Teatrikino kava 25.11-29.11

KÕIK, MIDA SOOVIN JÕULUDELT 2. TALVEKRISTALL

FILMI TREILER

Üllas Kuningas Talv tuleb külla Jõulukooli, et panna käima suur kingimasin. Pidustuste ajal aga varastatakse võlukristall, mis masinat käimas hoiab ja varguses süüdistatakse Lucia parimat sõpra Oscarit. Lucia aga usaldab teda ja nad põgenevad koos, et leida üles tõeline varas ja võlukristall ning et tõestada Oscari süütust ja teha kõik selleks, et jõulukingid ikkagi valmiksid. Nende teekond on pikk ja seiklusterikas.

PerefilmPerefilm

 Loheratsur

LOHERATSUR

FILMI TREILER

Saksa kirjaniku Cornelia Funke miljoneid maailma lapsi võlunud lugu lohede võlumaast jõuab kinolinale. Alates 6. novembrist viib animafilm "Loheratsur" vaatajad seiklustest tulvil fantastilisele retkele.

Kui te arvate, et lohed on maailmast kadunud, siis eksite rängalt. Nad elavad meie keskel ja lendavad mõnikord hästi kõrgel lennukite kõrval. Olete märganud? Nagu meil, on ka neil unistused: nad usuvad, et leiavad kunagi oma esivanemate maa, imelise Taevaveere. Sellest imekaunist kohast on väike lohepoeg Tuleloit kuulnud vanakeselt Tuusthabemelt. Ja sellest peale pole ta lahti saanud ühest mõttest: see maa tuleb üles leida! Liiguvad kuuldused, et lohede rohelisse orgu asuvad peagi inimesed. Nad raiuvad maha puud, ehitavad majad, võtavad neilt nende vaikse nurgakese ja siis... Siis kaovad lohed maailmast kindlasti. Unistaja Tuleloit ja tema metsahaldjast sõbratar Oblik otsustavad astuda julge sammu – otsida Taevaveer üles, tulla tagasi koju ja juhatada kõik lohed sinna.

PerefilmPerefilm

Turt

TURU: ÜKS ISEMOODI KANA 

FILMI TREILER

Hämmastavad seiklused ebatavalisest kanast, kes oskab suurepäraselt laulda ja tantsida ning unistab tsirkusestaariks saamisest. Animatsiooni lavastajad on Eduardo Gondell ja Víctor Monigote.

PerefilmPerefilm 

HÜVASTI, NSVL (ESILINASTUS)

FILMI TREILER

Johannes sünnib eriskummalisse ingerisoome perre. Kui tema ema otsustab Soome tööle minna, jääb poiss Sillamäele vanavanemate kasvatada.

Johannesel tuleb hakata üksinda elu tōsiasju avastama. Ta armub kōrvuni kooliõde Verasse, kakleb, riskib, saab karistada… ja taustal laguneb kurjuse impeerium, mida peeti igaveseks. Aga Leninid langevad, peale tungivad värvilised barbid ja reklaamid, taanduvad krokodill geenad ja tossavad moskvitšid… ja uksed läände lüüakse valla!

Lauri Randla komöödia “Hüvasti, NSVL” on film Tarkkinenide pere värvikast elust Eestis nõukaaja viimastel aastatel.

Alla 12 a. mittesoovitatav Alla 12-aastastele mittesoovitatav! 

NARKOMEMM (EUROOPA FILM) (ESILINASTUS)

FILMI TREILER

Krimikomöödia naisest, kes olude sunnil hakkab narkoäri ajama. Politsei tagasihoidlik kaastöötaja peab araabia keele tõlgina vahendama kriminaalide pealtkuulatud vestlusi, kui talle kukub sülle kaubikutäis narkootikume. Rahahädas prouast saab narkomaailma uus araablannast matroon, kes samas jääb politseijaoskonnas halliks hiirekeseks. Peaosas Isabelle Huppert. 

Alla 12 a. mittesoovitatav Alla 12-aastastele mittesoovitatav! 

PÄEVA MAGUS LÕPP (EUROOPA FILM) (ESILINASTUS)

FILMI TREILER

Piltilusa Toskaana oma uueks koduks valinud tunnustatud Poola kirjaniku Maria Linde elu kulgeb rohkete õhtusöökide ja intellektuaalsete vestluste keskel. Samas tunneb naine üha enam võõrandumist oma abikaasast ja tütrest ning mõistab seniste sõprade seltskonna tühisust. Mariale toob uue hingamise kohtumine tööka immigrandi Nazeeriga, kellega tal tekib nii emotsionaalne kui ka füüsiline klapp. Kahe kardinaalselt erineva taustaga inimese sarnane suhtumine kunsti ja tsivilisatsiooni aitab Marial leppida oma olukorraga, milles ta rikka maailmaparandajana on. Ta seisab vastu topeltstandarditele ja vestlustes Nazeeriga lahkab irratsionaalse immigratsioonihirmu tagamaid. See on ühe naise kasvulugu, milles romantika kohtub päevapoliitikaga. 

