JAZZUKOHVIK: PRANTSUSE KAVA

Prantsuse džäss Rakvere jazzukohvikus! Susanna Aleksandra, Jaak Lutsoja & Marti Tärn

Susanna Aleksandra astub lavale koos virtuoosse akordionisti Jaak Lutsoja ning fantastilise bassisti Marti Tärniga. Kõlavad nii tuntud kui vähemtuntud džässipalad prantsuse muusikapärandist. Karismaatiline jazzlauljatar Susanna Aleksandra on alati tundnud tugevat kirge prantsuse kultuuri vastu. Reedel 14. märtsil kell 22.00 jagab ta koos sõpradega oma armastust prantsuse kultuuri vastu ka Rakvere publikuga!

Susanna Aleksandra – vokaal

Jaak Lutsoja – akordion

Marti Tärn – kontrabass

 

Pilet 5 € / 7 €

Info Facebookis

Susanna Aleksandra Veldi sündis muusikute perekonda. Tema vanaisa, Aleksander Rjabov, on tunnustatud klarnetist ja jazzmuusik ning just eelkõige tänu temale on jazz Susanna elus juba varasest lapsepõlvest suurt rolli mänginud. Aktiivset muusikategevust alustas ta koos oma bändiga 2007. aastal pärast „Üllataja“ preemia võitmist Rainbow Jazzkonkursil Eestis. 2008. ja 2012. aastal oli ta Jazz Voices konkursil Leedus finalistide seas. 2013. aastal sai ta rahvusvahelisel pop-jazz lauljate konkursil Pärnu ballaad kolmanda koha ning eripreemia parima a capella esituse eest. Susanna Aleksandra on end täiendanud Deborah Browni (USA), Pete Churchilli (UK), Guillermo Rozenthuleri (Argentiina) ja Monica Passos’e (Brasiilia/Prantsusmaa) juures. Ta on esinenud erinevate bändidega, teinud koostööd Eesti Kaitseväe orkestri, Eesti Noorte sümfooniaorkestri ja Tartu kergemuusikaorkestriga, ning välismaa nimedest muusikutega nagu David Goloschokin, Mitchell Long, Emanuele Urso, Adriano Urso, jpt. Senised esinemised on teda viinud Prantsusmaale (Café Universel Pariisis), Itaaliasse (Cotton Club, Gregory’s Roomas), Venemaale (Valgete Ööde svingifestival), Hispaaniasse, Soome jm.

Jaak Lutsoja kuulub eesti akordionistide eliiti, mängides muusikat popist-jazzist klassikalise ja kaasaegse klassikani, ikka stiilselt, virtuoosselt ja detailipeenelt. Lutsoja esineb nii solistina kui musitseeb erinevates koosseisudes duost orkestrini. 2010. aasta detsembris valmis Jaak Lutsoja sooloplaat „Contrarian Grooving“, mis sai väga hea vastuvõtu osaliks nii meil kui mitmel pool Euroopas.

Marti Tärn on pärit Tallinnast ning muusikuteed alustas lastemuusikakoolis klaverit õppides, pärast mida jäi muusika tegemisse väike paus. Keskkooli lõpuks oli huvi taastunud ja juhus valis erialaks basskitarri ja kontrabassi. Nüüdseks on Martist kujunenud hinnatud bassimängija, kelle peamine tegevus toimub eelkõige Eesti jazz –ja popmuusika maastikel.

Järgmised üritused

Meediakajastused