Nädalalõpp Rakveres 10.–14. aprill

Kavas on sündmused kolmapäevast pühapäevani nii Rakverest kui kaugemalt. 

TEATER

Mängukavast leiab
K, 10. aprillil kell 19 väikses majas Rakvere Teatri draama Metamorfoos"
N, 11. aprillil kell 19 väikses majas Rakvere Teatri draama Metamorfoos"
N, 11. aprillil kell 19 suures majas Rakvere Teatri armastuslugu „Madisoni maakonna sillad”
R, 12. aprillil kell 19 väikses majas Rakvere Teatri draama „Hääl minu sees”
R, 12. aprillil kell 19 suures majas Rakvere Teatri komöödia „Oi, Johnny”
L, 13. aprillil kell 19 väikses majas Rakvere Teatri romantiline meredraama „Karge meri”
eelneb „jalutuskäik Gailitisse” 17.30 Rahvaaias (tasuta, aga palume registreeruda)
L, 13. aprillil kell 19 suures majas Rakvere Teatri tragikomöödia „Di ja Viv ja Rose"
P, 14. aprillil kell 19 suures majas on külas Komöödiateater lavastusega „Lumevangis”
 

Metamorfoos


KINO

Teatrikinos saab nädalalõpul vaadata nii laste- kui seiklusfilme, nii komöödiaid kui märuleid. Kavas on  animafilm võitluskunste harrastavast karust „Kung fu panda 4”, draama oma pedagoogika välja töötanud „Maria Montessorist”; Rasmus Merevoo kunagise kultusfilmi järg „Tulnukas 2 ehk Valdise tagasitulek 17 osas”, järje saab ka tondipüüdjate saaga filmiga “Tondipüüdjad: jäine suvi”, õudukaid esindab antikristust ja kogu maailma pimedust hõlmav „Oomen”, linastub seiklusfilm titaanidest “Godzilla x Kong: uus impeerium”, „Back to Black: Amy lugu” heidab pilgu varalahkunud geniaalse laulja ja laulukirjutaja Amy Winehouse'i elule, põnevusfilm „Kodusõda” kujutab ette, et Ameerikas algab uus kodusõda, „Viimane sihtmärk” räägib vananevast palgamõrtsukast, kes hakkab kaotama mälu ja peab samal ajal aitama oma poega.
Teatrikino kava vaata siit.

Lisaks toimub neljapäeval, 11. aprillil 16.15 Rakvere Riigigümnaasiumis saksa filmiõhtu "Eksiil". Filmi näidati ka eelmis aasta PÖFF-il.

Tulnukas 2

 

TEATRIKOHVIK

Teatrikohvik on avatud iga päev 9–22, sooja toitu pakume argipäeviti 11.30–17, laupäeval ja pühapäeval 11.30–16 ning ettetellimisel ka teistel kellaaegadel. Muul ajal sooja toitu ei pakuta, kuid saadaval on salatid-võileivad, koogid ning soojad ja külmad joogid. 


MUUSIKA ja TANTS

Virumaa Suvesoundi eriüritus "Muusika taga" toimub kolmapäeval, 10. aprillil kell 16.30 Rakvere riigigümnaasiumis. Vestlusringis arutletakse teemadel, mis on lahti kirjutatud e-raamatus "Muusika taga". Lisatakse päris kogemusi noortelt, kuid juba edu saavutanud muusikutelt. 

Saksamaalt pärit hõbesepp Martin Bläse mängib oma valmistatud gongidel neljapäeval, 11. aprillil kell 18 Rakvere Kolmainu kirikus.

Vihula mõisas annavad reedel, 12. aprillil kell 19 kontserdi kitarrivirtuoosid sõrmitsemisstiilis - Calum Graham Kanadast ja Paul Neitsov Eestist

Rakvere Muusikakooli kevadkontserdil esinevad solistid ja ansamblid reedel, 12. aprillil kell 18. Kontsert toimub Vabaduse kooli aulas.

Buena Vista Sofa Club kutsub reedel, 12. aprillil bändi Friday`s Deal plaadiesitluskontserdile. Uksed avatakse kell 20, kontsert algab kell 22. 

Virma pubi laval on R, 12. aprillil kell 22.30 Terminaator, lisaks mängib parimaid hitte VJ Kaupo Mitt.

MoodSale x Anett x Villemdrillem astuvad üles Põhjakeskuses laupäeval, 13. aprillil 12.45. Tantsulist vahepala pakub Esteetika- ja Tantsukool.

