Marten Kuningas & Etturid

Aus, ilus, sügav, helisev, kaval, südamlik, üdini musikaalne, täiesti trendideväline, omanäoline, lakooniline, eneseirooniline, universaalselt arusaadav ning peaaegu täiuslik. Need on vaid mõned nopped Marten Kuninga debüütplaadi “Janu” arvustustest. “See album on minu viimase kolme aasta päevik,” märgib Kuningas 2012. aasta juunis ilmunud üllitise kohta.

Kuninga laulud on küsimusi ja kahtlusi tulvil sisekauemused, mis otsivad väljapääsu. “Ma ei ole eriti jutukas inimene, ma olen käsn, kes kogub endasse kogemusi. Lugudekirjutamine ja esinemine aitavad mul seda infot maha laadida,” on laulja öelnud. Tema lood kannavad küll väga isiklikke tähendusi, kuid omal viisil tunneb nii mõnigi kuulaja neis lauludes ära enda. 

Kuningat toetavad lavalaudadel Etturid, mille ridadesse kuuluvad Martin Laksberg bassil, Madis Zilmer trummidel ning Raul Ojamaa kitarril ja Liina Kuill klahvidel. Kuigi võib öelda, et laias laastus on tegemist rock-muusikaga, vürtsitavad nende kontserte improvisatsioonidoosid, mis tuleneb ilmselt asjaolust, et Etturid on suuresti džässi taustaga pillimehed.

Piletid müügil tund enne algust kohapeal!

Info Facebookis www.facebook.com/events/500880303286470/

NB! Selgusid konkursi Eesti Muusikaauhinnad 2013 nominendid. Marten Kuningas ja tema reedel Rakvere Teatrikohvikus tutvustamisele tulev album “Janu” kandideerib suisa neljas kategoorias: aasta album, aasta debüütalbum, aasta meesartist ja aasta popalbum.  

Järgmised üritused

Meediakajastused