Tarmo Tagamets

Näitleja

Töötab Rakvere Teatris alates 2014. aastast.

Haridus:
Varstu Keskkool 1997
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 3. lend näitleja eriala 2001.

Varasemad töökohad:
2001-2006 vabakutseline näitleja
2006-2009 Võru Teatriateljee näitleja 
2009- 2012 Võru Linnateatri kunstiline juht
2012-2014 vabakutseline näitleja ning lavastaja

Tunnustus:
Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupi aastapreemia 2003
Eesti Raadio näitlejapreemia 2005
"Kandle teatripreemia" 2006
Philip Morris Eesti läbilöögiauhind kaasaegse tantsu kategoorias 2007
"Võrumaa kultuuripärl 2008"
Võru linna vapimärgi kavaler 2013 
 

Rollid Võru Teatriateljees:
Ubina Endli (Andrus Kivirähk „Rehepapp“) 2002
Ernst Enno (Madis Kõiv „Ennola“: lavastus ja kuuldemäng) 2003 – 2004
Jopa Kolla (William Shakespeare „Suveöö unenägu“/ „Pyramus & Thisbe“) 2005
Lucifer (Arthur Miller „Ilma luuminõ ja muu äri“) 2005
Jänes (Paul Stewart/Mart Kampus „Siiljänes 3“) 2006
Castrozza ehk Mälukaotanu (Madis Kõiv „Castrozza") 2007
Rituaalimeister (Tarmo Tagamets „Võrumaa rituaalid vol.2“) 2007
Marko (Mart Aas „Räägime asjast“) 2008
Rituaalimeister (Tarmo Tagamets „Võrumaa rituaalid vol.3“) 2008


Rollid mujal:
Saarlaste pealik Vesse, vend Joschka (mängufilm „Malev“) 2004
Ernst Enno (kuuldemäng „Ennola“, ER Raadioteater) 2004
Kantpea (lühimängufilm „Zen läbi prügi“) 2006
Tilsi Mees, Bussijuht, Kanistrimees, Baari Jorss ( lavastus „Sõit“, Hansahoovi Teater) 2006
Poeg (kuuldemäng „Ahi“, ER Raadioteater) 2006
Hääl (kuuldemäng „Päev“, ER Raadioteater) 2008
Kurtulpea (kuuldemäng "Oliüks" ER Raadioteater) 2008
Artur (teleseriaal „Brigaad 3“) 2008
Vägivaldne pereisa (teleseriaal „Saladused“) 2008
Oskar Luts (lavastus „Inderlin“, Oskar Lutsu Majamuuseum) 2008
Damon (lavastus "Väääärvid", VAT Teater) 2009
Sir William Gatesby (lavastus "Kuningas Richard III", Vanemuine) 2009
Riks (lühimängufilm "Kallis sõber, Sind austan") 2010
Kalur Knut (Vene - Eesti telemängufilm "Tagasitee") 2010
Lavrenti/sõjaväelane (lavastus "Puhastus", Vanemuine) 2010
Rebane/Hall vanamiis/Surm/Tarmo (lavastus "Vaeslapse käsikivi", Looming Hostel/MTÜ Ludus Rusticus) 2011
Kusma (lavastus "Peko", Vanemuine) 2011
Kant (mängufilm „Deemonid“) 2012
Tarmo Tagamõts (teleseriaal „Tagamõtsa“) 2011/2012
Konstaabel Varik (teleseriaal „Naabriplika“) 2013/2014/2015
Konstaabel Pulford (lavastus „Minu järel, seltsimees!“, Vanemuine) 2013


 

Praegused rollid

Loojanguekspress

Must

Paunvere poiste igavene kevade

Urmas Lennuk / Oskar Luts 

Lible ja saksa poiss

{Sajandi lugu}: Puudutada kuud

Urmas Lennuk, Peeter Raudsepp

Jõmm Ahti

Hullemast hullem

H. Lewis, J. Sayer, H. Shields "The Play That Goes Wrong"

Dennis

Lendas üle käopesa

Ken Kesey / Dale Wasserman

Scanlon

Astuge edasi!

Erki Aule

Ergo

Varasemad rollid

Viimane võllamees

Charlie ja ja vangivalvur

Gravitatsioon

Donald Tomberg

Heino

MAAILMA OTSAS

Andrus Kivirähk

Tõnu

Ausammas

Gorovoi Zahar Jegorovitš ja president

SINA MAGA, MINA PESEN NÕUD

Stig Claesson "Sov du så diskar jag"

Dramatiseerija ning lavastaja

Maailma parim küla

Arto Paasilinna

Sulo Naukkarinen

Põhjas

Maksim Gorki / Jussi Sorjanen

Pepel

3 õde

Anton Tšehhov

Parun Tusenbach

Seitsmeteistkümnenda nuku suvi

Ray Lawler

Roo Webber