtte- ja sõnamänguna ja nii tasakaalu mõttes kerkis mu keelele tsitaat ühelt teiselt venelaselt, mehelt Dostojevskilt, nimelt: "Ilu päästab". 

Ja nii sai see näitus ka nimetatud. Sest ilusad need pildid, mis seekord Rakverre üles saavad, on. Mis seal salata või pikalt keerutada.

Näitusel on kaks osa.  "Suur akvarellipersonaal"   pilte lähematelt ja kaugematelt reisidelt. Siin on otsitud rütme, värve, hõllandusi ja meeleolusid ning paberile on vee, värvi ja valguse abil pandud ka vähem või rohkem abstraheeritud loodusmotiive.

Teine osa näitusest "Museaalseid palasid Tammetalu Galeriist" toob sisse figuratsiooni, otsides igavest, sulnist ja hästi-hästi magusat  päris tõesti ilusat  ilu naiste ja tütarlaste näol, keda näeme varasema perioodi õlimaalidel, sekka mõni ka uuematelt akrüülidelt minu enda Stuudio-Galerii kogudest.

Tiina Tammetalu on Eesti Kunstnike Liidu liige, tegevkunstnik, esineb ja osaleb oma teostega jätkuvalt näitustel nii Eestis kui Euroopas. Tammetalu maalid esindavad kaasaegset professionaalset maalikunsti. Tammetalu suuremõõtmelisi maale võib näha erakogudes ning mitmetes riigiasutustes ning avalikkusele avatud ruumides.

Tiina Tammetalu on saanud klassikalise akadeemilise maalihariduse Eesti Kunstiakadeemiast, täiendanud end hiljem samas kaasaegse kunsti alal Interdistsiplinaarse kunsti MA-s.

Nagu kaasaegsele kunstnikule kohane, tegutseb Tammetalu kunstisiseselt paralleelselt mitmel erineval loomealal liikudes vabalt eri meediate vahel, neid vajadusel ühendades. Nii on ta maalimise kõrval pälvinud hulgaliselt tunnustust ja auhindu raamatukunstnikuna.

Tammetalu kunstiga on võimalik tutvuda või seda spetsiaalselt tellida otse Tammetalu stuudio-galeriist, või teha seda Hausgalerii vahendusel.

Järgmised üritused

Meediakajastused

TEATRIS SAAB KAEDA MAALIKUNSTI

Kuulutaja

23. nov 2018

Ilujõuline Tiina Tammetalu

Virumaa Teataja

21. nov 2018