TARRVI LAAMANNI NÄITUS

Näituse analoog on alates maikuust mööda Eestit ringi tuuritanud ning nüüd, nagu Tarrvi ütleb, on "varjude" versioon jõudnud Rakverre.

Tarrvi Laamann soovib oma näitust tutvustada tema hea sõbra ja luuletaja Tommyboy sõnadega:

Ma austan vabadust kuigi kanda võib see olla vahel raske koorem
Ma austan loomist ja loon, et hoida tasakaalus kogemus ja toores
Ma austan elu õpetusi ja õpetan, sest nii hästi õpib õpetaja
Ma austan inimest kes rõõmus ja oma rõõmu teistega jagab

Tarrvi Laamani pildid on mõjutatud reggae´st ja selle kodumaast. Reisidelt “värvilistesse maailmadesse” on piltidele kaasa toodud kirkad värvid, lõhnad, maitsed, soojus, rütmid ja tunne, et oled ära puhkusel. Kogu see sära ja värvikirevus viib iluni, mis on pigem spirituaalne kui dekoratiivne. Laamanni tööd on elujaatavad ja rõõmsad, see on tema viis maailma parandada.

Puulõiketehnika kasutamist õigustab kunstnik ise järgmiselt: „Sa ei tea kunagi, mis tulemus võib olla, sest puu nii hullult mängib. Või no okei, kui ma teeks sileda tammepuust laua peale, siis ma teaks täpselt, mis sealt tuleb. Aga mina teen vineeri peale. Nii ongi huvitav, sest seal on mitu elementi juures – mul on tunne, et see pole minu tehtud, vaid jumal või kes paneb mulle rumalad mõtted pähe ja siis puulõikus teeb oma kiiksu juurde. Mulle meeldib – see on nagu elu, seda ei saa ka eriti kontrollida.” Tarrvi Laamann.

Tarrvi Laamann on õppinud graafikat Eesti Kunstiakadeemias ning lõpetanud graafika magistriõppe 2000. aastal, on Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1994. aastast. Viimased 12 aastat on Laamann tuntud kui reggae-kultuuri tutvustavate Bashment ürituste korraldaja Eestis.

Näituse avamine algab kell 17:00 ja lõppeb ametliku peoga, Bashment Culture, kell 04:00 hommikul!

Laamanni teoseid näeb Rakvere Teatri väikeses saalis 17. detsembrini 2010.

Rohkemat Tarrvi Laamannist: www.Laamann.ee

 

Järgmised üritused

Meediakajastused