Mait Joorits ja Guatemala Õhtu

Rakvere Teatri näitleja Mait Joorits, kes reisis hiljuti Guatemalas, kutsub kõiki seiklushuvilisi omapärasele kohtumisõhtule, et jagada rännakul tekkinud mõtteid, näidata teel tehtud pilte ja arutleda reisimise kui nähtuse üle.

KOHTUMISÕHTU ON TASUTA

Guatemala on riik Kesk-Ameerikas. Piirneb Mehhiko, Belize'i, El Salvadori ja Hondurasega. Guatemalas esineb pidevalt nii maavärinaid kui ka vulkaanipurskeid. Seal kasvab ka Kesk-Ameerika ulatuslikum puutumata vihmametsa massiiv. Peaaegu kaks kolmandikku Guatemalast on kaetud mägedega. Kuigi riik asub troopikavööndis, muudavad jahedad hoovused ja kõrgusvööndilisus Guatemala klimaatilised tingimused väga mitmekesisteks.

Guatemala ala oli 300 kuni 900 pKr õitsenud klassikalise maiade tsivilisatsiooni keskus. 1990. aasta seisuga moodustavad 55% Guatemala elanikkonnast indiaanlased, kellest valdav enamik on maiad, ja 44% mestiitsid. Riigis kõneldakse pärismaiselt kahtekümmet kahte maia keelkonda kuuluvat keelt ning aravaki keelkonda kuuluvat garifuna keelt. 20. sajandi lõpus suri välja klassifitseerimata šinka keel. Esivanemate kombeid peetakse au sees, eriti maaelanike hulgas.

Pärast aastakümneid väldanud diktatuure ja veriseid kodusõdasid valitseb Guatemalas hetkel rahu, ent riigis on suuri probleeme tervishoiu ja hariduse vallas. Näiteks 39% täiskasvanud naistest ei oska lugeda ega kirjutada ...

Järgmised üritused

Meediakajastused