SÜNNIPÄEV! 20 aastat täitub Ukraina seltsil Barvinok, kes kutsub kontserdile laupäeval, 13. aprillil kell 14 Rakvere Linnavalitsuse valgesse saali (Lai 20). Sissepääs tasuta. 

SÜNNIPÄEV! 10 aastat on tegutsenud Tapa mandoliiniorkester, kes tähistab juubelit kontsert-etendusega Kuldrandevüü laupäeval, 13. aprillil kell 17 Tapa kultuurikojas. Kõlavad tuttavad pillilood eelmisest sajandist, mille seob ühtseks kimbuks näitleja Margus Grosnõi.

L, 13. aprillil on Virmas esmakordselt Púr Múdd. Tantsumuusika eest hoolitseb VJ Marko Pille, programm algab 22.30.

Katariina keldris on laupäeval, 13. aprillil kell 20 tantsuõhtu ansambliga Ergo.

Pille Lille Muusikute Fond korraldab pühapäeval, 14. aprillil Virumaal mitmeid kontserte. Kell 12 esinevad Tapa kirikus Virgo Veldi saksofonil ja Tiia Tenno orelil. Kell 15 algab sama kontsert Rakke kirikus. Kell 14 esinevad Iisaku rahvamajas Andreas Lend, Seulki Lee, Marius Järvi, Johannes Sarapuu ehk Estonian Cello Ensemble. Sama kontsert algab kell 17 Laekvere rahvamajas.

Tapa_mandoliiniorkester

NÄITUSED

Alates 10. aprillist saab Rakvere Teatri suure maja galeriis näha kostüümikunstnik Ketlin Saaremäe fotolavastust "Loodusega ühes". Näituse pidulik avamine toimub 12. aprillil kell 17.

Rakvere Teatri suure maja kohvikus saab vaadata teatri peakunstniku Krista Areni näitust "Jäljed", mis uurib isetekkelisi nähtavaid sõnumeid looduses. 

Rakvere teatri suure maja jalutusgaleriis on multimeediakunstnik Eva Grete Huuli kontseptuaalne fotonäitus “Juhe on koos”, mis võtab tabavalt kokku autori poolt läbielatud kogemuse, kuid seostub ka teostes kasutatava läbiva elemendiga, milleks on elektrijuhtmed. 

Teatri väikses majas on Rakvere Teatri grimmikunstniku Maret Kongi peaehete näitus "Teatraalsed tiaarad". Näitus tutvustab suurejoonelisi peaehteid nii fotodel kui oma ehedas ilus.

Lääne-Virumaa Keskraamatukogus on 27. aprillini avatud J. Kunderi rahvakooli akrüülisõprade maalinäitus, mis on inspireeritud muinasjuttudest.

Virumaa Muuseumide filiaalidest saab külastada Rakvere Linnakodaniku majamuuseumi, Rakvere linnust, Eesti politseimuuseumi. 

Omal käel saab minna Lääne-Virumaa Keskraamatukogu koostatud Rakvere kirjanduslikule jalutuskäigule. Haara kaasa nutiseade ja avasta kirjandusloolisi paiku!

Näitus Ketlin Saaremäe

 

TERVIS, HARIDUS, TÖÖTOAD

Lääne-Virumaa Keskraamatukogus saab kolmapäeval, 10. aprillil kell 13.30 Anu Jonuksi juhendamisel mälu treenida

Emad ja tütred saavad koos aega veeta ema ja tütre meigikoolitusel reedel, 12. aprillil kell 17 Rakveres, Turu plats 3.

Rakvere Teater on viimastel aastatel olnud August Gailitist sama lahutamatu kui skandaalid ja Siuru. Enne „Nipernaaditalve” ja „Karge mere” etendusi saab minna pooletunnisele tasuta jalutuskäigule mööda kirjaniku elu ning loomingut. Järgmine jalutuskäik Gailitisse on laupäeval, 13. aprillil algusega kell 17.30 teatri eest. Jalutajate arv on piiratud. Kui tahad kindlasti gruppi pääseda, pead registreeruma oma valitud kuupäeva retkele hiljemalt eelmise päeva lõunaks.

Projekteerimistarkvara kasutamise võistlus CADrobotics toimub sel aastal reedel, 12. aprillil Kadrina keskkoolis. Kogunemine kell 12, võistlus algab kell 13. Kell 17 algab samas CADrina, arvutijoonestusvõistlus, mille eesmärk on propageerida Eesti noorte hulgas tehnilist haridust ja insenergraafika oskuseid.

