RT esitleb: BFMi tudengifilmide maraton

Näitamisele tuleb valik Balti Filmi- ja Meediakooli tudengifilme, kus mängivad Rakvere Teatri näitlejad.

Näitlejad ise on kohal, et meenutada lugusid filmi tegemisest ja vastata küsimustele. 

 

Programm:


„Kallis Sõber, Sind Austan“ 2010 
(Riks – Tarmo Tagamets) kestvus 19 min

Filmiüliõpilase Ove Mustingu humoorikas lugu kahe naiivse mehe sõprusest, kellel on “kerget raha” taga ajades reaalsustaju kadunud. See on südamlik lugu kahest sõbrast, kes elavad ääremaal tühjaksjäänud külas ja mõtlevad ellujäämiseks järjest uusi plaane välja. Oskar (Jaan Pehk) on tüdinud naise (Maive Käos) tänitamisest, tegeleb joonistamisega ning loodab, et keegi tema maale ostab. Riks (Tarmo Tagamets) otsustab sõbra kaasata uude tulusasse ärisse - jahipidamisse, lootes kiirelt rikkaks saada.
Kuhu nad sellel teel välja jõuavad ja kes neid takistab? Uus ja ootamatu idee paljastub filmi lõpus. 

„Protsess“ 2010 
(Advokaat – Volli Käro) kestvus 20 min

Filmiüliõpilaste grupitööna valminud lühimängufilm on omamoodi unenäoline armastuslugu.
Peakangelaseks on pangaametnik Josef K (Mart Aas), kes ühel hommikul arreteeritakse oma kodus teadmata põhjustel. Talle tehakse teatavaks, et ta on vahistatud ja peab ilmuma kohtu ette. Algab absurdne protsess, mis viib fataalse lõpuni. Või alguseni.
Kas unenäos sooritatud kuriteos võib keegi olla süüdi? K püüab leida väljapääsu unenäolises lavastuses, kus kõik on tõsine, kuid midagi pole tõsiselt võetav. On unenägu, mis pole unenägu, reaalsus, mis ei ole reaalsus, surm, mis ei ole surm, igatsus, mis loodetavasti on igatsus.
Lõpuks tulevad K juurde kaks soliidselt riides meest, kes teda mööda linna hukkamispaika viivad. Hukkamispaigaks on tühermaa, kus mängitakse klaverit. Ja timukaiks on „armetud näitlejad”.


„PIZZA Delivery Date“ 2014 
(Gilda – Ülle Lichtfeldt) kestvus 8 min

Kogenematu noor pitsapoiss jõuab pimedasse korterisse, kus teda võtab vastu jube koer. Ootamatult avaneb poisile võimalus näha veidrat etendust ja avastada vana diiva elu sügavamaid saladusi. 


“Suurim austaja” 2013 
(Grete Kaljuste – Ülle Lichtfeldt) kestvus 9 min 

Filmiüliõpilase Jürgen Moori lühimängufilm jutustab loo esmapilgul tavalise mehe elust, mis tegelikult polegi nii tavaline. Film näitab, kuidas suletud uste taga võib avalduda meie tegelik „mina”.
Peategelane (Oliver Soomets) osutub vaimselt häiritud inimeseks päeval, mil ta röövib tuntud näitlejanna Grete (Ülle Lichtfeldt) ja hoiab teda oma keldris vangistuses.


VAHEAEG


„Mehele parim“ 2008 
(Margus – Margus Grosnõi) kestvus 16 min

Filmiüliõpilase Mart Rauni bakalaureusetöö räägib noore mehe väärtushinnangutest ja vastutustundest. 30-aastane Margus (Margus Grosnõi) elab poissmehekorteris koos kahe noormehega (Hendrik Toompere jun ja Mikk Jürjens) lõbusat elu. Tööle läheb ta vaid kohustusest ja arvab, et mõttetud tegevused muudavad kõiki paremateks inimesteks. Vahepeal on Margus pereisa rollis oma naise (Lee Trei) ja kahe lapse juures, kes arvavad, et mees on kodus nii harva pingelise töö tõttu. Koju sattudes tunneb Margus end liigsena ja leiab, et mida vähem ta oma naisega koos on, seda paremini nad läbi saavad.
Ta naaseb oma salaellu, kuid mehes on tärganud vastutustunne. 


„ Ainult meie kolm“ 2011 
(Liisu – Jaune Kimmel) kestvus 29 min

Filmiüliõpilase Giampietro Balia lühimängufilm kahest teismelisest, kes saavad pärast oma isa surma teada, et nende "ema" on hoopis nende kasuema.
Pärast Liisu (Jaune Kimmel) ja Andrese (Märten Metsaviir) isa surma ilmub ootamatult nende ellu Helen (kersti Heinloo), kes väidab, et oli nende isa hea sõber. Noortel tekib Heleni vastu huvi ning nad tahavad rohkem teada saada, kes see inimene on. Peagi saab selgeks, et Helen on nende bioloogiline ema. Regina (Epp Eespäev), laste kasuema, pole selle üle sugugi rõõmus, et Helen äkitselt välja ilmus. Regina on Liisu ja Andrese eest hoolitsenud nagu oma laste eest. Seega on ta mures, et Helen võib noortele taaskord haiget teha. Liisule hakkab Helen üha rohkem meeldima ning veedab temaga koos palju aega. Andres seevastu seisab pigem oma kasuema Regina kõrval, sest tema on ju neid terve elu kasvatanud. Liisu teeb Helenile ettepaneku tema juurde kolida. Kuidas aga arenevad asjad pärast seda?

Järgmised üritused

Meediakajastused