Algasid "Madisoni maakonna sillad" proovid

Proovisaali kogunes esimeseks lugemiseks lavastuse „Madisoni maakonna sillad” trupp koos lavastaja Artjom Garejeviga, et 26. jaanuaril tuua publiku ette armastatud menuromaani lavaversioon.

Paljude jaoks just filmimaailmast tuntud lugu räägib igatsusest, kohusetundest ja sildadest, mis elus inimeste teele satuvad. 1965. aastal ootab keskealine farmeri naine Francesca haruldast võimalust veeta kodutalus neli päeva omaette. Lapsed ja abikaasa on ära sõitnud. Kui õuele saabub teed küsima ilmarändur Robert, katusega sildu pildistav fotograaf, kujuneb sellest mõlema jaoks elumuutev kohtumine. Mälestus üürikesest koosveedetud ajast püsib aga aastakümneid...

Kuigi nii romaan kui ka filmiversioon on tuntud oma sentimentaalsuse poolest, siis seda Garejev lavastuses siiski rõhutada ei soovi. „Romaan on kirjutatud juba hulk aega tagasi, elame täna täiesti teises ajas, oludes. Kipume minevikku ikka romantiseerima, idealiseerima ja kirgastes värvides meenutama. Seetõttu liigub ka lavastus sentimentaalsuse asemel pigem romantismi poole,” selgitas Garejev.

Osades Ülle Lichtfeldt, Tarvo Sõmer, Imre Õunapuu, Liisa Aibel, Anneli Rahkema, Eduard Salmistu.

„Madisoni maakonna sillad” esietendub Rakvere Teatri suures majas 26. jaanuaril 2024.