Esietendus "Metamorfoos"

15. aprillil esietendus Rakvere Teatri väikses saalis "Metamorfoos", mille lavastas Taavi Tõnisson.

Ühel hommikul ärgates avastab proovireisija Gregor Samsa, et on prussakaks muutunud. Franz Kafka samanimelisel jutustusel põhinev lavastus „Metamorfoos” on lugu läbipõlemisest. Aga mitte ainult...

Mis juhtub perekonna ainsa elatusallikaga, kes on kohuse- ja vastutustundest teinud tööd, mis ei tee õnnelikuks, kuid mis tagab pereliikmetele mugava ja harjumuspärase elustandardi? Pidev vastuolu unistuste ja reaalsuse vahel viib paratamatu konfliktini. 

„Meil on ainult üks elu. Kui kaua on võimalik edasi lükata selle elamist? Me rabeleme, püüdes sobituda normidesse, mustritesse. Me teenime elatist, tahame olla kasulikud, püüame vastata ühiskondlikele ja iseendale seatud ootustele. Aga kui õnnelikud me oleme? Kui palju me teeme teoks seda, millest me tegelikult unistame?” mõtiskleb lavastaja Taavi Tõnisson. 

Gregor Samsa rollis astub üles Märten Matsu, kelle jaoks ei ole see esimene kord mängida nihestatud maailma ja häiritud psüühikaga isikut. „Kõikidest nendest varasematest rollidest on Gregori oma kõige keerulisem. Kuidas aru saada, et oled enda pere jaoks ainult elatusallikas? Kuidas aru saada, et see eluviis ei tee õnnelikuks ja viib vaid põhja? Kuidas selle kõige eest põgeneda, sellest vabaneda ja hakata elama? Need on mulle olnud põhiküsimused, mille kallal olen pusinud ja mille kaudu püüdnud Gregorist aru saada. Teine oluline aspekt on Gregori füüsis, mis on minu jaoks olnud nagu tohutu mägi, mille otsa ronida, aga arvan, et vaikselt hakkab ka selle tipp paistma,” avab Matsu rolli tagamaid.