Siin ma olõ

Näituse "SIIN MA OLÕ" avamine 4. aprillil 2017 kell 17.17

Vana-Võromaa kunstnike ühisnäitus võtab kokku vanal Võromaal toimetavate või sealt pärit kunstnike loomingu. Väljapanekul osaleb nii tuntust kogunud noori kui maailmas hinnatud kunstnikke. Veel mõni aasta tagasi ei olnud selget ülevaadet, kui palju on üldse neid kunstnikke, kes oma juurte või elukoha valiku tõttu seostavad end Vana-Võromaaga. 2013. aastal alustasid käesoleva näituse kuraatorid Jana Huul ja Andrus Raag kunsti- ja kultuuriinimesi koondava andmebaasi loomist. Näitus „SIIN MA OLÕ" tutvustab laiemale publikule Vana-Võromaalt pärit ja selle piirkonnaga seotud kunstnikke nende mitmekesisuses. Meediumite rikkus ja käekirjade erinevus loob parima koosluse tutvustamaks Vana-Võromaad oma värvide, mustrite ja olemusega. Kuraator Jana Huul on öelnud, et see projekt on maailmarändurite tagasi koju kutsumine.

Ajalooline Võrumaa on Võrumaa neis piires, mis oli ametlik haldusüksus alates moodustamisest 1783. aastal kuni 1920. aastani. Ajalooline Võrumaa koosneb kaheksast osast: Karula, Hargla, Urvaste, Rõuge, Kanepi, Põlva, Räpina ja Vastseliina kihelkonnast. Neis kihelkondades räägitakse võru keelt.

Ühisnäituse teosed jäävad Vana-Võromaa Kultuurikoja fondi, et tulevastele põlvkondadele selle kandi loomeinimesi tutvustada. Aastal 2017 rändab näitus Rakverre, Põlvasse, Valka ja Pärnusse. Näituse põhjal ilmub ka kunstnikke tutvustav raamat, mis on plaanitud 2017. aastasse.

Jana Huul (www.janahuul.com) on töötanud galeristina seitse aastat, viimasel kahel aastal Vana-Võromaa Kultuurkojas, mis ühendab nii muuseumi kui ka galerii. Projekti kaaskuraator on Huule endine kolleeg, Võru päritolu maalikunstnik Andrus Raag (www.andrusraag.com), kes lõpetas 2008 Tartu Ülikooli maalikunsti osakonna.

Näitusel osalevad kunstnikud:
Ado Lill, Aivar Rumvolt, Albert Gulk, Andrus Raag, Anna Hints, Anne Prangel, Anni ja Jane Ansmann, Billeneeve, Danil Taro, Dmitri Kotjuh, Eha Luik, Enno Ootsing, Epp Margna, Evelyn Müürsepp, Eveli Varik, Evi Tuvikene, Hapnik, Ilona Ait, Ines Erlemann, Ivar Feldmann, Ivo Lill, Jan Tammik, Jana Huul, Kadri Toom, Kerttu Laane, Kristina Viin, Krista Nagel, Len Murusalu, Leo Rohlin, Leonhard Lapin, Liive Koppel, Lilia Sink, Lola Liivat, Maire Koll, Margit Säde, Mariliin Kindsiko, Marje Ernits, Martti Ruus, Meelis Krigul, Monica del Norte, Navitrolla, Piret Kullerkupp, Philiph Arvo Luik, Peeter Kaasik, Peeter Laurits, Riho Kall, Siiri Minka, Tanel Tolsting, Taavi Oolberg, Temuri Hvingija, Tiina Tammetalu, Toomas Kalve, Toomas Kuusing, Triinu Pungits, Viive Kuks, Vilve Unt, Yyhely Hälvin.

Näitust toetavad: Võru linn, Võru Instituut, Stedingu maja, Käbliku pruulikoda, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital.

Järgmised üritused

Meediakajastused