Esietendus "Hääl minu sees"

10. novembril esietendus Rakvere Teatri väikeses majas lavastus „Hääl minu sees”, mis toob esmakordselt partneritena lavale ema ja poja - Tiina Mälbergi ja Karl Robert Saaremäe.

Ameerika nüüdiskirjaniku Adam Rappi kirjutatud näidend on habras ja hingestatud lugu Yale'i ülikooli kirjandusprofessori ja tema tudengi ootamatust sidemest. Loo tegelased elavad oma elu raamatutes. Nad loevad palju ja on kirjanduse abiga endale loonud rafineeritud maailma, mis on põnevam ja vaimsem kui reaalsus nende ümber. Kuid isegi siis, kui läbi on loetud kõik teosed ja tekib arvamine, et teame, kuidas maailm toimib, jääb alati mingi inimlik või jumalik moment, mida ratsionaalselt seletada pole võimalik. Inimene ei tea alati kõike.

Lavastaja Mait Jooritsa sõnul on huvitav, kui midagi jäetakse ütlemata või tehakse seda vaid vihjamisi. „Kui sa saad aru, et öeldakse üht, aga mõeldakse hoopis teist. See ehitab saladuse, pinge.” Adam Rappi näidend on terviklikult ja põhjalikult komponeeritud teos. „Avanevad üha uued kihid, mille peale esialgu ei tulnudki ja mis kõlksuvad kokku eelmiste kihtidega. Pidevalt lisandub midagi uut," rõhutab Joorits.