Esietendus "Sirli, Siim ja saladused"

Suures saalis esietendus 9. detsembril Andrus Kivirähki tuntud lasteraamatul põhinev „Sirli, Siim ja saladused”, milles argipäev seguneb unistustega.

Lavastaja Mari Antonile on see teine kord Rakvere Teatris lavastada. Esimene, 2018. aasta talvel laval olnud „Pipi peab jõule” kogus toona 28 etendusega 9741 vaatajat. „Hakkasin Andrus Kivirähki lasteraamatuid läbi vaatama ja silma jäi “Sirli, Siim ja saladused”. Mäletan, et olin jõudnud üheksanda leheküljeni, kui helistasin oma kunstnikule Mailiis Laurile ja ütlesin, et leidsin meile materjali. Mind võlus selle loo puhul kahe maailma segamine – hästi argine igapäev on segatud unistuste maailmadega, kus on kõik võimalik. Need unistuste maailmad annavad nii mulle kui teistele kunstnikele, kes selle lavastuse juures töötavad, võimaluse oma kujutlusvõimega mängida ja proovida kõike võimalikku, mis pähe tuleb. See oli minu väike täitunud unistus”, rääkis Mari Anton.

Helilooja Markus Robam peab lavastuse juures kõige käivitavamaks just lavastaja žanriteülest uudishimu ja seiklusvalmidust. „Olen kõige rohkem rõõmus selle üle, et esmakuulamisel moodustame lavastustervikut justkui sellistest kõlapiltidest, mis omavahel haakuma ei kipu. Põnev on leida kokkupuutepunkti unistuste ja reaalse vahel. Oleme selle igati leidnud. Mari töövõime ja valmisolek katsetada on inspireeriv ja enne esietendust on tunne, et töö on laabunud rahulikult ja kergelt ning läbi selle väga produktiivselt”, kirjeldas helilooja.

Lavastust mängitakse detsembris kodusaalis ning see jääb aastaringselt mängukavva, asudes juba uuel aastal mööda Eestit ringi reisima. Detsembri etendustelt saavad külastajad kaasa jõulukingi.

Andrus Kivirähki loo aitasid Rakvere Teatris lavale tuua dramatiseerija Urmas Lennuk, lavastaja Mari Anton, kunstnik Mailiis Laur, helilooja Markus Robam, liikumisjuht Hanna Junti , videokunstnik Kerttu Kruusla ja valguskujundaja Märt Sell. Lavastuses mängivad Grete Jürgenson, Imre Õunapuu, Elar Vahter, Liisa Aibel, Silja Miks ja Peeter Rästas.