Tammiku stuudio pakub reedel, 12. aprillil kell 19 südame meditatsiooni Karunesh 1. See on saksa spirituaalse muusiku Karuneshi poolt loodud tantsuline aktiivmeditatsioon.
Tammiku Stuudio ja Tasakaalukeskus kutsuvad vabastava hingamise protsessile pühapäeval, 14. aprillil kell 12.
Tammiku stuudio kavast leiab veel Kundalini jooga neljapäeval ja pühapäeval ning hommikujooga reedel. Nädala kava vaata siit.

Laupäeval, 13. aprillil kell 11 saab minna MTÜ Kodutare käsitöökeskuse töötuppa "Igaüks võib olla kunstnik" - mixed media töötuba nr 2 - lillelised kevadised kaardid. Koolitusel tehakse luksuslikud disainpanerist kaardid ruumiliste kipskaunistuste ja lilledega.

Laupäeval, 13. aprillil kell 12 saab minna rukkilille valmistamise töötuppa, kus valmistatakse krepp-paberist rukkilill, mis sobib kõrgesse vaasi või kinkimiseks.

Spordikeskuses leiab laupäeval, 13. aprillil algusega kell 12 aset Rakvere linna aktiivne perepäev koos batuudipargi, mängumaa, kohvikute ja atraktsioonidega.

Ilu galale 2024 Aqva Hotel & Spa`s saab tulla kaasa elama osalejatele, modellidele või tulla veetma õhtut Rakveres koos ilutegijatega. Gala algab laupäeval, 13. aprillil kell 19.

 

Gailit


SPORT

Neljapäeval , 11. aprillil kell 19 näeb Rakvere kunstmurustaadionil JK Tarvase TU16 tüdrukute hooaja esimest kodumängu. Nende vastased on JK Tallinna Kalev TU16.
Pühapäeval, 14. aprillil kell 13 kohtuvad Rakvere kunstmurustaadionil Rakvere JK Tarvas ja Tallinna FC Ararat.

Sportida saab Palermo terviseradadel. Rakvere Palermo terviserada asub kesklinna vahetus läheduses Palermo metsas. Terviserajal on 2km & 3km valgustatud saepuru- ja loodusliku kattega rajad, mis on avatud aastaringi suusa- ja liikumishuvilistele. 

Aqva Spordikeskuses saab kasutada jõusaali, osaleda rühmatreeningutes ning mängida reketialasid (tennis, sulgpall, squash).  Sportlikke ja lõõgastavaid tegevusi linnas pakub Aqva vee- ja saunakeskus.


LOODUS

Rakvere linnas saab loodust nautida Palermo terviseradadel, Rakvere tammikus või mitmetes linnaparkides. Kaugemale jääb Lahemaa rahvuspark mitmete loodusradade (näiteks Oandu koprarada) ja mereäärega, Altja ajalooline kaluriküla, Käsmu kaptenite küla ja meremuuseum, Sagadi, Palmse ja Vihula mõisad, milles mitmes leiab ka muuseumi; järvede ilu pakuvad Neeruti matkarajad. Tartu poole sõites leiad Äntu järved koos matkaradadega ning muinaseestlaste linnuse asupaigaga.
 

OSTLEMINE

Rakvere külje all ootab külla Virumaa suurim kaubanduskeskus Põhjakeskus.


MAJUTUS

Teatripakette, millesse kuuluvad teatripiletid ja majutus, pakub Rakvere Teater koostöös Katariina Külalistemaja, Aqva Spa, Art Hotelli, Hotell Wesenberghi, Hotell Villa Theresa ja Vinni Spordikompleksiga. Vaata lähemalt siit.
 

RAKVEREST KAUGEMAL

Virumaa Muuseumide filiaalidest saab külastada väljaspoolt Rakveret Palmse mõisa, Toolse ordulinnust ja Altja võrgukuure. Vaata lähemalt siit.

Virumaal saab avastada veel Sagadi mõisa (avatud on härrastemaja ja Metsamuuseum) ning Vihula mõisa (sealhulgas ujula, SPA, saunakeskus, Viinamuuseum).

Saunahuvilistel tasub pühapäeviti kell 14–22 minna Kadrina sauna, kus tegutseb aktiivne klubi.

Spordihuvilised leiavad väljaspool Rakveret Vinni Spordikompleksi (ujula, saun ja jõusaal) või Kadrina spordikeskuse (ujula, saun, jõusaal).


#virupärane