Baltoscandal 2020

16. rahvusvaheline etenduskunstide festival Baltoscandal on välja kuulutatud toimuma 1.-4. juulini 2020 Rakveres. Tänavu saab 30 aastat esimesest festivalist.

Avaldasime 1. mail festivali täiskava, kuigi nüüdseks on selge, et sellisena festival tänavu ei toimu. Selles kavas on need erilised kunstnikud ja kollektiivid, kellega oleme viimase poolteise aasta jooksul koos töötanud ning lootust üleval hoidnud. 18 erinevat lavastust, installatsiooni ja filmi 8 riigist, nende hulgas ka 3 kodumaist esietendust. 

Niisugusena Baltoscandal ei toimu.

Enne eriolukorda müüdi paarkümmend festivali passi ära mõne päeva jooksul festivali kavast midagi teadmata. Meil on hea meel teada, et publik ootab ja usaldab meid.

Hetkeolukorras ei saa me garanteerida välismaalt kutsutud kunstnike festivalile saabumist ning seetõttu oleme suunanud pilgu kodumaiste teatri- ja tantsutegijate poole.

Me otsime alternatiivseid võimalusi, et festival saaks siiski kaunistada Eesti kultuurisuve ning tuua kokku ja segada erinevaid maitseid, värve, kõlasid, tundeid, arusaamu, keeli, toone, rütme ning klišeesid. Festivali läbivaks jooneks on algusest peale olnud teatritegemise erinevate vormide, põhjuste ja võimaluste esiletoomine. 

Vabariigi Valitsuse otsusega on eriolukorda pikendatud 17. maini ning maikuu teises pooles tehakse otsus juulikuus toimuvate ürituste kohta. Tänasel päeval on ja jääb meie peamiseks prioriteediks kunstnike, korraldajate ja külastajate tervis, ohutus ja heaolu. Loodetavasti saame valitsuselt, terviseametilt ja kultuuriministeeriumilt eriolukorra lõpuks teada, millistel tingimustel saavad toimuda piiratud publikuarvuga etendused siseruumides. Seejärel saame hinnata, kas on võimalik neid tingimusi arvestades festivali korraldada ning informeerime sellest ka avalikkust. Seni jätkame tööd.

Me täname kõiki kunstnikke kannatlikkuse, usalduse ja koostöö eest.

Baltoscandal kaotab lootuse viimasena!

Püsime terved.