Salzburg: visioonid

Esmaspäeval, 6. novembril kell 16.00 avab Austria Suursaatkonna asejuht Cornelia Godfrey Salzburgi liidumaa kunstnike näituse „Salzburg: visioonid“.

Austria kaasaegse maali, graafika ja fotonätusel on oma töödega esindatud 21 Austria kunstnikku. Näha saab pilte linna ajaloo, geograafia, kultuuri, muusika ja kirjanduse vaatenurgast. Näitust kureerivad Peter Rieder, Regina Rieder ja Karin Puchinger, toetavad ja vahendavad Eestisse Salzburgi liidumaa Kunstnike Liit art-bv-Berchtoldvilla ning Austria Suursaatkond Eestis.

Näitusel esinevad kunstnikud on: Albert Lindenthaler, Jutta Duschl, Edith Richter, Marlene Schaumberger, Brigitte Hauck-Delmondo, Roland Oberholzner, Karin Puchinger, Regina Rieder, Christine Todt, Peter Rieder, Renate Kammauf, Marianne Ewaldt, Monika Maria Weiss, Christiane Pott-Schlager, Vida Bokal-Neugebauer, Gerlinde Hochmair, Gabriele Helmke-Becker, Rauthgundis Zieser, Sylvia Mehnert-Kalenda, Claudia Defrancesco ja Christine Uhlig.

Näitus valmis Salzburgi Austria koosseisu kuulumise 200. aastapäevaks.

Salzburgi Kunstnike Liidu art-bv Berchtoldvilla eesmärk on tutvustadaoma liidumaa ja linna kunstnike töid ning korraldada kunstivahetust riikide vahel. Eesti kunstnikest on Salzburgis eksponeerinud oma töid Andres Tolts ja Mare Vint, Rait Prääts ja Sirje Eelma, Marje Üksine, Mare Mikof, Tiiu Kirsipuu, Riho Hütt, Kelli Valk, Kalli Kalde jt. Praegune Salzburgi kunstnike grupinäitus on jätk nende varasematele näitustele Eestis „Salzburgi kunstimaastikud“ (2005, 2006) ning „Salzburg Art Mix“ (2008). Näitus on pühendatud Eesti ja Austria diplomaatiliste sidemete taastamise 25., Austria liidumaa Salzburgi Austria koosseisu kuulumise 200. ning Eesti iseseisvuse 100. aastapäevale. 

Järgmised üritused

Meediakajastused