Mask kaitseb!

Üheksa Eesti teatrit – lisaks Rakvere Teatrile, Eesti Draamateater, Eesti Noorsooteater, Endla Teater, Rahvusooper Estonia, Tallinna Linnateater, Teater Vanemuine, Ugala Teater, Vene Teater – tulid avalikkuse ette üleskutsega kanda teatris maski.

Teatrid jagavad oma kodulehtedel ja sotsiaalmeediakanalites videoklippi (video avaneb lingil), mis annab teada, et Eesti teatrid järgivad kõiki soovitatud ettevaatusabinõusid ning kutsuvad publikut üles tegema sedasama. Teatrid paluvad, et vaatajad kannaks teatrisse tulles võimalusel maski ning hoiaks üksteisega distantsi, et teatriime sünniks turvalises keskkonnas.

Eesti Etendusasutuste Liidu juhatuse esimees Margus Allikmaa: „Koroonaviiruse leviku aeglustamiseks ning kõigi teatrivaatajate tervise kaitsmiseks on teatrid kasutusele võtnud mitmesuguseid ohutusmeetmeid. Siiani ei ole ükski viirusekolle teatrist alanud. Loodame, et see nii jääbki, aga iga täiendav abinõu aitab seda lootust tugevdada. Teatrid on ühiselt arvamusel, et mask on just see abinõu, mis kaitseb inimesi saali sisenemisel ja väljumisel, vaheajal puhvetijärjekorras ning pärast etendust garderoobis üleriideid oodates. Sestap pöördumegi teatrivaatajate poole palvega tulla teatrisse maskiga.”