RT esitleb: "Maailma ilusaim tüdruk"

ON teatri tõsielule toetuv monolavastus “Maailma Ilusaim Tüdruk”.

Lavale seadnud Kaisa Roover. Laval Siim Maaten.

“Ta on kõige ägedam ja erutavam armastatu, kes mul on kunagi olnud. Ta on uje ja tark. Ta ei lase kellelgi end petta. Ta on kaunim kui pornograafi unistus. Ta võib olla suureline ja kapriisne ning samas andestav ja armastav. Ta on tõeline pühapäeva laps, magus kuninganna…” (1996)

„Maailma Ilusaim Tüdruk“ räägib loo, kuidas revolutsioonilistel aegadel võib inimese isik ja tema traagika ühiskonnas toimuva varju jääda. Maailm on selliseid inimesi täis, aga neid ära tunda ei ole lihtne. Selleks, et avada ühe taolise inimese traagikat, võtab „Maailma Ilusaima Tüdruku“ etendus vaataja taasiseseisvuva Eesti algusaastatesse ja jälgib tõsielusündmustele ning psühholoog Alice Milleri teooriatele toetudes ühe inimese arengut Eesti maatüdrukust Pakistani moslemiks Londonis.

2011. aastal leidsid ON teatri lavastajad oma postkastist Anne päevikud. Ta palus neil oma uskumatu lugu avalikkuse ette tuua. Päevikutest ilmnes, et tüdruk elas 34. eluaasta jooksul 5 erinevat elu - igas elus uus nimi ning identiteet. Läbi nende päevikute, veinipudelite, seksitööstuse, Eesti ja Euroopa lähiajaloo ning Maateni kehastatud tüdrukut kohanud tegelaste joonistub pilt armastusest, ilust ja ellujäämisest. Pilt Maailma Ilusaimast Tüdrukust.

Etendus sisaldab seksi, uimasteid ja vägivalda ning on soovitatav alates 12. eluaastast. Saali on oodatud ka nooremad eeldusel, et nendega kaasas olev elukogenum inimene viitsib nähtut seletada.

Etendus on kahes vaatuses.

Esietendus: Vaba Lava 9.12.16

Suur tänu Bois MM’le ja Kultuurkapital

Järgmised üritused

Meediakajastused