Sundance'i filmifestivalil esilinastunud "Päeva magus lõpp" tõi peaosalisele Krystyna Jandale maailmakino mängufilmikonkursi parima näitlejatöö eriauhinna.

Alla 12 a. mittesoovitatav Alla 12-aastastele mittesoovitatav!

SUPERINTELLEKT (ESILINASTUS)

FILMI TREILER

Carol Petersiga (Melissa McCarthy kehastuses) ei juhtu eal midagi erakordset. Kui ta teler, telefon ja mikrolaineahi järsku vastu rääkima hakkavad, arvab ta, et talle tehakse tünga või ta on mõistust kaotamas. Tegelikult aga valis maailma esimene superintellekt (James Cordeni häälega) Caroli välja selleks, et inimolemuse paremini mõistmiseks jälgida tema katset leppida endise poiss-sõbraga (Bobby Cannavale’i kehastuses). Peagi valitseb kõikvõimas superintellekt Caroli elu üle ja selgub, et tal on kurjakuulutavad plaanid koguni kogu maailm vallutada. Carolist saab inimkonna viimane võimalus, enne kui eneseteadlik tehisintellekt maailma üle kontrolli haarab.

Peaosades Melissa McCarthy („Boss“, „Spioon“ ja Karm paar“) ja Bobby Cannavale („Mina, Tonya“, „Irishman“ ja TV-serisaal „Cupid“). Lavastaja Ben Falcone ja stsenarist Steve Mallory, kelle varasemas koostöös valmis komöödia „Boss“. 

Alla 12 a. mittesoovitatav Alla 12-aastastele mittesoovitatav!

PÕGENE (ESILINASTUS)

FILMI TREILER

Öeldakse, et emaarmastuse eest ei pääse kuskile, kuid Chloe jaoks pole see lohutus, vaid oht. Chloe (uustulnuk Kiera Allen) ja tema ema Diane’i (Sarah Paulson) omavahelises suhtes on midagi ebaloomulikku ja lausa pahaendelist. Diane kasvatas oma tütart täielikus eraldatuses, kontrollides sünnist saadik iga tema liigutust, ja Chloe hakkab mõnest saladusest alles nüüd aru saama.

Läbimurdefilmi „Otsing“ uuenduslikud stsenaristid, produtsendid ja lavastajad toovad ekraanile pingelise põneviku, mis näitab, et kui ema poeb sulle liiga lähedale, pead sa põgenema.

Alla 12 a. mittesoovitatav Alla 12-aastastele mittesoovitatav! 

GUDBAI, AMEERIKA

FILMI TREILER

Viktor Sergejevitš külastab Ameerikas tütart ja avastab õudusega, et ta vene keelt kõnelev lapselaps Paul ei mõista lihtsaid asju, mis on igale poisile Venemaal tuttavad ja arusaadavad.

Osades: Mikael Aramjan, Robert Felsted Jr

Alla 12 a. mittesoovitatav Alla 12-aastastele mittesoovitatav! 

ELLUJÄÄMINE SILMAPIIRIL

FILMI TREILER

Troopilisele saarele pulma lendav paar peab elu eest võitlema, kui väikelennuki pilooti südameinfarkt tabab. Filmi stsenaristid on Josh Campbell (“Cloverfieldi tee 10”) ja Matthew Stuecken (“Cloverfieldi tee 10”).

Alla 12 a. mittesoovitatav Alla 12-aastastele mittesoovitatav! 

HOLLYWOODI SULID

FILMI TREILER

Max Barber (Robert De Niro) ja Walter Creason (Zach Braff) on kaks filmiprodutsenti, kes toodavad halva kvaliteediga filme, mis ei too neile ei kuulsust ega ka suurt kassatulu. Asju teeb halvemaks veel see, et eelmise läbikukkunud filmi tegemise jaoks laenas Max raha kohalikult gängsterilt Reggie Fontainelt (Morgan Freeman), kes esitab ultimaatumi, et Max peab kiiremas korras oma võla tasuma või kustutab koos võlaga ka Maxi eluküünla.

Kui eduka produtsendi James Moore (Emile Hirch) tähtstaar Frank Pierce õnnetult surma saab ja Moore sellega 5 miljonit kindlustusraha teenib, tekib Maxil mõte, et raha tagasi saamiseks on vaja seda kõike korrata. Leida staar, ta õnnetult surma saata ning miljonid ongi tema poole teel. Kiiresti leitakse ka vananev ja päevi vene ruleti seltsis veetev vesternistaar Duke Montana (Tommy Lee Jones), kes näib ideaalne maha koksamise kandidaat olevat, kuid varsti avastab Max, et ta polegi selles kuigivõrd osav ja Duke on visam, kui ta oskas oodata. Lisaks ei ole kuhugi kadunud talle kuklasse hingav Fontaine.

 Alla 12 a. keelatudAlla 12-aastastele keelatud!